English for Business

Temat przeniesiony do archwium
Witam.czy Ktos z Was może chodził na English For Business? Mnie zakfalifikowano do EFBlevel2, ale nie mialam dotąd styczności ze słownictwem biznesowym. Czy powinnam iśc na level1? Czy te poziomy roznia sie tylko stopniem zaawansowania w gramatyce czy w slownictwie i ogolnych umiejetnosciach konwersacyjnych?
na efb 2 juz musisz dobrze pisac. fachowa wiedza nie jest niezbedna, ale korespondencja handlowa, mejle, feksy, rapoty to sprawy podstawowe i zdecydowanie wymagane na egzanminie. spiking [nieobowiazkowy] prosty, tematy dosc blahe. podreczniki wydawane przez lcci [niestety, w wiekszosci ksiegarni jezykowych nie slyszeli nawet o takich] lub wlasciwy kurs powinny pomoc.
Wg mnie to właściwy poziom. Na tym poziomie uczysz się głównie słownictwa biznesowego z założeniem że gramatyke już znasz - pojawiają się tylko jej elementy. Książka do tego poziomu to np. Market Leader intermediate. jeśli znasz angielski na poziomie średniozaawansowanym to napewno sobie poradzisz. Poziom pierwszy to tylko podstawy języka biznesowego i nauka gramatyki od nowa :)
market leader - owszem, calkiem sympatyczny podrecznik, ale warto byloby postarac sie o pdf'y 'sample tests / exam reports', ktore sa na sieci [niestety, za wiekszosc trzeba zaplacic] lub / i ksiazki wydawane przez lcci - podreczniki przygotowujace do ww. egzaminow. i jeszcze: faktem jest, ze na samym egzaminie nie ma gramatyki jako takiej, ale zadania sa raczej w typie 'kreatywnym' - musisz duzo pisac, wiec i tak w pewien sposob twoja znajomosc gramatyki jest testowana. wazne jest takze to, by twoje writingi sprawdzala osoba znajaca kryteria oceny tekstow na egzaminie. przepraszam za literowki w poprzednim wpisie.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa