Listening wer. \"C\"

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 67
poprzednia |
Czy ktoś miał wersję \"C\" na egzaminie i pamięta coś ??? Jak tak to wpiszcie parę wyrazów które pamiętacie . Dzięki.
Niech ktos napisze o wersji C, cokolwiek pamieta, please...
hej, a nie wiecie czasem, czy te egzaminy CAE ustny i słuchowy przeprowadzają tylko w soboty i niedziele? czy też w inne dni też?
wie może ktoś?
w inne dni też, ja mam np. w poniedziałek (14) o 9:00, ale wiem, ze sa tez po południu, czyli nonstop :-)))
Ludzie, Ci co mieli wersje C, pomozcie!!!!
hej, a co z wersją \"c\" listeningu?
pomożecie kochani?
podzielcie się co było.
ja mam w niedzielę dopiero i to wieczorem.
napiszę po.
speaking też dokładnie opisałam.
powodzonka sobotnim zdawaczom!
jeżeli to komuś jeszcze pomoże to mialem dzisiaj w krakowie o 10.15 listening wersje
C. ogólnie to 1,2 i 3 cześć były dosyć proste natomiast 4 za ktora bylo 10 na 34 pkt
jak dla mnie to był kosmos, a wiec tak
1. to byl opisany juz na forum tekst o strozytnej cywilizacji pominiete tylko 2 punkty, jeden to : description of the soil:(niestety nie napisalem :)
drugi to: rainfall pattern: IRREGURAL

2. to był tekst o muzeum zegarów
maker of :chyba EXHIBITION was owner of most....
drugie to było coś o małych zegarach designed for: PUBLIC PLACES
najstarszy zegar miał: 3700 lat
później były opisy zegarów cannon clock wykorzystywał movement of : SUN
którys tam was designed to carry: in pocket
jakiś chyba chiński zegar wykorzystywał movement of : WATER
inny znowu był the oldest: AUTOMATIC clock
jeszcze jakiś był very : PRECISE for its age (kur... chyba napisałem prcize)

3. to był tekst o kobiecie która podczas koncertów orkiestry.. no wiecie, pokazywała niesłyszącym....
1. był to największy : CHALLENGE w jej karierze
potem coś o jej przyjacielu że podobały mu sie: WONDERFUL EXPRESSIONS of artists
deaf people feel: VIBRATIONS of music
jak procowała z wiecej niż jednym singerem to bylo bardziej : DEMANDING
do pokazywanie jak gra violin używała : FINGERS
i ostatnie ze była unconcerned of people dla których była : DISTRACTION na scenie

4. dla mnie masakra jak pisalem wiec niczego nie bylem pewien, bylo o problemach jak sie czuli itp. różnych ludzi, wiem ze jedna kobieta poczuła sie LET DOWN, co do reszty to nie chce zeby ktos sie zle sugerowal, wogole niczego nie jestem i wiem ze nic nie wiem ;), jak ktos tez mial to co ja fajnie byloby porownac. aha jeszcze zauwazylem ze spod kartki na ktorej pisala wersja testu (moja byla \"C\") przeswitywalo \"D\" z poprzedniego listeningu wiec nie wiem ile jest wersji , pozdrawiam i przesylajcie speakingi :)
Jak ktos jeszcze mial listening dzis to please piszcie cokolwiek!!!
wlasnie w rocilam z egzaminu wlondynie mialam ten sam test C co TY
klagier ten test jest gdzies na interneciezodpowiedziami jak znajde todam znac
Hej miałam wersję C

Part I Ancient
pozostałości: pots and TOOLS
railnfalls: IRREGULAR
land, soil: DRY
they grown: CORNS and BEANS
material they used: BRICK and STONE
greatest time: 11th CENTURY
shape: CIRCULAR
transport: RIVERS - tu zawaliłam chyba druga możliwość to roads ale też nie pasuje ??

