listening-ktoś już zdawał???

Temat przeniesiony do archwium.
Hej, nawiązuję teraz do listeningu, myślę, że te wszystkie wskazówki odnośnie speakingu, którymi się dzieliliśmy na forum jakoś nam pomogły, więc tym razem apeluję o to, abyście pisali o części dot. listeningu, ja mam za tydzień, oczywiście napiszę na forum o moim zestawie.
Piszcie, co mieliście, z góry wielkie dzięki
P.S. Mój zestaw ze speakingu znajduje się po wcześniejszym wątkiem.
Dokładnie tak! Piszcie co mieliście :) Mi opisy na speaking sporo pomogły :) swój speaking już opisałam, a jak tylko wrócę z listeningu (8 czerwca) też dam znać co było.
Ja mam dzień wcześniej, oczywiście opiszę, jak będzie co, bo może być pogrom:)))))
ale w jakims innym watku, juz nie pamietam kto, ale ktos pisal ze juz mial listening i ze masakra. tzn ze juz pierszwa tura byla. to moze ktos powie cos wiecej jak bylo?
Dziewczyna zdawała w Anglii chyba.
Niestety to chyba jedyna osoba, ktora pisała o listeningu:(((
Ktoś miał mieć liestening 01.06 - moze się jeszcze podzieli tym co było. A do 08.06 już tak niedaleko. Miło byłoby coś wiedzieć i iść troche bardziej na luzie. Ci, którzy szli na speaking po nas (zdających chyba jako pierwsi, a na pewno pierwszych piszących o tematach) mieli dużo łatwiej.
Mam nadzieję, ze bedzie rewanż w temacie listeningu. Pozdrawiam
Witam wszystkich- wow, jesteście swietni, podając tyle przydatnych informacji- na pewno speaking pojdzie o wiele lepiej po tych wszystkich postach!

Jesli chodzi o listening, to niestety jestem ta ktora bedzie zdawac w lodzi w sobote- czyli jak mowicie jedna z pierwszych.. bardzo mnie to martwi, bo listening jest dla mnie najgorszy- w kazdym razie po sobocie mozecie liczyć na 'briefly described listeting' ;)

jesli chodzi o wersje listeningów to sa chyba od A do E..

pozdrawiam
Może trafi się nam ten opisany już o ziemniaku:-)
o ziemniaku? co bylo?
a ja mam pytanko z jakich testów najlepiej robic listening? które są najtrudniejsze?
miażdżący jest ten listening o.. ziemniaku ;) kto to wymyśla..
Był też parę lat temu o motylach:-) Tak się zastanawiam czy historia ziemniaka to naprawdę dobra miara znajomości języka;)))
B. dobry temat:
- każdy coś tam o ziemniakach wie, z drugiej strony mało jest wśród zdających ekspertów, których by ten temat faworyzował :-)
- może być używany na całym świecie - gorzej byłoby z tekstem o wieprzowinie na Bliskim Wschodzie, czy wołowinie w Indiach.

Osobiście wolałbym dowiedzieć się czegoś więcej o produkcji whisky, ale dla przyjemności, nie na egzaminie...
Ha, a ja ziemniaków wcale ne jem;-)) Pewnie i tak nie bedzie o tym ziemniaku:(
Myślę, że nie ma co się przejmowac tematyką, bo żadnych specjalistycznych słów nie będą wymagali. Ja sobie kiedyś rozwiązywałem któryś z listeningów z poprzednich lat i było o akwaaba sauce czy coś takiego. Nie miałem pojęcia co to ale nie przeszkodziło, żeby z tej części uzbierac 8/10:) więc relax!
No ostatnio miałam listening, trudny na maksa, wiec podłamałam sie, dość trudne słownictwo było:(( Generalnie pocieszam się, że za tydzień już będzie po wszystkim:-))))
haha, o ziemniaku nie o ziemniaku, jutro będzie po wszystkim, ale mogłoby być przynajmniej kilka wskazówek byśmy mieli...
jestem przygotowana na porazke na listeningu, wiec nawet jakos bardzo się nie stresuje.. zobaczymy, pewnie do jutra :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

CAE - sesja wiosna 2008