Toeic, lcci 3, bec vantage? ktory wybrac? :(

Temat przeniesiony do archwium.
witam,
prosze o pomoc i jakies argumenty nie wiem ktory egz wybrac, studiuje ekonomie jestem na 3 roku i chcialbym poprzec swoja znajomosc jezuka ktoryms z egz biznesowych. powiedzcie mi ktory egz wg Was jest najbardziej godny uwagi: lcci3? bec vantage? czy toeic?
dzieki bardzo z gory za posty
pozdrawiam
prosze o Wasze opinie
???
czy ktos te forum odwiedza?
czesc
LCCi to bardzo powazane egzaminy, bec vantage i bec higher tez, z tym ze sa to egzaminy cambridge, ale lcci sa wiecej nastawiona ne prawdziwy buisness, negocjacje, duzo sie tam pisze takich prawdziwych doku,entow, polecam LCCi, sama mialam dylemat ktory i zdaje lcci:)
powodzenia
Należy spojrzeć na to gdzie i w jakim stopniu uznawane sa egzaminy i ile czasu potrzeba na przygotowanie się do nich.

LCCI to egzaminy dosć niszowe, uznawane przez niewiele firm, bardzie powszechne jako egzamin osób indywidualnych, które zdają egzamin a potem mają nadzieję, że pracodawca rozpozna certyfikat i to jakoś pomoże.

TOEIC to produkt czysto korporacyjny, przeprowadzany w tysiącach firm na całym świecie, łatwy w przygotowaniu się do niego oraz zdawany przez jakieś 5 milionów ludzi na świecie, LCCI może jakies 100 tys.
Stąd lepiej się mocno zastanowić i wybrać ten, który jest szerzej uznawany.

Poza tym, po zdaniu TOEICa dostajesz interpretację wyniku i idąc do pracowdawcy przedstawiasz mu certyfikat i opis swoich komentencji a nie anonimowy certyfikat z A czy B - wiem z doświadczenia że pracodawcy nic to nie mówi. Zdecydowanie lepszą informacją jest to że mam np. 800 punktów na skali 10-990 i do tego opis co z tym wynikiem potrafię językowo.

the choice is yours...
Potrzebuję PILNIE materiałów przygotowujących do TOEIC!!! Chętnie kupię po przystępnej. Proszę o kontakt moje [gg]
Temat przeniesiony do archwium.