Tematy speakingu

Temat przeniesiony do archwium.
Egzaminy ustne są już od 16.11. Czy mieliście już speaking? Na jaki temat? Piszcie! Kiedy macie oral exam?
ja mam 9 grudnia we Wrocku
Kurczę, no! A ja jutro :P A listening? Kiedy macie?
ja mam listening 9 grudnia...

powodzenia jutro, grunt to sie chyba jednak nie stresowac!
ja mam listening też 9.12
powodzenia jutro, głowa do góry i pamiętaj ZERO stresu :)
trzymam kciuki
Jestem z Krakowa i miałam dzisiaj speaking. Wiem jaki to stres wiec napisze Wam tematy jakie miałam.

na rozgrzewkę standardowe pytania; Gdzie mieszkasz, ile lat sie uczysz angielskiego.

zadawanie pytan partnerowi: Jakie jedzenie lubisz?

obrazki: męzczyzna pod woda nurkujacy ogladajacy zeby delfina, pielegniarka przygladajaca sie narzędziom,kobieta-podrózniczka ogladajaca figurki na targu
pytanie; co tych ludzi interesuje ,czemu sie tak pzrygladają?

mój partner; ludzie na zwierzetach jezdzacy, pies ,wielbłady- jak ludzie wykorzystuja te zwierzeta, pytanie do mnie w czym pomagaja psy?

rozmowa; obrazki dotyczace reaserch- kosmos-rakieta wykopaliska, probówki,burza na d jakims miastem. Co jest najwazniejsze dla przyszłości?

ost pyt. - czy badania naukowe pomagaja ludziom zrozumiec problemy srodowiska?

to tyle- życze wszystkim powodzenia.
Daisy bardzo dziekuje za pytania!!

troche zazdroszcze, ze masz juto za soba ;)
pozdrawiam
dzieki Daisy!!!

a swoja droga - czy badania naukowe pomagaja ludziom zrozumiec problemy srodowiska? kurcze ja po polsku nie wiem co powiedziec na taki temat a co dopiero po ANGIELSKU !!!
szalenstwo
heh wlasnie ja tez nie wiedziałam co na to pytanie odpowiedziec:D zatkało mnie i jakis glupotki powymyslalam. Swoja droga uwazam ze pytania powinny byc bardziej swobodne...nie dotyczace konkretnej wiedzy tylko opini nas i takie tam.
Jak beda chcieli sprawdzic czy umiemy mówic to i w ten sposób sprawdza:D
HEj! Jak CI poszło na speakingu? Możesz napisać jakie miałaś obrazki i pytania? CO było dla Ciebie najtrudniejsze?
Ilona Mona Ko-to pytanie o speaking jest do Ciebie.
Czy ktoś ma listening wcześniej niż 9 grudnia?
troche dziwi mnie fakt, ze tak malo osob tutaj pisze...

w kazdym razie ja dzisiaj mialam speaking i jestem bardzo zadowolona, byla super atmosfera, nie zestreoswalam sie a to nawjazniejsze!!

pytania na dzien dobry-
jak dlugo uczysz sie angielskiego
kto jest dla ciebie autorytetem
jakie masz ambicje

zestaw dla mnie i dla partenera taki sam jak opisywala Daisy!!

natomiast do wspolnej dyskusji :
rozne wynalazki _np. teleskop, apartat, rower, talerz satelitarny, ktore sa najwazniejsze i dlaczego

pytania ogolne
- czy ludzie sa szczesliwi przez nowoczesne wynalazki
-jaki wplyw ma na nasze zycie historia
-ktore wg mnie to najwazniejsze wynalazki


zycze powodzenia!!!

CZY KTOS JUZ MIAL LISTETNING?!!!
no i juz po egzaminie, atmosfera ogolnie mila i wogole ale stres jednak jest niesamowity
a oto moj zestaw
1. na poczatek standardowe pytania pytania: skad jestes, jakie masz plany na przyszlosc, ktora pore dnia lubisz najbardziej?

