pozmózcie z wypracownaniami do CAE

Temat przeniesiony do archwium.
mam problem . zdaje egazmin CAE w czerwcu 2004. nie mam pojecia kompletnego jak sobie poradzic z wypracoaniami!!jakich tematów mam sie psodziewac!!czy ktos moze mi pomoc; powiedziec jakie sa mniej wiecej tematy????czy sa jakies strony gdzie mozna sobie popatrzec na przykładowe wypracoanaka??? lub polecic jakas ksiazke ale wyłacznie do wypracowan?

ps.aaaaaaa i czy istnieje lista tematów na ustny CAE??????
cześc.na ustnym pytali mnie o wojne w iraku
ej no weź nie żartuj!!! pytać na speaking\'u o wojne w Iraku???!!!!!! to lekkie przegięcie!!!! ciekawe o co się mnie zapytają. ech.....
Pewnie o stosunek do eutanazji i stanowisko w sprawie Rywina... ^_____^
a istnieje w ogole jaksa lista tematów na speaking?

a jak z wypracowniami??? sa jakies dobre ksiazki do writtingu???niezle z tym Ira,kiem. obecnie przygotowuje najsłynniejszego polskiego polityka- wybrałam Millera:)
Nigdy o takiej liście nie słyszałam, zresztą na co ona komu potrzebna... Od zdających CAE wymaga się przecież płynnego porozumiewania na dowolny temat. ^_^
bardziej mi chodzilo o zagadnienia z literatury angielskieg. bo cos wczesniej slyszalam ze pytaja o literature...ale nie wiem czy to jest do konca prawda i wlansieo takie \"kryterium\" chodzilo!!!!!!!!!
Niestety --albo i \'stety\', zależy od punktu widzenia-- źle słyszałaś... ^___^ Oczywiście przypadek może sprawić, że akurat z Tobą egzaminator będzie rozmawiał na temat literatury, ale jeśli nawet, to będą to raczej pytania w stylu: \'a co lubisz czytać?\' CAE nie sprawdza wiedzy na temat historii/ kulrury Wlk. Brytanii. ^^ Istnieje oczywiście lista lektur na writing, ale są one całkowicie \'optional\'.
na CAE nie ma listy lektur, są one tylko na FCE i CPE. Na speskingu raczej nie pytają o Twoją wiedzę na temat krajów anglojęzycznych, literatury czy waydarzeń mięgzdynarodowych. Tematy są bardziej ogólne i w dużej mierze od Ciebie zależy o czym będziesz mówić. Poza tym tu chodzi o sprawdzenie nie twojej wiedzy ale poziomu języka. Można kłamać, mówić kompletne bzdury byle poprawnie. Nie ma żadnej okreslonej listy na speking ani writing - na tym poziomie musisz wypowiadać się na każdy temat. Są książki z testami z ubegłych lat, przejrzyj je zobacz jakie tematy były kiedyś i spodziewaj się czegoś podobnego. Ale uwaga - jeśli w tym roku były zalety i wady komórek to w przyszłym nie będzietego samego o TV - bez przesady!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Inne strony do nauki języków