CAE czy BEC Higher?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Zastanawiam się nad podejściem (oczywiście najpierw przygotowaniem) do egzaminu potwierdzającego moją znajomość angielskiego. Zastanawiam się nad CAE lub BEC Higher. Do CAE musiałbym przygotować się wyłącznie samodzielnie, jeśli chodzi o angielski biznesowy to mam z nim duży kontakt na studiach, ale na troszkę niższym poziomie niż BEC Higher, ale mógłbym liczyć na pomoc wykładowcy.
Chciałbym się dowiedzieć od was, którzy zdali te egzaminy o ich przydatności w karierze zawodowej. CAE czy BEC Higher okazał się przydatny w waszym życiu zawodowym?
Pozdrawiam
Dołączę się do pytania. Również się nad tym zastanawiam. Obracam się w ekonomii, konkretnie to obecnie studiuję ekonometrię a w przyszłości planuję zrobić również magisterkę z finansów.
I zastanawiam się co mi się bardziej opłaca zdawać: CAE czy BEC Higher? Do jednego i drugiego musiałabym sporo nauczyć, ale nie chcę zdawać dwóch (przynajmniej na razie) i bezsensownie mnożyć papierki, poza tym to kosztuje, a nie wiadomo czy uda się zdać za pierwszym razem ;)
CAE to egzamin ogolnojezykowy, BEC typowo biznesowy. Ja bym zdawal CAE a potem ew BEC.
tak jak ktoś już napisał CAE jest ogólny, a BEC specjalistyczny, więc wg. mnie ma wyższą wartość. CAE ma bardzo dużo osób, egzaminy biznesowe już mniej, więc to też przewaga. Ja mam obydwa egzaminy, ale na ten moment częściej 'chwalę się' BEC. To zależy też na jakie stanowisko się aplikuje.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia