oceny cae i cpe

Temat przeniesiony do archwium.
czy można założyć, że ocena A z egzaminu Cae to w przybliżeniu C z egzaminu Cpe? czy nie ma między nimi zadnego porównania?
Hej,
czytałem na angielskich stronach, że CPE to poziom anglika po studiach - graduate.
Nie czytałem nigdzie, że CAE na A to poziom graduate. Te oceny to często bardziej umiejętność zdawania egzaminu, niekoniecznie sprawność językowa. (wiem po sobie)
Poza tym są progi, do FCE mogą dać to i to, do CAE to i to, do CPE - częstują tym co mają ( oprócz słownictwa technicznego, specjalistycznego).
Sam kiedyś słyszałem podobną legendę, osoba która zdała CAE na C mówiła, że jak ktoś zda FCE na A to CAE zda na C.
Sądzę, że to takie polskie "dopowiadanie". Wynika z tego, że może ktoś to jakoś sprawdził (i w jego wypadku zadziałało - w innych nie musi).Generalnie nic takiego na stronach angielskich nie znalazłem i myślę, ze nie ma jakiejś poważniejszej korelacji.
hej dzięki za wyjaśnienia. też mi się takie porównywanie ocen wydawało dziwne, ale wolałam zapytać kogoś na forum
Patrzyłem na wymagania językowe jakie stawiają uniwersytety od obcokrajowców i zazwyczaj wygląda to mniej wiecej tak:

Test


Score
IELTS:
www.ielts.org 7.0 with no individual element below 6.0
TOEFL Paper-based:
www.ets.org/toefl 623
TOEFL Computer-based:
www.ets.org/toefl 263
TOEFL Internet-based:
www.ets.org/toefl 106-108
Cambridge Proficiency Examination (CPE):
www.cambridgeesol.org/exams/cpe.htm Minimum grade C. Please note Cambridge First Certificate is not accepted.
English for Academic Purposes (EAP): Minimum grade 7.0

Gdydy CAE zdane na A było porównywalne z CPE znadym na C, to powinni CAE też uwzglednić. Ale to oczywiście o niczym nie świadczy.