Listening 04.06.2005

Temat przeniesiony do archwium.
Mam prośbę do zdających 4 i 5 czerwca listening lub speaking. Czy moglibyście zapamiętać jak najwięcej i przekazać na forum. Bardzo prosimy. Zdaję sobie sprawę, że wersję mogą się różnić, ale ogromna prośba: podzielcie się z nami tym, co mieliście. Można na was liczyć??
Tak ,chętnie ,ale szkoda ,że wcześniej zdający podzielili się tylko wersją A i B
są podane wersje A. B i C, tylko że wersja C jest podana w katologu "Odpowiedzi Listening A"
Ja wrecz przeciwnie znalazlam odpowiedzi do wersji C, ale nie moge znalezc do A i B. Mozecie mi podpowiedziedz gdzie szukac???? Z gory dzieki!!
mam pytanie: czy to wyglada znajomo: http://www.kwic.com/nfn/lotu1204.pdf
Bardzo proszę: napiszcie co było na listeningu 4 czerwca?? Czy się powtórzyło i jak wasze wrażenia i odpowiedzi?????

Please...
Hej! Sprawdzałam ten link. Co to jest? Jakiś tekst z listeningu? Proszę napiszcie o co chodzi???
Pozdrowionka i powodzenia wszystkim zdającym ;-*
powtorzylo sie, wersja A ( kamczatka, ćmy -> odpowiedzi juz podane, wywiad z jakas jazzwoman, 5 osob gada o jakis sportach albo innych activities-> nie pamietam odp, poza tym nie jestem zbyt zadowolona, wiec nie razilabym sie nimi sugerowac :/) powodzenia
Potwierdzam. Dzisiaj w Wawie dostałam wersje A.

Był ponownie tekst o Kamczatce. Wszystkie odpowiedzi się zgadzają czyli: rubber, blanket, green branch, boiling mud, hot springs, gold mine, silver, open-minded.

Drugi tekst był o ćmach i też wszystko się zgadza jeśli chodzi o wzceścniejsze podpowiedzi: Night flying insects, buterflies, navigation, compartments, uncommon, plants' life, torch.

Trzeci tekst dotyczył jak koleżanka wspomniała jazz woman:
mi pasowały odpowiedzi C C A D A C ale mogę się mylić.
Nie pamiętam kolejności ale zaznaczyłam że:
1 nie pamiętam co to było
2 ---"---
3 Ze jest tyle chętnych na jazz concerts ze względu na atmosfere
4 Teaching daje jej to że się zbliża czy że zaczęła rozumieć publiczność.
5 Ze lubi grać w zespołach bo jest to chalenging.
6 Pytanie było o plans for the future ale nie pamiętam co zaznaczyłam
chyba ostatnie:]

4 tekst był o osobach uprawiających różne dyscypliny sportowe.
Rugbista, jakaś gra visualieties, szachista, tenisistka, i znowu jakaś gra...visualieties. Tutaj odpowiedzi nie pamiętam. Pamiętam tylko pytania mniej więcej:
1 czemu speaker 1 zrezygnował z gry?
2 jak postrzegał rugby?
3 czemu ta laska zainteresowała się tą grą visualieties?
4 coś w stylu dla kogo to jest czy jak ocenia tą gre? niepamiętam dokładnie
5 co speaker 3 uważa o szachach
6 w jaki sposób osiągnął swój poziom
7 co daje gra?
8 nie pamiętam
9 dla kogo jest gra
10 jak ludzie reagują jak odpadają z gry