2. porownaj dwa obrazki pod katem planow, nadziei na przyszlosc: mloda para, mlodzi rodzice z dzieckiem, zespol sportowy w szatni z trenerem, male dziecko sadzace drzewko( przynajmniej jakos tak to wygladalo)
druga osoba miala ludzi w ekstremalnych sytuacjach sportowych: splyw kajakowy i cos tam jeszcze ...

3. problemy srodowiska: smieci, fabryka zanieczyszczajaca powietrze, wyciete lasy, zakorkowana ulica, ktore najgrozniejsze - dyskusja

4. co zrobic aby zachecic mlodych ludzi do dbania o srodowisko?
co lepiej wplywa na ludzi reklama czy artykul o problemach srodowiska?
czy zgadzasz sie ze stwierdzeniem ze dzisiejszy swiat jest 'overcrowded'?

to by bylo na tyle
powodzenia!!!
Widzisz Diana tak to juz jest, najpierw sama pyta, ale swoim doswiadczeniem juz nie raczyla sie podzielic :/ No comment.

Jesli chodzi o speaking to tez juz mam za soba.
Tragedii nie bylo....

Part I - O sobie samym....
Standartowo: 3 slowa o sobie, plany na przyszlosc, co lubisz w swoim miescie.

Part II - Comparison & contrast...

Zestaw I - Obrazki dot towarow poukladanych na polkach (sloje z cukierkami,porcelana,ksiazki,magazyn). Na ktorym obrazku towary sa najlepiej poukladane i dlaczego.

Zestaw II - dzieci w przedszkolu,dziewczynka grajaca na pianinie,dzieci na lodzi,dziewczynka na jakims konkursie.Ktore z tych wydarzen utkia w pamieci dziecka najmocniej.

Part III - Discussion
Obrazki: fotograf robiacy zdjecia dzikim ptakom, dwojka podroznikow,kucharz,naukowiec. Wybrac 2 ludzi z obrazkow do pewnego rodzaju ekspedycji naukowej (czy cos w tym stylu nie pamietam dokladnie).
Jakie cechy powienien posiadac dobry teamleader?

Ot caly egzamin...

Atmosfera przyjazna, egzaminator bardzo mily, dziewczyna z ktora zdawalam takze...
Powodzenia:)

PS: A tak a propos czy mial ktos juz moze listening??
Początek:
Zalety twojego miasta, jakie miejsca turyści chcieliby odwiedzać w Polsce.
Obrazki moje:
4 dyscypliny sportu (chodzenie po górach, golf, kosz, taniec), która najbardziej wyczerpująca
partnera:
4 zawody (jakiś konserwator rzeźb, kucharz, mechanik, czwartego nie pamiętam), który wymaga najwięcej umiejętności

dyskusja wspólna:
różne rodzaje kamer (uliczna, aparat cyfrowy, taka do sprawdzania wzroku, telewizyjna, profesjonalny aparat do zdjęć), które najbardziej służy człowiekowi

czy teraz łatwiej robić zdjęcia niż kiedyś
jakie są jeszcze korzyści z fotografii

mogło być gorzej :)
heh towary poukładane na półkach, no co za temat :P :P różne rodzaje kamer hmm też mnie zaskoczył. A speaking już w nd ;)
miałam speaking juz 2tyg temu, ale spróbuję sobie coś przypomnieć;)

1. pyt. o Gliwice, gdzie mieszkam, co mi się w nich podoba + co lubię jeść
2. ludzie czytający coś: ucząca się dziewczyna, babcia czytająca wnukom, facet czytający coś i śmiejący się, kobieta czytająca na ławce w parku - dlaczego książki są ważne dla nich i chyba coś w stylu co by było gdyby ich nie mieli - albo jakoś tak. Nie pamiętam, co miał mój partner...
3. zestaw dotyczący różnych sposobów zdobywania doświadczenia po skończeniu edukacji - praca w sklepie, przy komputerze, chodzenie po górach, zwiedzanie itp.; wybrać 2 najlepsze czy najważniejsze...i jeszcze chyba coś było w poleceniu
4. pytania: czy wykształcenie jest ważne w dzisiejszych czasach? Czy zgadzam się, że lata szkolne to najlepszy okres życia człowieka?

