Słownik do LCCI3

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Zastanawiam sie nad wyborem slownika do egzaminu LCCI3. Sklaniam sie ku angielsko-angielskiemu ale podobno są jakies ograniczenia.
Ktos wie czego miec nie moze?
Czy Oxford Advanced Learner's Dictionary bedzie OK?
Do egzaminu biznesowego lepiej kup sobie słownik biznesowy np. Oxford Business English Dictionary. A Oxford Advanced Learner's Dictionary masz online, jak i wiele innych słowników.
Slyszalam ze jednym z ograniczen jest to ze slownik musi byc ogolny
Ja z ogólnych bardziej polecam nowe 5 wydanie Longman Dictionary of Contemporary English. Było już o tym w kilku wątkach. Ale jeśli chodzi o słówka biznesowe, to nie sprawdzałem ich pod tym kątem. Możesz sobie porównać hasła online. Ja tego egzaminu nie zdawałem, ale jeśli chodzi o ograniczenia to przejrzałem kilka stron i nie znalazłem szczegółowych informacji. Chociaż przyznaję zbyt szczegółowo nie sprawdzałem. Za to znalazłem taki wątek:
https://www.ang.pl/Egzamin_LCCI_1847.html
Ktoś pisze: słownik ang-ang, 1 sztuka, sprawdzany wcześniej przez komisję, ale ogólny, żadnych idiomów czy kolokacji. Dziwne bo w każdym większym słowniku są jakieś kolokacje, idiomy ...
Sugeruję abyś się lepiej dowiedział w ośrodku gdzie będziesz zdawał jakie konkretnie tytuły akceptują.

« 

Pomoc językowa - Sprawdzenie

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie