BBC - czestotliwosc

Temat przeniesiony do archwium.
czesc,
mam prosbe - czy Ktos z Was moglby mi podac czestotliwosc tej stacji - jakos nie potrafie znalezc. z gory wielkie dzieki. :))
no wlasnie...
nie wiem jaka jest czestotliwosc, ale na internecie na stronie bbc mozna sluchac wszystkich :-D programow tego radia, dodatkowo niektore znajduja sie w archiwum i mozna sciagnac sobie. podejrzewam tez ze mozna tam poszukac czestotliwosci :-) bbc.co.uk
enjoy :-)
Ja znam tylko częstotliwość innej Brytyjskiej stacji. Nazywa sie Virgin Radio i odbiera u mnie (Wa-wa) na 94.50 FM (czasami sa zakłócenia). Tu masz bardziej zywy język, nie tylko newsowy. Typowa komercyjna stacja.
Co do innych zajrzyj na stronkę www.anglisci.pl. Tam masz linki do różnych stacji online.
bbc to przeciez nie tylko wiadomosci, ale wiele ciekawych programow i fajna muzyka -- i zywy jezyk. trzeba tylko wybrac program, bo to tak jak u nas polskie radio ;-) co do newsowego to RP jest na pewno dobrze oceniany na egzaminach cambridge :-)
pozdrawiam
BBC to dobry pomysł, a idealną jego realizacją jest zdobycie dostępu do BBC World - dużo dokumentów, lub BBC Prime - teleturnieje, reality shows - fantastyczne, jeżeli chce się poznawać żywy język.
W dodatku na platformie Cyfra+ większość programów na kanale BBC Prime idzie z polskimi napisami, co znakomicie ułatwia naukę.
BBC Radio 4 - 198 LW
BBC Radio 5 Live - 909 AM/MW
BBC World Service - 648 AM/MW

Ale w dzień raczej nie da się złapać.
ja słucham radio bbc -zwłaszcza bbc 4 -przez internet, albo bezposrednio przez RealPlayera albo z ich strony - odsłuchując np. zaarejestrowane interesujace mnie audycje.
polecam szczególnie BBC 4 - mnóstwo najrózniejszych rodzajowo audycji: wiadomosci, pogadanki, dyskusje, programy z udziałem słuchaczy, powiesci w odcinkach, teatr radiowy a nawet prognoza pogody ;)
Udanego sluchania :)
Polecam www.radio-locator.com, tutaj znajdują się lista wszystkich stacji radiowych, które nadają w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Są one pogrupowane tematycznie, znajduje się tam też wyszukiwarka stacji radiowych. Od roku korzystam z tego dobrodziejstwa, jeżeli kogoś nie zadawala amerykańska odmiana języka angielskiego to proponuje posłuchać sobie Virgin Radio www.virginradio.co.uk, a w szczególności audycji Jazza Virgin Confessions gdzie można sobie posłuchać o problemach miłosnych różnych mieszkanów Wielkiej Brytanii, wydaje mi się że szczególnie płeć piękna będzie zadowolona. ;)
Ja również słucham BBC przez internet. Zwykle World Service albo London 94.9. Ale BBC zrobiło idiotycznie z radiem 5 Live. Mecze angielskiej ekstraklasy oraz Grand Prix formuły 1 są dostępne tylko w Wielkiej Brytanii. Jeśli jednak BBC rzeczywiście ma DWA skróty do tego radia przez internet (dla Wielkiej Brytanii i za granicę), to według mnie TEORETYCZNIE da się to obejść (żeby mecze i Formuła 1 była dostępna w Polsce).

Sposób jest taki (ale jeszcze go nie próbowałem).
1. Wejść do Panelu Sterowania i ustawić region na Wielką Brytanię.
2. Wejść na stronę BBC i odpalić radio 5.
3. Wybrać "Odtwarzaj w RealPlayerze"
4. Zobaczyć na wersję w RealPlayerze.
5. Jeśli pisze International - BBC jest nie do oszukania, jeśli pisze UK - jest dobrze.
5. Jeśli pisze UK - zapisać radio do ulubionych stacji.
6. Zamknąć RealPlayera i BBC Radio Playera.
7. Z powrotem przestawić region na Polskę.
8. Odpalić w RealPlayerze Radio 5 Live jeszcze raz.
9. Jeśli pisze UK - BBC zostało OSZUKANE, jeśli International - mecze ekstraklasy i Grand Prix F1 będą dostępne tylko przy brytyjskich ustawieniach.
BBC jest nie do oszukania - nie da się słuchać Premiership i F1 Grand Prix w internecie - właśnie spróbowałem swojej metody (brytyjskie ustawienia) i dalej do RealPlayera ładowana jest międzynarodowa wersja radio 5 Live. Być może te audycje nie są dostępne w ogóle przez internet, nawet dla Brytyjczyków? Brytyjską wersję radia można znaleźć na 693 lub 909 AM/MW, ale bardzo truydno je złapać (na przykład da się złapać World Service (648 AM/MW), ale Five Live nie chodzi.
mema! i wszyscy korzystający z BBC4 : jak nagrać ich audycje na twardziela i CD? nie trybię! Help, I need somebody! jacek
ja polecam wszystkim radio bbc 4. Jest tam naprawde mnóstwo róznych audycji w archiwum na każdy temat. Łatwo można sobie coś ciekawego znależć dzięki przeglądarce znajdującej się na stronie. Oto link:http://www.bbc.co.uk/radio4/ Pozdrawiam wszystkich..
Update do częstotliwości w zwykłym radiu.

BBC Radio 4 - 720 AM/MW
Virgin Radio czasami da się złapać na częstotliwości 1215 AM.
Byc moze jest nieco po czasie, ale... Watpie, ze jesli juz jakas aplikacja na serwerze BBC ustala adres klienta, robi to za pomoca odczytu danych z ustawien systemu. Raczej chodzi to adresy IP i bramy, przez ktore laczysz sie z siecia.
Lista radiostacji:
http://www.radiofeeds.co.uk/
Hej mógłbyś mi napisać stronke tego radia ? bo nie moge znaleźć ..... z góry dzieki pa
http://bbc.co.uk
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Szkoły językowe