Magisterka - tłumaczenie reklam

Temat przeniesiony do archwium.
Piszę prackę mgr z tłumaczenia tekstów reklamowych - jestem w fazie zbierania materiałów, więc będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi.
W necie jest mnóstwo informacji, natomiast jest mały problem z publikacjami.
Na razie mam Chłopickiego "Angielski w polskiej reklamie".
Ponieważ ten temat nie jest zbyt "popularny", zauważyłam, że wiecej informacji znajduje się w książkach po polsku nt. marketingu/reklam/kampanii reklamowych niż w książkach z zakresu filologii/językoznawstwa.
Tym bardziej proszę o pomoc.
Dzięki z góry! Pozdrawiam.
Prof. bralczyk zajmował się tymi zagadnieniami. Proponuję zacząc od przejrzenia tytułów książek jego autorstwa dostępnych np. w bibliotece polonistyki.
ja pisalam na podobny temat.
jak znajde troche czasu, napisze ciekawsze tytuły

prof Bralczyka czytalam/mam 'język na sprzedaż'
Z nieba mi spadasz!:-))) dobra kobieto:-)))
Też pisałaś z przekładoznastwa reklam? Czy ten Bralczyk się przydał?:-)
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i wskazówki,
jakbyś chciała napisać na priva to zapraszam do korespondencji: [email]
pisałam prace o metaforze słownej i obrazkowej (verbal & pictorial metaphor) w języku reklamy, z tym że próbowałam udowodnić, że podział metafor przedstwiony przez Lakoffa i Johnsona w 'Metaphor we live by' bedzie również funkcjonował w języku reklam. Stad mam trochę kser i materiałów o języku reklamy
Witaj ponownie, to troszkę inny temat niż ja mam (ja raczej będę zajmować się problematyką przekładania tych metafor/wordplays/idioms/puns, etc. na np. język polski) - gdybyś mogła polecić jakieś publikacje dotyczące języka reklamy pl i ang czy też publikacje zawierające przykłady przenoszenia (adoptowania) ang. sloganów/reklam na j. pol, to daj znać. Pozdrawiam.
hej ja tez pisze o metaforach w reklamie czy mogłabys podac jakies tytuły lub wysłac cos na maila jak masz cos w formie komputerowej? napisz tez jakie to ksera to sie moze jakos dogadamy jakby mi sie takie przydaly (moglabym je np. kupic ) moj mail w razie czego [email]
translatore i cesia23, pamietam o ksiazkach, tylko kilka dni nie miałam dostepu do internetu. te materiały mam na strychu w jakims pudle, u rodziców. ale u siebie mam prace i m.in. takie tytuły:
cook 'the discourse of advertising'
douglass 'complete guide to advertising'
forceville ' pictorial metaphor in advertising'
geis 'the language of television advertising'
gilly - 'sex roles in tv advertising'
goddart ' the language of advertising'
lakoff, johnson - 'metaphors we live by'
leis, kline, jhally - 'social communication in advertising'
pedro 'beyond words : translation of tv adverts'
rush - 'the nonu phrase in dvertising'
searle - 'metphor - metaphor and thought'
świątek 'metaphors in advertising'
tanaka 'the pun in advertising', 'advertising language'
taplin ' the origin of tv advertising in the uk'
ja pisze z tego prace lic. i chcetnie odkupie od Ciebei jakies materialy lub sie wymienie/
WYMIENIAC SIE RACZEJ NIE CHCE, BO PO MO MI TO TERAZ? :)
SKONTAKTUJ SIE NA [gg]
Iwono, wymień się na rolę w reklamie - i honorarium :-)
czekam na propozycje :):)
Czesc. Mam pytanie dotyczace pracy magisterskiej i bylabym wdzieczna gdybys mogla mi na nie odpowiedziec, jesli tylko potrafisz. Zdecydowalam sie pisac prace o przekladzie reklam tylko mam problem z zawezeniem tego tematu do jakiegos konkretnego aspektu. Moze potrafilabys mi doradzic na czym moglabym sie skupic piszac ta prace?Bede wdzieczna za kazdy pomysl. Z gory dziekuje. Pozdrawiam.
ja także pisałam pracę z tego tematu i mam kopie następujących książek:

1. Cook, Guy. 1992. The discourse of advertising. London: Routledge.

2. Fairclough, Norman. 1999. Language and power. London: Longman

3. Forceville, Charles. 1996. Pictorial metaphor in advertising. London: Routledge

4. Kress, Gunther - Theo van Leeuwen. 1996. Reading images: The grammar of visual design. London: Routledge.

5. Lakoff, George - Mark Johnson. 1980. Metaphors we live by. Chicago: The University of Chicago Press.

6. Leech, Geoffrey N. 1966. English in advertising: A linguistic study of advertising in Great Britain. London: Longmans

7. Ortony, Andrew. 1993. Metaphor and thought. Cambridge: Cambridge University Press.

8. Sperber, Dan - Deirdre Wilson. 1986. Relevance: Communication and cognition. Oxford: Blackwell

9. Vestergaard, Torben - Kim Schrøder. 1994. The language of advertising. London: Blackwell.

10.Brownp and Levinson S.C.1992. Politeness:Some Universals in Language Usage.Cambridge:CUP

11. De Vito, Joseph.1976. The Interpersonal Communication Book.New York

12. Lee, David. 2004. Cognitive Linguistics: An Introduction.Oxford

13. Leech, Geoffrey. 1983. Principles of Pragmatics.London

14. Mey, J. 1996. Pragmatics:An Introduction. Oxford

to nie wszystkie, resztę dodam później,
poza tym mam masę artykułów na temat metafor z takich wydawnictw jak "journal of pragmatics".
moj mail: [email]
książki oczywiście chcę sprzedać.
Pisze prace magisterską z tłumaczenia reklam i mam problem z rozdziałem praktycznym, jestemw trakcie poszukiwań. Możesz mi powoedzieć jak wyglada Twoj rozdział praktyczny?
Gdyby ktoś mógłby pomóc lub podsunąć jakieś informacje. Mój rozdział praktyczny ma wyglądać w nastepujący sposób: mam znaleźć jeden produkt reklamowany w USA i w Polsce. NP. samochody kosmetyki, muszę je porównać pod względem kulturowym i językowym. Problem w tym ze nie moge znalezc oryginalnych reklam amerikańskich, nawet jak mam jakiś urywek z ksiązki który by sie nadawał to i tak potrzebny mi w całośći. Pomocy :(
witam Panią
Chcialam się zapytać odbnośnie pacy mgr z tłumaczeń w reklamie. Chcialabym pisać na ten temat. Czy ma moze pani jeszcze książki odnośnie tego temtu?? I chcialabym sie zapytać jak moze wyglądać rozdział praktyczy??
Witam,

ogłoszenie już od dawna nieaktualne.Informuję również,że nie sprzedaję także własnej pracy magisterskiej.

pozdrawiam
jeśli chcesz możesz skorzystać z tego
http://www.e-bo.cba.pl/index_pliki/Page613.html
Droga iwonabp!!! Czy masz może jeszcze jakieś materiały dotyczące Twojej pracy mgr? Wiem, ze wpis jest już wiekowy, wiec rożnie to z tymi materiałami może być, ale w związku z tym, ze mam problemy z ruszeniem z moja praca mgr w podobnym kierunku, ze tak powiem, tonący brzytwy się chwyta ;). Będę wdzięczna za odpowiedz! A swoja droga, jak wypadła Ci analiza? Książkę Lakoffa znam, ale czasem mam problemy z przenoszeniem teorii w praktykę ;).
Temat przeniesiony do archwium.