LCCI

Temat przeniesiony do archwium.
Mam prośbę, chciałabym zacząć sie przygotowywać do LCCI, moja firma płaci za część kursu, a wybrana przez firmę szkoła przygotowywuje jedynie do tego egzaminu (nie mam np. wyboru pomiędzy LCCI a BEC). Ponieważ niegdy wcześniej nie interesowałam sie tym egzaminem i czytając to co jest o nim zamieszczone na necie jeszcze trochę sie gubię (poziomy, rodzaje itp.). Dlatego gdyby ktoś mógł mi napisać kilka słów na ten temat byłabym bardzo wdzięczna, jakby też ktoś napisał gdzie można znaleźć testy też:)
W tresci tych egzaminow nie za bardzo sie orientuja, ale z tego co wiem, to testy z zeszlych lat mozna nabyc w ksiegarniach jezykowych. Warto tez odwiedzic lokalne oddzialy British Council, gdzie mozna je wypozyczyc. Pozdrawiam.
Ja zdawałam 2 poziom LCCI. w sumie wcale nie jest tak trudno. warto przygotowywać się do ustnego z English for Business and Politics ŚWIDY a do pisemnego poćwiczyć pisanie notatek, listów...Ja dostawałam kserówki na studiach, bo u nas trzeba było zdac egzamin obowiązkowo.
Jeśli chcesz coś więcej wiedzieć pisz do mnie [email]
[email]
Witam. Będę w tym roku zdawała LCCI II. niestety nigdzie nie można dostać już „How to pass English for Bussiness Second Level” R.G. Mellor, V.G. Davison. Czy ktoś ma do sprzedania taką książeczkę?? bardzo proszę ;->
jeśli ktoś jest w posiadaniu książki do LCCI II prosze o kontakt: [email] . pozdrawiam
Cześć,
Kilka miesięcy temu stanęłam przed tym samym dylematem. Spróbuję Ci to wyjaśnić tak jak mi wyjaśniła to moja profesorka z SGH.
BEC to egzamin ze znajomości business english organizowany przez British council. Słyszałam że jest bardzo trudny (gramatycznie) egzamin wyglądem zbliżony jest do FCE czy Advanced tzn masz kilka etapów czytanie pisanie słuchanie itp. 2 lata temu zdałam FCE i było dosyć trudno bo musisz znać wszystkie gramatyczne nowinki które tak na prawdę nie koniecznie będą ci potrzebne w normalnym życiu. Poza tym słyszałam że większość pracodawców raczej nie uznaje BEC bo go po prostu nie zna i nie słyszało o nim
LCCI to zupełnie inna sprawa jest na 3 poziomach wiem że LCCI3 to poziom advanced (na taki właśnie się zdecydowałam ) zdanie tego egzaminu jest podobno banalne (ja przekonam się o tym 7-8 kwietnia) ustny to przedstawienie jednego z przerabianych wcześniej na kursie tematów (transport, handel itp) a pisemny trwa 3 godziny i polega na tym że musisz napisać 4 listy na określony temat. Większość firm i pracodawców uznaje ten właśnie egzamin bo jest on powszechnie znany na całym świecie. Mam nadzieję że teraz będzie ci łatwiej wybrać, a jeśli masz ochotę jeszcze pogadać to napisz do mnie. [email] będzie mi bardzo miło bo właśnie kończę kurs i zapisałam się w kwietniu na egzamin (niestety ewentualne testy z poprzednich lat są na necie prawie nieosiągalne.
Pozdrawiam
jeśli FCE uważasz za trudny, to zdanie LCCI EFB 3 na pewno nie będzie dla Ciebie banalne.
tu niestety też obowiązuje gramatyka, bo pisanie listu biznesowego wymaga znajomości gramatyki i sztywnych reguł pisania oficjalnych dokumentów. zdałam ten egzamin w styczniu. na 28 osób zdających 11 poległo. nie było łatwo. tematy dostaliśmy takie, że ja osobiście nie bardzo miałam pomysł, co mogłabym napisać po polsku, mimo że na próbnym straciłam tylko 7 punktów.
ustny nie jest trudny, jeśli się nie ma oporów przed mówieniem i potrafi sformuować logiczną wypowiedz w obcym języku...

LCCI ponoć jeszcze nie jest bardzo popularne wśród pracodawców. Ponoć też stosunkowo niewiele osób się na to decyduje. ale jest to dodatkowy atut tego egzaminu, ponieważ mając go będzie się konkurencyjnym na rynku pracy, własnie dlatego, że FCE i inne mają wszyscy, a tego - nie.
są 4 poziomy LCCI EFB. szczegółowe informacje są dostępne na stronie
http://www.lccieb-polska.pl/

tam też można zakupić przykładowe testy, książki przygotowujące itp.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne