listenig ver A

Temat przeniesiony do archwium.
dzis mialem listenig wersje A, a wiec:
part 1 tak jak ktos juz kiedys tutaj wklejal:
pozostałości: pots and TOOLS
railnfalls: IRREGULAR
land, soil: SHALLOW EARTH (nie jestem pewien)
they grown: CORNS and BEANS
material they used: BRICK and STONE
greatest time: 11th CENTURY
shape: CIRCULAR
transport: SYSTEM OF ROADS
part 2 cos o sadzeniu drzew:
nazwa organizacji: GREEN PARTNERSHIP
jedyne wyposazenie ktore trzeba miec: SPADE
skad pieniadze: GOVERNMENT
co chca zrobic: make a number of FOOTPATH among trees
w jakiej czesci miasta: WEST side (jestem bardzo tego nie pewien)
co trzeba ubrac: BOOTS and GLOVES
jeszce cos jeszcze ale nie pamietam, jak sobie przpomne to dopisze
part 3 gosciu co robi okladki na cd:
nie pamietam co tam powybieralem, ale nauczylem sie na pamiec literek
a wiec tak: C B B D D C
part 4 trudna czesc dla mnie, nie pamietam co tam wybralem, ale ta czesc pojawiala sie juz tu na forum (sa tam ludzie powiazani w jakis sposob z turystyka m.in. ekolog, wlasciciel hotelu, gostek z biura turystycznego)
cze, ja tez to dzis rozwiazywalem, i w tym part 2 zapominales napisac o tym jak byl zamarkowany site entrance i ja tu qrde osobiscie nie jestem pewien. bo byla mowa o yellow notice i o yellow arrows ktore wskazuja droge do wejscia, ja wybralem notice... (ale teraz to nie jestem pewien czy to jest gut, yyy good;))
Boże, nie strasz mnie! Ja mam tylko large yellow notice, tak, jak powiedzieli...
A jak myślicie, jeśli się \'zje\' gdzieś rodzajnik (11th century...), to czy ma się pkt?? A jak się niepotrzebnie doda rodzajnik......
I jeszcze jedno: Ustaliliśmy w którymś tam temacie, że nie ma czegoś takiego, jak corns, tylko corn... Buuu...
A, i ja napisałam by system of roads i shallow.
W 2 części miałam o the Green Partnership. Z tego, co mi się nie zgadzało do końca z tym, co przeczytałam w sieci, miałam spade (pyt. bliżej początku) - wiele osób nie znaqło słówka. A na ostatnie pytanie odpowiedziałam: trainers and gloves, może i mówili też o boots, ale ja na pewno słyszałam trainers, więc wolałam to napisać.
Jak napisaliście farmland? land było już wpisane jako osobne słowo. Było powiedziane, że używali tego do farming, ale chyba farm jest lepiej niż farming???
Z 3go chyba nic nie pamiętam... A, miałam wątpliwości w tym pytaniu, gdzie odp. była, że pozwalał firmie dyktować mu ilość forsy, zastanawiałam się nad ostatnią odpowiedzią, bo było tam, że brał sporo mniej, niż jego koledzy, a o tym też facet dużo gadał. Co o tym myślicie? Żeby potem nie było, że wszyscy jak leci napisaliśmy tą pierwszą odpowiedź, bo nikt się w końcu nie wsłuchał;))))))))
pocieszenie apropo bans na linku listening wersjaC :)
A co z tym \"farm\". W tekscie wygladalo, ze ma byc \"farm land\", a w slowniku \"farmland\" pisze sie razem. Jak to w koncu ma byc? Wie ktos?
Cześć
Ja napisałem farming land
cze;] no ja wpisalem farming land... a co do tego corns to moim zdaniem w listeningu wyraznie bylo corns ale z tego co mi moja nauczycielka mowila to na listeningu nie przywiazuja jakiejs cholernej wagi do literowek i ze jest lub nie ma \'the\' czy \'a\' wiec sadze ze tak samo powinno byc z tym punktem gdzie koleznka Sylwiaaaaa ma century bez suffixu ;))
aaa...a jak wam wczoraj poszlo? Mi beznadziejnie..nie mam chyba nawet z polowy tego co tu jest.. w tym I w ogole nie rozumialam o co chodzilo.. a w II zagapilam sie:(( aaaa.. a powiedzcie mi jak sadzicie.. jak oni oceniaja speaking? Czy mowisz sensownie, czy liczy sie tylko jezyk?:(( cos czuje ze bede musiala jeszcze raz w grudniu....