Part II Clock museum

nie pamiętam kolejności ale
mark of: ??
najstarszy 3700
designed for: PUBLIC PLACES
odmierza czas: WATER
używa do odmierzania: SUN
najbardziej podoba mu się POCKET

Part III o tłumaczce w operze

uważa za most: DEMANDING
jej przyjaciel Robin lubi : WONDERFUL EXPRESIONS
do tłumaczenia violin używa: FINGERS
ludzie uważają ją za: DISTRUCTIONS
ludzie niesłyszący are aware of :VIBRATIONS

Part IV masakra - nic nie pamietam bo to abcd i generalnie spieprzyłam ;)
jak coś sobie przypomną napiszę
Juz jestem po :) W sumie nie bylo tak zle, part 1,2,3 byly dla mnie proste... ale 4 to masakra-musieli nas tym dobic na koniec!? :( tam tylko kilku jestem pewien, ale napisze co mialem.
Listening ver. C Krakow 12:45
1
tekst o amerykanskiej cywilizacji-jakies \"Four Corners\"
co zostalo po nich lub co wykopali archeolodzy - pots and TOOLS
rainfall pattern: IRREGULAR
jaka gleba czy ziemia etc. : SHALLOW EARTH
co uprawiali: CORNS AND BEANS
z czego budowali domy: BRICK AND STONE
jaki ksztalt mialy miejsca (domy?) ich spotkan: CIRCULAR
jakk transportowali goods: BY ROADS (by system of roads?)- mialem to pierwsze, pewnie bedzie za malo dokladne
To sa wszystkie w part 1
2
jakis guide opowiada o muzeum zegarów
kto te zegary ufundowa czy zaczal ich zbieranie: a maker of SCIENTIFIC INSTRUMENTS
male zegary: designed for PUBLIC PLACES
the oldest clock: 3700 years old
jakis jeden zegar: PRECISE for his age
inny zegar( w nazwie mial “egg”): remarkable for its ACCURACY ?
cannon clock wykorzystywal: movement of THE SUN
egyptian clock? wykorzystywal: WATER (byla pulapka, ze grains of sand)
jaki jest most favourite guide`a: AUTOMATIC clock
To sa chyba wszystkie (8) w part 2… ale cos moglem pomieszac.
3
kobieta która, pokazuje nieslyszacym w czasie opery „co jest grane i jak”
that is the most: CHALLENGING job
to bedzie sukcesem, gdy jest to: COMPREHENSIVE
deaf people are aware of: VIBRATIONS in music
her friend likes: WONDERFUL EXPRESSIONS on faces of the singers
praca z wieloma aktorami jest bardziej: DEMANDING
trzeba wtedy uwazac na: TIMING
gdy viollin plays she moves her: FINGERS (pulapka, she uses hands for brass section)
niektorzy slyszacy uwazaja ja za: DISTRACTION on stage
to chyba wszystkie....
4
było 5 speakerow po 2 pyt do kazdego, z gory ostrzegam, tu jest sporo bledow!- napiszcie co mieliscie i porownamy
speaker 1: tu przyznam się ze strzelilem... punctual-B i inconsiderate-B pewnie zle :(
speaker 2: kobieta rozmawila przez telefon: should hire more staff-A- tu sie dalem zlapac bo pozniej powiedziala cos innego (co?) oraz zaznaczylem ze to clarify a problem-A
speaker 3: nauczyciel (?) cos zalatwial u szefa: the problem was insignificant-B, potraktowal go tak jak zawsze w tych warunkach-B
speaker 4: ta kobieta musiala jeszcze raz pojawic się w firmie aby cos zalatwic-B i poczula się let down (to było chyba C)
speaker 5: ktos poprosil administratora-A? (ale raczej był to caretaker-C) , zeby cos wywiesil, a pozniej czul sie inappreciated-C?(tutaj tez może pasowac odpowiedz z unhelpful) , bo mu nawet nie podziekowano czy jakos tak
w sumie tego było 34 pytania, czyli sa tu wszystkie, a czy dobrze, zobaczymy w sierpniu... mam nadzieje ze pomoglem (pomoge) niektorym. Uff... na dzisiaj dosc CAE...
hej!wszyscy pisza o wersji C :/ a co z reszta? czy ktos cos pamieta? piszcie plissssss! zdaje jutro w katowicach:(
moja odp. BRICKS AND STONES OKI?