Wiem że grupa przed nami miała ten tekst o pracach. Tzn o osobach zakładający nowy biznes bo udało mi się podsłuchać:P
czesc3, pyt1: dlaczego chce grać w jakims tam miejscu?znaczylam c jak kolega; pyt.2 dotyczylo jakiegos kawalka, ktory miala grac na ww koncercie? odp byly ze go skomponowala w wiekszej czesci przed wystepem, ze ma tylko kawalek,a reszte bedzie improwizowac, ze kawalek bedzie sie skaldal roznym themes, ze jakis kolega proponowal jej ze go dokonczy za nia, zaznaczylam B bo powiedzila cos takiego ze ma frames a w trakcie koncertu bedzie wypelniac przestrzen miedzy nimi, ale nie jestem pewna czy to dobrze; pyt.3, 4 , 5 tak samo jak kolezanka latifari, pyt.6 nie bardzo pamietam, ale chyba nie ostanie
Ja zaznaczyłam w czesci 4 w pytaniu drugim że ma się zkładać z różnych themes. Tak mi się wydawało ze mówiła o trzech różnych częsciach które mają mieć coś wspólnego niby:P
A w pytaniu 1 było ze chce tam grać bo zawsze marzyła
albo że chyba dobra akustyka chociaż niepamiętam jak to było sformułowane
i jakas jeszcze odpowiedź ale nie pamiętam.
a jakie masz mniej wiecej odp w 4.czesci, bo dla mnie to byla jakas loteria, licze na to, ze przynajmniej w czesc przypadkow udalo mi sie wykorzystac 33% szans na trafienie w odpowiednia odp :)
pyt1.(same mozeliwosci, bo larifari juz podala z grubsza pyt)
a)health problems
b)other committments
c)?
pyt.2
a)w rugby potrzebne wazniejsze sa umiejetnosci a nie sila
b)ze nie wymaga pewnych umiejetnosci, ktorych potrzeba w innych sportach
c)cos bylo o manewrowaniu(?) z pilka
mogalm pomylic kolejnosc b) i c) ale to chyba nie ma zanczenia
pyt.3
Pyt.4
a)?
b)osobom z talentem platycznym lepieij idzie gra
c) nalezy przekonywac do tej gry osoby, ktorym sie ona nie podoba
pyt.5
a)ze moga take over twoje zycie
b) ze nie wymagaja zadnej specjalnej inteligencji
a jakie masz mniej wiecej odp w 4.czesci, bo dla mnie to byla jakas loteria, licze na to, ze przynajmniej w czesc przypadkow udalo mi sie wykorzystac 33% szans na trafienie w odpowiednia odp :)
pyt1.(same mozeliwosci, bo larifari juz podala z grubsza pyt)
a)health problems
b)other committments
c)?
pyt.2
a)w rugby potrzebne wazniejsze sa umiejetnosci a nie sila
b)ze nie wymaga pewnych umiejetnosci, ktorych potrzeba w innych sportach
c)cos bylo o manewrowaniu(?) z pilka
mogalm pomylic kolejnosc b) i c) ale to chyba nie ma zanczenia
pyt.3
a)
b)
c)jakies zajecia plastyczne
Pyt.4
a)?
b)osobom z talentem platycznym lepieij idzie gra
c) nalezy przekonywac do tej gry osoby, ktorym sie ona nie podoba
pyt.5
a)ze moga take over twoje zycie
b) ze nie wymagaja zadnej specjalnej inteligencji
c)latwiej sie ich uczyc w dziecinstwie
pyt.6
a)doswiadczenie z roznych miedzynarodowych turniejow
b)trening na uniwersytecie
c)zdolnosc przewidywania
pyt.7
a)uspokaja ja
b)ze cos jej stretch (chyba)
c)calkowicie ja absorbuje
pyt.8
a)competitive spirit
b)mozna grac gdziekolwiek sie jest
c) daje jej pewnosc siebie
pyt.9
a)gra sie w nia lepiej w grupie
b)wlasciwie nalezy polegac tylko na szczesciu
c) zeby w nia gra trzeba miec mocny charekter
pyt.10
a)?
b)?
c)accept
przypomnialam sobie pyt.3 a) bo robila wczesniej jakies testy psychologiczne
O ile 1, 2, 3 część nie sprawiła mi trudności o tyle 4 w moim przypadku to też była istna loteria. Jakoś nie mogłam tego załapać. Zresztą tak jak wcześniej testy robiłam to zawsze miałam problemy z a b c d. Mam wrażenie że ta część zawsze mówiona jes szybko i niewyraźnie:]
w 1 zaznaczyłam health problems. ale wydaje mi się że powinno być jednak other commitments:P własciwie to do tej pory niewiem:] długo sie zastanawiałam co ja tam usłyszałam:>
2 kurcze tutaj nie pamietam co zaznaczyłam chyba b ze nie wymaga umiejętności jak w innych też się wahałam i nie pamiętam wkońcu
3 zajęcia plastyczne
4 ze niby osobom z talentem plastycznym
5 ze take over your life bo niby coś tam mówił że cały czas grał i grał i grał...:P
6 c zdolność przewidywania
7 b coś było ze stretch her mentality
8 a spirit
9 mocny charakter i to wydaje mi się dobrze w 99%
10 ze zazwyczaj akceptują to że odpadli i to też jestem prawie pewna