Dzięki! To mi już jakoś lżej, mimo, że to faktycznie drobiazg! Pozdr.
Z tego co mi mowiono to na speakingu oczywiscie liczy sie slownictwo, wymowa itp itd (mam nadzieje ze bez przesady;)) Ale podobniez nie nalezy napierdzielac monologu, tylko starac sie umiejetnie prowadzic dyskusje... Nie wiem tez czy ci egzaminatorzy to angole czy polacy bo doszly mnie sluchy ze ogolnie polacy to sie strasznie dopieprzaja do akcentu i wymowy, a anglicy mniej na to patrza, a wiekszy nacisk klada na prowadzenia dialogu wlasnie...
aha, no i wode trzeba ladnie lac. poglady nie sa oceniane podobno a ocenie podlega tylko to co juz wyzej napisalem ;) pozdrowionka i cheer up ;]
thx tomtyl... a z tego co slyszalam to egzaminatorzy to Polacy, przynajmniej z tego co kiedys moj teacher z British Council mowil... ale to bez sensu.... na speakingu nie dać native\'a...
uuu, to moze byc slabo...
part 4:turystyka
1.LOCAL AUTHORITY:improve transport network
2.GUIDE BOOKS PUBLISHER:improve accommodation
3.TOURIST ATTRACTION PUBLISHER:attract new kind of customers
4.TOURIST BOARD MANAGER:improve local skills
5.HOTEL OWNER:spend more money
Ten ostatni to raczej nie hotel owner.Kobieta-mówiła,ze odrestaurowali pokoje wiktoriański i KUCHNIE.W hotelu???I ze maja wydawac wiecej kasy w sklepach i parkach(chyba rozrywki)
ja mam chyba bardzo podobnie jesli nie tak samo ;) tylko ze w 4 dalem environmentalista\'a... bo cos tam o damage\'u w srodowisku na koncu gadal...
czesc
na speakingu musi byc native i jest. juz mialam, bylo calkiemniezle, ludzie sa naprawde mili, tylko trzeba b dokladnie ich sluchavc, bo czesto mowia niewyraznie.
kiedy macie use of e? jak Wam poszedl listening? ja zaczynam niezle pietrac, a egzamin juz jutro. pozwdzcie, czy trudno wylapac sens i to, co trzeba powpisywac???????
pozdro ewu
@jaaa....
A co w tym takiego dziwnego, ze w hotelu jest kuchnia? gdzies posilki trzeba przygotowywac.
Tak samo nie rozumiem o co ci chodzi z pokojem wiktorianskim. Ci ludzie szczycili sie, ze przebywa tam jakas krolowa po prostu i ze pokoj wart jest renowacji.
hehe, to mnie troszke pocieszylas ;) ja mam speaking 14 w poznaniu i 16 use i te pozostale... Wg mnie listening zly nie byl, mowia wyraznie tylko czasami szybciusienko gadaja to, co trzeba wylapac wlasnie (ale nie na tyle zeby tego nie uslyszec;))
a i mam do all pytanko odnosnie speakingu wlasnie, bo zaczynam troche mimo wszystko panikowac ze kase stracilem... Czy na speakingu to ci egzaminatorzy to jakies pkty daja za poszczegolne elementy mowienia czy se mowia np; a ten to tak odpowiedzial na C to mu dam 70%... Jak to jest??
z gory thx za odpowiedzi i pozdrowionka ;]
Hej, chyba raczej oceniają poszczególne elementy takie jak: słownictwo, wymowa, płynność wypowiedzi i zrozumienie.
Ja mam speaking jutro a listening w niedzielę, niezłe terminy, nie.
Pozdrowienia
hej!na speakingu chyba jednak nativa byc nie musi bo u mnie nie bylo:) byla facet ktory notowal punkty i babka- oboje polacy, ale babka niezly akcent miala i w ogole predkosc jak na BBC;) powodzenia! przede mna tylko pisemny 16.papa
Oni przyznaja punkty za poszczegolne czesci np. discourse management ( cokolwiek to jest), interaction, grammar & vocabulary, pronounciation...i cos tam jeszcze za kazde z tych przyznaja od 0 do 5 pkt
Ludzie,ta strona ma tytuł LISTENING,a wy o speakingu
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne strony do nauki języków