Tłumaczenie tekstu do projektu.

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć!
Sprawa dość nietypowa, bo w krótkim czasie muszę przetłumaczyć bezbłędnie tekst, który mimo wszystko - przewyższa moje umiejętności. Mimo nauki angielskiego nie jestem w stanie zawrzeć wszystkich uwzględnionych zwrotów w języku polskim, więc muszę zdać się na pomoc, bo sprawa jest bardzo ważna.

Byłby ktoś na tyle pomocny by mi to przetłumaczyć?

,,Witaj!
Piszę do Ciebie z ogromną prośbą.
Otóż tak, jestem inicjatorką pewnego projektu mającego na celu spełnić marzenia jednego ze studentów szczecińskiego uniwersytetu (znajduje się on w Europie Środkowej, dokładnie w Polsce), który od dziecka interesuje się podróżowaniem i zwiedzaniem świata, przede wszystkim krajów angielskojęzycznych. Problemy zdrowotne oraz rodzinne jednakże zamykają mu wizję wyruszenia poza granice kraju, tym samym odbierając mu szansę na spełnienie w tym temacie.
Jako, że chłopak jest bardzo otwarty na ludzi i w szerokim zakresie działa na rzecz dobra społecznego - postanowiłam mu pomóc.
Chcę stworzyć film, który ukaże mu różne zakątki naszej planety, przy tym samym motywując by się nie poddawał i walczył jak najdłużej o własne dobro. W projekt zaangażowały się osoby z wielu zakątków świata, łącznie z gwiazdami muzyki, sportu oraz kina.
I tutaj prośba do Ciebie.
Chciałbyś pomóc i wesprzeć nieco naszą działalność? Sprawa nie jest skomplikowana, potrzebujemy nagrania, nawet 30-sekundowego, w którym zamieściłbyś zwrot typu ,,powodzenia, Bartek" lub zwykłe pozdrowienia. To chwila pracy tak naprawdę, a sprawiłaby ogromny uśmiech na twarzy kogoś, kto naprawdę zasługuję na odrobinę szczęścia.

Jeśli nie - oczywiście zrozumiem odmowę.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia,
XYZ. "


Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki. ;)
napisz sama, a ktos sprawdzi
wskazowka: upraszczaj tlumaczenie jak to tylko mozliwe np. jestem inicjatorką projektu = I started a project itp.
napisz polski tekst prostszymi slowami
np. Z powodu problemów rodzinnych i zdrowotnych nie jest w stanie wyjechac za granicę i zrealizowac swoich marzen.
bedzie Ci latwiej przetlumaczyc.