gdzie na kurs

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć wszystkim. Czy ktoś może mi doradzić w kwesti gdzie w Warszawie zapisać się na kurs przygotowujący do LCCI 4 poziom albo BEC Vantage? Zapisałam się do szkoły TFLS, czy jakoś tak, ale nie mogą zebrać odpowiedniej ilości osób - w ogóle nie podobają mi sie, bo jutro miałam zacząć zajęcia a oni zadzwonili dzisiaj o 8 wieczorem, że zajęć nie będzie, bo grupa się nie zebrała jeszcze. dodam, że kasę wpłaciłam miesiąc temu... Jakaś lewa ta szkoła ale nic więcej nie znalazłam w rozsądnej cenie... Nie pierwszy to raz przekonuję się, że za jakość trzeba jednak zapłacić - więc mogę zapłacić tylko gdzie??
Czekam na Wasze wpisy :)
uwaga 1: z tym przesuwaniem terminu startu to rzecz calkiem powszechna - wiele szkol, w ktorych ucza sie studenci robi tak, jako ze jeszcze w polowie pazdziernika zglaszaja sie chetni... uwaga 2: poziomy bec vantage i lcci efb 4 to nie to samo - wyobraz sobie, ze w jednej grupie przygotowuje sie jednoczesnie do fce i cpe - tak to mniej wiecej by wygladalo.
ok,ok, już wiem, że jest jeszcze BEC Higher. Wczesniej chodziłam tylko do metodystów i tam nie praktykuje się przesuwania kursów. Szjoła szkole nie równa...
Dzięki za uwagi ale nie odpowiadasz na moje pytanie.
nie odpowiem na twoje pytanie, bo nie jestem z warszawy, ale zaprezentuje ciekawostke: jedyna z osob, ktora z czystym sumieniem puscilbym na efb 4, byl facet, ktory na bec higher dostal z pisania 'exceptional'. mowiac krotko - osoba, ktora pisze w okolicy oceny 'borderline' na bec higher i zdaje ten egzamin, np. punktujac na 'reading' i 'listening', bardzo czesto nie osiaga poziomu wymaganego na efb 4, gdzie wszystko de facto opiera sie na tym jak piszesz [+ reading comprehension na poziomie cpe, tylko bardziej zamotane :)]. nie wiem, czy to uzyteczne informacje, ale nie oparlem sie pokusie pukniecia w klawiature kilka razy. pozdrawiam.
Czy dobrze zrozumiałam: LCCI 4 jest znacznie trudniejsze niż BEC Higher? Hm, hm. Mam nadzieję, że to jednakowoż poziom dla mnie: mam advance'a i mam ochotę iść dalej ale w pracy potrzebny mi business dlatego wolę LCCI niż proficiency.
W każdym razie rzecz ze szkołą może skończy się pozytywnie, zmieniłam zobowiązanie na mniejszą grupę (stówka wiecej miesięcznie ale za to tylko trzy osoby w grupie) i teraz czekam czy się utworzy czy nie. Może znajdą się jeszcze 2 osoby?
Pozdrawiam :)
>Czy dobrze zrozumiałam: LCCI 4 jest znacznie trudniejsze niż BEC
>Higher?

nie uzylem slowa 'znacznie'. jesli masz cae zapewne oba egzaminy sa w twoim zasiegu. fakt jest taki, ze do efb 4 musisz opanowac wiecej typow tekstow jak w przypadku bec higher. swoja droga - dziwi mnie, ze w warszawie moze byc problem z grupami na tym poziomie... a nie probowalas sciagac probek materialow i syllabusa ze stron lcci?
jesli nie uda ci sie sciagnac materialow informacyjnych, pisz na priv:

[email]
Temat przeniesiony do archwium.