Też mam listening w niedzielę... powodzenia wszystkim:)
ja mialam tak:
part 1.
gdzie mieszkasz
rozmowa o jedzeniu, jakie jest twoje ulubione danie, jakiego jedzenia nie lubisz
part 2.
moje obrazki to druzyna sportowcow w szatni z trenerem, dziecko sadzace drzewko, para nowozencow idacych sprzed oltarza i cos jeszcze
jakie sa ich nadzieje na przyszlosc, compare & contrast 2-3 obrazki
troche sie zacielam na tym zadaniu
obrazki kolegi: rafting, jakies safari reszty nie pamietam i chyba mial powiedziec co tam widzi i co jest najciekawsze
ja mialam powiedziec ktore wydarzenie mogloby byc najbardziej pamietne
part 3.
obrazki dotyczace trosk ludzi w dzisiejszych czasach: dlonie pelne monet czyli ze martwia sie o kase, korek na ulicy czyli zanieczyszczenia, stres, rodzice z dzieckiem, czyli np. ze chca by wyroslo na madrego czlowieka, albo ze moga miec problemy zeby sie z nim kiedys dogodac itd.
pytanie pozniej: czy wazne jest by dyskutowac o problemach?
part 4.
z tego co pamietam to bylo jakies pytanie co sprawia ze zycie jest warte przezywania go :P ja powiedzialam o milosci i rodzinie a kolega wspomnial ze rozrywki tez sa wazne
pozostalych pytan nie pamietam
powodzenia wszystkim i buziaki :*
pytali się o miasto czyli o Łódź, co lubię tutaj itd. dialog o komputerach, mialem sie zapytac kolezanki czy uzywa i czy ma itd. Obrazki: miałem ludzi podczas wypoczynku. Dziadkowie tańczący, mudżyn skaczący i skorujący kosza. no i jeszcze 2 miałem czyli łącznie 4 ale nie pamiętam ;| i w porownaniu do mojej partnerki mialem jakies b dlugie pytanie. Porownac opisac, i powiedziec ktora czynnosc jest najprzyjemniejsza a potem ktora najbardziej wyczerpujaca czy jakos tak.

Mielismy do dyskusji zestaw o kamerach i aparatach jak wyżej.

I pytanie W czym pomagają aparaty w zyciu?

pozdrawiam i zycze szczescia :)
U mnie bylo tak:

Część 1 -pytania do nas: gdzie mieszkasz,co ci sie podoba w tym miescie,ile lat uczysz sie angielskiego,jaka jest twoja ulubiona pora dnia

Czesc 1 -pytanie siebie nawzajem: dowiedziec sie jaka interesujaca ksiazke przeczytal partner ostatnio?

Czesc 2- moje obrazki: matka z 2dzieci ktore trzymaja tort,piknik przy rzece, dziewczyna w slomkowym kapeluszu czytajaca ksiazke,chlopiec na lezaku jedzacy loda (jeszcze 2 ale nie pamietam)
-->wybrac 2 lub 3 powiedziec czemu ludzie sie ciesza i ktore wydarzenie najbardziej utkwi im w pamieci.
PYTANIE DO 2 OSOBY: ktore wedlug ciebie bedzie najbardziej niezapomniane
Czesc 2 -obrazki partera: kobieta kierowca zapinajaca pasy, chlopczyk w kamizelce ratunkowej na lodce, ludzie w klatkach ogladajacy rekina,baseballista odbijajacy pilke,dorosly jezdzaczy na nartach trzymajacy dziecko na szelkach-tez na nartach
--->wybrac 2 lub 3 i powiedziec po co maja te zabezpieczenia
PYTANIE DO 2 OSOBY: ktore zabezpieczenie jest najbardziej potrzebne,w ktorej sytuacji

Czesc 3-dyskusja: maszyna do operacji chirurgicznej,tramwaje,GPS,lodowka,komputer,elektroniczny rozklad jazdy
powiedziec jak sluza one spoleczenstwu,czy sa wazne i wybrac 2 bez ktorych czlowiek moglby sie obejsc

