Streszczenie pracy inżynierskiej

Temat przeniesiony do archwium.
Potrzebuję pomocy. Z języka angielskiego jestem bardzo słaba, a muszę przetłumaczyć streszczenie mojej pracy. Wstępnie to zrobiłam, ale nie wiem na ile to jest poprawne.
Wersja po polsku:
Tematem pracy jest: Optymalizacja parametrów sterylizacji bioreaktora Biostat A plus w autoklawie przemysłowym. W niniejszej pracy przedstawiono czym jest sterylizacja, jakie ten proces ma znaczenie, do czego jest wykorzystywany oraz jak znalezienie optymalnych warunków sterylizacji może ją usprawnić. Przedstawiono fakt, iż optymalizacja procesu ma znaczenie ekonomiczne. Każdemu kto wykorzystuje sterylizację w swojej pracy, zależy na tym, aby proces ten był jak najmniej czaso- i kosztochłonny. W tej pracy skupiono się na odnalezieniu optymalnego czasu przetrzymania bioreaktora w autoklawie. Bioreaktor był wypełniony czterema różnymi objętościami wody (1 litr, 2 litry, 3 litry i 4 litry). Na początku poddano go sterylizacji, w której był przetrzymywany w autoklawie, w stałej temperaturze 121,1°C, przez 30 i 60 minut. Na czas sterylizacji wprowadzono do bioreaktora czujnik, za pomocą którego mierzono temperaturę wody. Na podstawie zebra-nych danych obliczano optymalny czas przetrzymania, zakładając, że wartość sterylizacyjna powinna wynosić 20 minut. Aby uzyskać jeszcze bardziej dokładne wyniki, postanowiono przeprowadzić kolejną próbę. Tym razem wyznaczono czas przetrzymania w oparciu o już zebrane dane. Po dokonaniu sterylizacji z użyciem doświadczalnie wyznaczonych czasów przetrzymania, obliczono najbardziej optymalne czasy dla każdej objętości. Zebrane dane zebrano w jednej tabeli i wykorzystano do pracy w laboratorium.
Wersja po angielsku:
The theme of the work is: Sterilization of Biostat A plus bioreactor in industrial autoclave. In this paper what is sterilization that this process is important, what is used and how to find optimal sterilization conditions can be improved. Presented fact that the optimization process is of economic importance. Anyone who uses the sterilization of their work depends on the fact that this process was the least time-consuming and kosztochłonny. In this work we focused on finding the optimum retention time of the bioreactor in an autoclave. The bioreactor was filled with four different volumes of water (1 liter, 2 liters, 3 liters and 4 liters). At the beginning subjected to sterilization, which was held in an autoclave at a constant temperature of 121.1 ° C, for 30 and 60 minutes. The sterilization time introduced into the bioreactor sensor, with which the measured water temperature. On the basis of the data zebra-calculated optimum retention time, assuming that the value of the sterilization should be 20 minutes. For even more accurate results, it was decided to carry out another attempt. This time, hold time determined on the basis of already collected data. After sterilization using experimentally determined retention time, calculated optimal times for each volume. The data collected in one table and used for laboratory work.
daj to do biura tlumaczen.
po translatorach tutaj się nie sprawdza