egzamin w GB- sprawdzenie wynikow

Temat przeniesiony do archwium.
Mam pytanie do tych co zdawali CAE w Anglii. Czy dostaliscie osobny list z ID number i haslem by sprawdzic wyniki na www.cambridgeesol-results.org ? Czy maja one cos wspolnego z numerem centrum i nr kandydata? ID ma byc w formacie 3 litery,6 cyfr, a moj numer centrum ma tylko 5 cyfr i zadnych liter niestety
minelo tak duzo czasu od tego, jak pojawil sie twoj, ze na pewno uzyskales juz odpowiedz na swoje pytanie:) ja natomiast wykorzystam to, co napisales i zapytam, jak moge zdawac egzamin CPE w Anglii? co trzeba zrobic? ile placi sie za egzaminy i za kurs? z gory dziekuje za odpowiedz!
pozdrawiam
...pojawil sie twoj POST oczywiscie ;)
Pewnie, że możesz zdawać CPE w Anglii. Kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge, w odróżnieniu od kursów do egz esol, są płatne. Zapisać się na kurs można do szkoły językowej (wersja zdaje się droższa) albo do lokalnego collegu. Ja tak właśnie zrobiłam. W UK mieszkam w mieście Welwyn Garden City i tu właśnie zapisałam się na kurs. Na początek zgłosiłam się do International Office, gdzie kompletny folder z informacjami: co, gdzie, kiedy i za ile. Do wyboru są kursy full- i part- time, w zależności od liczby godzin i tego, jaki to semestr (w ciągu roku są 3 semestry, które trwają kolejno: 12, 11 i 9 tygodni) jest ustalona cena. Ja zaczynam od stycznia, czyli semestru 11-tygodniowego, za który zapłacę 160 funtów. Pracuję, więc niestety mogę sobie pozwolić tylko na opcję 2 godziny 1 raz w tygodniu. W cenę kursu wliczona jest cena podręczników. Co do ceny samego egzaminu to akurat się nie orientuję, ale wydaje mi się, że szkoła, do której się zapiszesz będzie dobrym źródłem.
Houk!
jesli chodzi o cene egzaminu CAE, to kosztuje on 78 GBP (sprawdzalem tydzien temu...). Pozdrawiam
od nowego roku ceny egzamonow wzrastaja i zmieniaja sie oczywiscie formularze. mi tak wlasnie odeslali bo na sesje w marcu moge sie dopiero zapisac po nowym roku.
Temat przeniesiony do archwium.