Właściwie to jestem pewna 9 i 10 na reszcie jakoś nie mogłam sie skoncentrować

a jak zaznaczyłaś z tą jazzwoman?
a przepraszam...już podawałaś:]
w sumie w 4 czesci tez nam sie troche odp pokrywaja :
1.other committments,2.ze nie wymaga pewnych umiejetnosci, 3.tu najpierw zaznaczylam zajecia plst, ale potem zmienilam na cos innego, 4. tu na pewno nie bylo osoby z talentem bo ona powiedziala, ze ci ktorzy ladnie rysuja za bardzo skupiaja sie na rysowaniu a za malo na grze, o tym przekonywaniu tez chyba nie, wiec zaznaczylam a, 5.take over your life, 6. zdotnosc przewidywania, 7.stretch her mentality, 8. nie pamietam, ale nie spirit, bo powiedziala ze nie lubi rywalizowac, 9.mocny charakter, 10. akceptuja
tez pisalam wczoraj listening i w part 4 pytanie 2 o te gre to na pewno nie bylo ze te talenty plastyczne, bo ona powiedziala dokladnie to zdanie tylko ze z przeczeniem przed nim... Dla mnie najtrudniejsza byla 3 czesc z ta jazzwomen a najprostsza 2, ta ktora byly puszczana tylko raz...
Miałam wersję B.Czwarte zadanie /part4/to był jakis koszmar i w dodatku nikt nie pisał o tym na forum .Podpowiedzi z forum trochę pomogły ale gdybym kompletnie nic nie rozumiała to by to wszystko było na nic -{to do tych co namawiają do nie podpowiadania},a i tak w stresie zapomniałam prawie wszystko co tu ,na forum wyczytałam!!!!
A pamiętasz cokolwiek??
bardzo bym chciała pomóc ,pamiętam tylko część odpowiedzi ,oczywiście nie mam pojęcia które są prawidłowe-było do wyboru ,że speaker zmienił pracę ,bądż w poprzedniej pracynie podobało mu się ,że : z tej pracy nie zapewnia rodzinie bytu,że wypełnia czas /chyba w pracy /innymi rozrywkami,że nie miał w poprzedniej pracy możliwości podrożowania,że miał niecikawych kolegów ,że sie nie mógł rozwijać .Ja strzelałam ,o to dla mnie był bełkot.
Ja nienawidzę tych 4 części...abcd. Przeważnie to jest jeden wielki bełkot. Ale 2 część, którą puszczają tylko raz przeważnie nie sprawia mi problemu. Mówią bardzo wyraźnie
Dokładnie, abcd jest najgorsze, szczególnie jak np. 2 zdania zostały powiedziane i zdecyduj tu które ma wiekszy priorytet, a które to tylko wtrącenie, a nie daj boże jakieś przeczenie... echh, a i tak 3/4 nie jest powiedziane wprost... :P
Listening - Słuchanie
czas trwania: ok. 45 min
punktacja: 40 punktów

40 punktów...ciekawe jak oni to oceniają.
Ciekawe za co przyznają najwięcej punktów.
Może za tą część drugą jest najwięcej punktów, za to co jest puszczane tylko raz. skoro były 33 pytania to zzostaje jeszcze 7 punktów:> A w drugim było 7 pytań:>
Może za część drugą przyznają punkty podwójnie:P
wtedy byłabym uratowana:P
Obys miala racje!!! To by mnie tez wybawilo!!! Trzymam kciuki razem z Toba!! Jesli ktos wie cos wiecej na ten temat to prosze daj znac!! :-)
Ludzie - przestancie
bo nie wiecie co robicie,

dla was jest to igraszką
a mnie chodzi o życie !!

poeta
;-)
jutro mam spanking i pissing ;-)
więc mi odbija...
czy mozecie mi odpowiedziec na pytanie - czy listeningi z róznych dni moga sie powtarzac w roznych dniach?? czy ten o cmach, sportach, jazzie moze byc np jutro??????
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Praca za granicą