listening wersja B

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 117
poprzednia |
Kto dziś słuchał wersji B? Jak wam poszło?
Makabryczny tekst o baobabie i part 2 też o dupe potłuc. Najłatwiejsze wydawało się Part 4 ale generalnie zabójcze te listeningi.
Płakać mi się chciało po wyjściu z sali :( Czekam na środę i tam będę upatrywał swoich szans powodzenia wszystkim ktorych version B dopiero czeka ...
Albo ja jestem taki cienki, albo poziom trudności wersji B był rzeczywiście ekstremalny. Ale jak robiłem listeningi w domu, to najczęściej po 1 przesłuchaniu miałem wszystkie odpowiedzi poprawnie. Dzisiaj natomiast w Part 1, pierwsze przesłuchanie, do połowy nie zrozumiałem ani słowa i zastanawiałem się czy to rzeczywiście już, czy to jakieś żarty?
Tez mialam dzisiaj wersje B, nie było tak źle, najgorszy dla mnie tekst o podróżniku no i baobab też ciezki...A część trzecia najprostsza chyba, o tym pisarzu...A i w ostatniej mogłam coś poplątać :P jakoś to będzie:P
listening KATOWICE
no hej super ze to forum istniejer
Mialam dzis tj 10 czerwca 2006 listening w Katowicach i teraz siadlam i spisalam odpowiedzirnMam nadzieje, ze poprawicie jesli cos jest zle lub napiszecie ,ze tez tak macie (na co licze :) bo jak wiemy nigdy sie nie dowiemy prawidlowych odpowiedzi :(
pierwsza czesc o baobabiern
-was called - upside down treern
-mother of tearsrn
-used as -a prisonrn
-South Africarn
-resembled in shape- sleeping tigerrn
-monkey bread
-smell atracts -bats
-snake skin ??

Part 2 o statkurn
-sea Breeze??
-lampsrn-Arctic??
-technical know -how??
-hot meal- curry
-prepared cos tam in- bucket
-Blue Harbourrnrn

Mam nadzieje,ze ktos cos napisze
Pozdrawiam:)
chamskie sciaganie i tyle. sami nie mozecie tego napisac? tylko sie wysługiwac
o co ci chodzi? listeningi byly dzisiaj i do tego byly rozne grupy, na pewno nie bedzie tego samego testu!! rnale masz problem, naprawde, nie masz innych??
Też miałam wersję B. Dla mnie dość trudna była część 1 - ten tekst o Baobabie. Może on nie był szczególnie skomplikowany ale lektor mówił dość szybko i niezbyt wyraźnie. Część 2 podobnie. Najłatwiejsza była część 4 o rodzajach muzyki. Ale ogólnie poszło mi średnio na jeża- jak będzie na C to dobrze... :) Życzę powodzenia tym, co jeszcze mają przed sobą...
Tez dzis w katowicach zdawałam wersje B ale mam troche inne odpowiedzi;-/
1)upside down (ale tam zle napisałam)nie wiecie czy speeling sie liczy w listeningu?
2)watter of love
3)prison
4)South Africa
5)monkey dring
6)tiger
7)animals
8)snake's skin

1)nie skumałam o co chodzi i napisałam jakieś Seebree
2)Arctic
3)energy
4)pudding
5)bucket
6)Blue Harbour

Ten o pisarzu poszedł mi tragicznie;-/nie umiałam się wogóle skupić a ostatniego nie potrafię ocenić.
generalnie moje odpowiedzi pokrywaja sie z Twoimi takze wydaje mi sie ze on the whole nie jest zle ;) w pierwszej czesci mam jednak monkey red ? :p, w drugiej natomiast hot meal = tinned meat ? :p. Brzmi troche bez sensu no ale coz, tak wpisalam: D. Mam jeszce pytanie do part4: czy w speaker 1 bylo E,E czyli classical music, listens when is tired?
o jeszcze apropos baobabu. Czy w polu country wpisaliscie Kenya ?
Ja tak wpisałam. Było coś o South Africa ale to przecież nie country...
Ja miałam dziś listening w Warszawie,wersja B. Zachwycona to prawdę mówiąc nie jestem.
W pierwszej części lektor mówił naprawdę niewyraźnie i trudno było wychwycić słowka które trzeba było wpisać.
W 3 były strasznie długie te odpowiedzi. W ani jednym podpunkcie odpowiedź nie była podana w postaci jednego słowa tylko całymi zdaniami czy frazami. Straszne. Zanim sie do przeczyta i skapuje to lektorzy już zaczynają gadać!

Odpowiedzi które pamietam to:
z 1 czesci:
1. Upside Down(nie wiem właśnie czy mala czy wielką literą)
2.Mother with(?) Tears
3.prison
4.Kenia
5.sleeping tiger
6.Monkey Red(?)
7. bats
8.snake skin

cześć 2
1.Sea Breeze
2.Arctic
3.lamps
4.energy
5.pudding(co jest na 100% źle)
6.bucket
7.Blue Harbour
hmmmm niepokoi mnie pierwsza odpowiedz w part 2 gdyz ja w ogole nie kojarze czegos takiego jak sea Breeze, ja mialam chyba jakos tak: ..... of Freedem
Pamiętam że w tej części wymienili 2 nazwy. Jedna była ulubionego statku a druga pierwszego. Chodziło o pierwszy statek. Tylko nie pamiętam która nazwa to która. Było Sea Breeze i rzeczywiście coś tam z Freedom.
hahaha w takim razie musialam byc w jakims transie gdyz ja w ogole nie pamietam zeby wymienial dwie nazwy:D hmmm ale jezeli wiekszosc ma See Breeze... o kurcze:p
spirit of freedom !, ale nie wiem, ktora odpowiedz jest prawidlowa , ja mam sea breeze, aha i czy nie wiecie czy spelling jest wazny ?
a pamietasz moze jakies odpowiedz do Part 3 i 4 ....? I hope so :p
z tego co sie orientuje to spelling tez odgrywa jakas role przy punktacji, niestety....
Mi się wydaje że tak.

Nie wiem tylko czy biorą pod uwagę wielką i małą literę czy to bez znaczenia???
no to jak z part 3 i 4 ...? pamietacie cos?
Do part 3rnpamietam ze ostatnie - 6 to B - ze kiedy czytamy to inne aspektyrnprzedostatnie 5- C - pokac jej innosćrn4 - A zawezi grupe czytelnikowrn3- A jest powerlessrn2 - chyba D rna pierwsze chyba b albo cos takiego w kazdym badz razie storry tellingrnSorry ze takie odpowiedzi ale stress i te nerwy
no wiec ja pamietam cos o tym,ze okladka ksiazki byla unusual, autor sieszyl sie ,ze ksiazka nie trafila do doroslych, bo to waskie grono, a i pamietam ostatnie pytanie, i dalam odpowiedz d czyli ,ze mozna ksiazke reread :) a wy co pamietacie?
w ostatnim pytaniu w part 3 ja zaznaczylam ze ksiazka daje mozliwosc roznorodnej interpretacji, bo bylo mowione ze przy kazdym kolejnym przeczytaniu odkrywamy cos nowego czy cos w tym stylu, a ciekawa jestem co bylo w pierwszym pytaniu w tej czesci: dlaczego autor zawarl complex ideas: napisalam ze dlatego zeby trafic do szerszego grona odbiorcow - chyba odp C ale nie pamietam dokladnie. A w pytaniu o message in the bottle zaznaczylam D, ze autor nigdy nie moze byc pewny sukcesu swojej ksiazki. I co wy na to..?
o w pytaniu dlaczego autor cieszy sie ze ksiazka nei trafila tylko do doroslych napislam, ze moglabyc mylnie zinterpretowana, to chyba byla odp C
co do message in the bottle to sie zgadzam ale reszta obawiam sie ze mam zle :(
No więc ja w ogóle sie zdziwiłem. To co robiłem z Focus on to była pestaka przy plujacym panu opowiadającym o baobabie. Ja mam z tym okretem Spirit of Freedom. Pocieszajace jest to ze aby mie 60% to 20 odpowiedzi dobrych - 12 błędów, hmmm może się zmieścimy. Powodzenia.
a skad wiesz ze masz zle, moze to ja zaznaczylam jakies herezje :D looool
a jak to wyglada przy ocenianiu, jesli masz sie np z jednej czesci 50 % a z nastepnej 70% to jest ok? czy trzeba miec minimum 60 zeby zdac?
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 117
poprzednia |

« 

CAE - sesja letnia 2006

 »

FCE - sesja letnia 2006