mialam dzis speaking, obrazki z roznymi wynalazkami technicznymi do porownania-w czym pomagaja ludziom na obrazkach. potem byly zdjecia z jakiejs wyspy trzeba bylo wybrac ktory przedstawia codzienne zycie mieszkancow - proste. a potem plusy i minusy turystyki. no i pytanie ostatnie dosc trudne;) - co twoim zdaniem moze przyciagnac turystow do zostania w polsce na dluzej:)
no racja część 4 listeningu byłaa bit confusing ;P wybierałam raczej intuicyjnie i za drugim razem słuchałam nie patrząc na tekst... jakoś wtedy łapię podświadomie.. pamiętam tyle: w ostatnim był administrator i jego działania nie zostały docenione ... przedostatnie... kobieta chyba odwiedziładwa razy jakąśfirmę i własnie była rozczarowana... jeszcze wcześniej chodziło o jakiś nieznaczący wiele problem (tak mi się wydaje.. mówię.. wybierałam intuicyjnie) i nie pamiętam odpowiedzi ale usłyszałam ze zostawił ich samych z problemem... czyli chyba appropriate to the circumstances... w drugim bodajże chodziło o zatrudnienie większej ilości ludzi do badań i mam wrażenie ze kobieta starała się wyjaśnić sytuację...
a resztęodpowiedzi mam tak jak kolega ..klakier?? :P powodzenia
jak miałaś w pytaniu soil ?? Dry shallow czy jeszcze coś innego ?
Buniaba dawaj teścik z odpowiedziami jak gdzieś widziałaś pliz
semi arid
u mnie większość miała dry ... ładnie a my mamy 3 różne odpowiedzi
:))))
wiesz.. zwykle możliwych odpowiedzi jest kilka... tak jest choćby w testach które można w ksiegarniach kupić.. więc nie ma co się rozdrabniać :P
informacja dla innych chyba test A i B mialy te same part 4
Dokładnie!Kumpel pisał A ja B i obaj mielismy tą samą Part 4.Pozdrowienia.
ja dzisiaj zdawalem test w Kkwie wer B i te same odpowiedzi byly co w werji A/part 4/ oic!!!! a to niespodzianka bardzo im sam nie wiem jak bylo naprawde bo concentrowalem sie na odp z sieci i nie moglem sie skupic na tekscie wlasciwym :(
ja tez zdaje jutro w katowicach 12:45
Boże, ludzie, Klaqier, Kimmi, Jairre no i Sławko - jesteście genialni!!! Klaqier, podaj mi nr swojego konta;) za przerwanie tej famy milczenia!!! JA mam jutro listening i w toku stu tysięcy egzaminów na studiach wiem tylko, że jestem nieprzytomna i chcę spać... Dzięki!!!!!!
spipszylem to :( mialem o 10:00 :( jak wyciagne 60% z tego to bedzie dobrze... a moglem zaufac temu forum... down in the dumps...
SHALLOW znalazlam tez na googlach definiszyn wiec to chyba to.
Witam:) To ja jeszcze doloze swoja c version, tak zeby sie juz calkiem namieszalo:)
Pierwszt tekst o tej calej kulturze 4 corners (nie po kolei, nie pamietam) :
-brick and stone
-corn and beans
-11th century
-circular
-irregular (rainfall pattern)
-shallow (soil)
-tools and pots
-(ostatnie) on roads (ale jakos smiesznie mi to brzmi)
Tekst o tlumaczce na migowy jezyk:
-challenge
-demanding
-fingers (czym pokazuje violins in orchestra)
-comprehensive (her work has to be to be a success)
reszty nie pamietam :(
Tekst o muzeum zegarow:
-science instruments (the woner of)
-precise (for its age)
-water (movement of, nie dajcie sie zwiesc gadka o ziarenkach piasku:))
-hmmm wisze ze wszyscy maja sun, a mnie sie wydawalo ze bylo cos o candle flame
-pocket
reszty nie pamietam:(
Paper 4 fakt byl pokrecony, tak ze nawet nie pisze bo nie jestem pewna odpowiedzi. POzdrowionka dla wszystkich :)
Witam wszystkich. Mialam dzis listening o 10:00 w Gdansku. Szczerze powiem to 4 czesc byla najtrudniejsza i baaaardzo szybko mowili, za szybko :( !!
W part 1 mam takie odpowiedzi:
tools
shallow
corns&beans
brick&stone
circled
XIth century
through roads (pewnie through bedzie zle i powinno byc co innego, wiec sie tym nei sugerujcie)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 67
poprzednia |

 »

FCE - sesja letnia 2004