Podręcznik czy kurs do samodzielnej nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Hej!!
Czy jest tutaj ktoś, kto uczył się zarówno języka biznesowego z podręcznika (np. market leader) i jakiegoś kursu do samodzielnej nauki? Jakieś uwagi, opinie mile widziane :)
Książki są dobre for a start :)
Jeśli jednak zamierzasz naprawdę nauczyć się terminologi po ang. musisz zainwestować. Najlepiej w coś konkretnego i przydatnego, co z powodzeniem przyda ci się do nauki. Taki zakup jest kosztowny, ale to czego się dowiesz i nauczysz zostanie Ci na zawsze. Nikt Ci przecież tego nie zabierze, nie wyjmie z głowy. :)

Jeśli nie jesteś ambintą osobą, nie zadawaj sobie trudu i nie czytaj tego co jest poniżej :)

Kup Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej w dwóch werjach EN/PL
możesz dokupić też Międzynarodowe Standardy Rachunkowości :)

Myślisz sobie pewnie, po co mi rachunkość do biznesu ? :)

Wierz mi, wszystko tam znajdziesz, połączenia jednostek gospodarczych, rodzaje aktywów, wartości firmy, koszty finansowania zewnętrznego, ujmowanie kosztów zysków i strat, w jaki sposób funkcjonuje firma, jakie są jej cele, co powinno zawierać sprawozdanie finansowe, jakie są rodzaje połączeń, rodzaje spółek, najnowsze wymogi, jakie są świadczenia pracownicze, ubezpieczenia, segmentacja rynku i ogrom danych nieodkrytych obszarów :)

Takie cudeńko ma ok 2 tys. stron, wszystko można łatwo znaleźć. Książeczki kolosy są przejszyście napisane, poręczne jeśli chodzi o wyszukiwanie informacji i wynajdywanie interesujących nas zagadnień.

Skoro przeczytałeś powyższe treści - jesteś osobą ambitną :) Gratulacje!!
Zatem nie czekaj, leć na Górnośląską do Głownego Centralnego Ośrodka Szkolenia - Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i dokonaj zakupu tego cennego cudeńka :)

Jeśli zamierzasz tłumaczyć i zajmować się terminologią związaną z finansami, marketingiem i bankowością a może i rachunkowością na codzień, te pozycje są wprost dla Ciebie!! Nie czekaj, nie zastanawiaj się, bo już może ich nie być :)

Powodzenia!!
No no :)
Powiem Ci, że temat trafiony w 10 :) Otóż, chciałabym się w przyszłości zająć rachunkowością i na 100% przyda się. Akurat mieszkam na północy Polski :) myślę, że przez net uda się coś kupić :)
A tak poza tym, na studiach miałam trochę języka biznesowego po angielsku i teraz chcę go sobie przypomnieć :)

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa