jaki certyfikat dla filologa?

Temat przeniesiony do archwium.
witam!

jaki certyfikat z Business English byłby, Waszym zdaniem, najbardziej odpowiedni dla absolwenta filologii angielskiej? myślałam o LCCI, bo BEC Higher wydaje mi się trochę zbyt prosty, ale z drugiej strony jest chyba bardziej popularny..... jak myślicie, który warto zdawać w mojej sytuacji?

Maggie
Droga Małgosiu

Dla filolożki nie polacem egzaminów językowych. Jeśli chcesz zabłysnąć Business English to zrób sobie certifkat biznesowy a nie językowy.

Jeśli chodzi o UK to polecam na początek Certificate in Financial Administartion.
hej
dzięki za odpowiedź.
oczywiście, standardowe egzaminy z j.angielskiego odpadają z powodu ich stopnia trudności:)
chodzi mi właśnie o egzamin wyłącznie biznesowy, ale waham się, który wybrać, bo jest ich kilka.
zastanawiałam się nad BEC Higher a LCCI 3, ale zerknę też na ten który proponujesz.
pozdrawiam,

M.
Stopnia trudnosci? CPE nie jest taki latwy, nawet dla osoby po filologii (zalezy jeszcze po jakiej). Jesli juz masz sie zastanawiac to miedzy BEC Higher a LCCI 4, bo 3 mozesz sobie zdawac zaczynajac filologie, a nie ja konczac ;-)

« 

Brak wkładu własnego