Czesc 4: jakie konsekwencje ma brak zasilaniaw naszych czasach , czy elektroniczne urzadzenia moga wydluzyc rozne czynnosci zamiast je skrocic

No to tyle :)
Troszke rozwalily mnie te ostatnie pytania ;) ale jakos poszlo, egzaminatorzy mili,dziewczyna z ktora zdawalam tez
ale....moglo byc lepiej :)
Powodzenia!
hej, no i mialem godzine temu speaking i lisening

speaking byl na temat nowoczesnych technologii ( zdjecia anteny satelitarnej, roweru, druku, szkla powiekszajacego, teleskopu ) i jakie ma wplyw na nasze zycie i ktore jest najwazniejsze

do porownania byli ludzie na koncercie, pokaz ludzika ktory puszczal ogien z paszczy, ludzie na stadionie i ludzie na jakims targu budujacy wieze z ludzi.

do tego na powitania standardowe pytania, co lubisz w swoim miescie w polsce, co ci sie podoba w londynie, kto mial najwiekszy wplyw na twoje zycie jak do tad.

pytali rowniez o to czy historia jest wazna i dlaczego, jaki wspolczesny wynalazek jest najwazniejszy i dyskutowac o tym co mozna polecic do zwiedzenia w polsce jako turysta
a i jeszcze byly 4 zdjecia zawodow wykonywanych w nocy i ktore uwazam za najtrudniejsze (piekarz, opiekunka w szpitalu dla noworodkow, rybacy na lodzi i cos jeszcze, nie pamietam co)
Przepraszam, ale ostatnio nie miałam dostępu do tej stronki... Speaking mam już za sobą. Jedna wielka masakra. Ok, nie będę histeryzować i dołować Was. Miałam o środowisku... Żenada.
1. gdzie mieszkasz i jaką przyszłość widzisz dla swojego mista?Co może być w nim atrakcyjne dla turystów
2. obrazki dotyczyły pracy w grupach: strażacy, ludzie na łódce, zespół taneczny, kobiety wyszywające koronkę. Pyt: dlaczego praca w gr w tym przypadku jest ważna i który z obrazków ilustruje zajęcie, w którym współpraca jest najbardziej niezbędna.
3.Sposoby wykorzystywania aparatu fot. Ilustracje: zdjęcia modelek, zdjęcia sławnych ludzi, rodzina w parku robiąca sobie zdj, lekarz badający wzrok jakimś optycznym sprzętem. Trzeba było opisać i zdecydować który przykład zastosowania fotografii jest najważniejszy.
4.Pyt: Czy ktoś kto nie jest profesjonalnym fotografem może robić dobre zdjęcia

powodznia!
Rowniez przepraszam za zbyt srogi komentarz. Pozdrawiam i polamania piora na pisemnych :)
Madlen, również powodzenia na pisemnych! Rety, to już jutro... Buuuu! :P
Spoksik luzik damy rade :) Trzeba byc dobrej mysli :) Nawet sie ciesze ze to juz jutro, przynajmniej bedzie z glowy hehe :-)
słuchajcie chciałam Wam bardzo podziękować. dziś maiłam speaking poszło mi cąłkiem dobbrze m.in dlatego, ze wczoraj od niechcenia weszłam sobie tu i poczytałam troche co było chociaż za bardzo nie przykładałam do tego wagi bo przecież nie nauczyłabym sie wszystkiego na pamiec- ale dzieki temu ze dostalam pytania m.in jaka ostatnio ksiazke czytalas to sobie wczesniej przypomnialam jaka, wiedzialam co znaczy garść pieniędzy bo pewnie bym sie musiala dłuzej zastanowić chwilkę a tak to miałam gotową odpowiedź mo i też przypomniałam sobie pytanie coś w stylu dlaczego warto żyć czy coś takiego- generalnie super- dziękuję bardzo i mam nadzieje ze wszyscy zdamy;)
pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie