Przetłumaczenie rozprawki!:)

Temat przeniesiony do archwium.
Witam może mi ktoś przetłumaczyć rozprawkę na j.angielski,ponieważ na jutro mam oddać,lecz nie za bardzo umiem to przetłumaczyć;)

Oto tekst;

Lepiej jest mieszkać na wsi czy w mieście? Zapewne wiele osób stawia sobie to pytanie. Niektórzy stoją po jednej stronie, niektórzy po drugiej. Według mnie lepiej jest mieszkać na wsi, a moja praca uzasadni to stwierdzenie. Pierwszym potwierdzającym argumentem jest to, że na wsi jest o wiele mniej zanieczyszczone powietrze. Nie jeździ tu tak wiele samochodów i innych środków komunikacji, jak w mieście. W dodatku na wsi najczęściej rośnie bardzo wiele drzew, która oczyszczają powietrze i produkują tlen. Drugim argumentem jest brak hałasu i ogólnego gwaru. Na wsi zwykle nie mieszka więcej niż 6000 osób. W nocy panuje błoga cisza, a za dnia raz na jakiś czas zrobi się głośno. W takim miejscu spokojnie można odpocząć i wyciszyć się, nie myśląc o niczym konkretnym. Kolejnym argumentem jest to, że na wsi są lepsze więzy międzyludzkie. W wielu gazetach opowiadano już historie ludzi z wielkich miast,którzy nawet nie znali sąsiadów, lub pobili kogoś w sąsiedniej dzielnicy. Na wsi nie ma takich porblemów, ludzie styarają się być dla siebie uprzejmi i stanowią jedną, wielką rodzinę. Oczwyiście jest też wiele argumentów przeciw. Brak możwliości rozmowu i wyboru, niewielka ilośc sklepów i zacieńniony krąg przyjaciół - to są te rzeczy, których wsi brakuje. Na zakończenie, wracając do pytania postawionego w temacie, udzielam jednoznacznej odpowiedzi: „tak”. Myślę, że również wiele osób zgodzi się ze mną, że życie na wsi jest o wiele bardziej atrakcyjne, niż w mieście.

« 

Nauka języka