do czego uprawnia ten certyfikat????

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 41
poprzednia |
Mam zamiar zdawac CAE ale mam pytanko. Czy ten certyfikat daje mi jakies uprawnienie jak np. nauka w szkole czy cos podobnego. czy jest to tylko papierek dzieki któremu Batwiej moge dostac prace w jakiejs firmie. Dzieki za pomoc>
Odpowiedź jest w tym portalu. Wejdź na www.ang.pl/cae.html
Jeśli chodzi o pracę w szkole to jest on podstawą, ale żeby mieć pełne kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w każdego rodzaju szkole będziesz potrzebowała też skończyć kurs metodyczny dla nauczycieli języka nagielskiego. A na taki kurs nie przyjmą Cię jeśli- nie masz cae :) i nie jestes czynnym nauczycielem.
A do jakich szkół daje kwalifikacje? Czy tylko do gimnazjum, czy szkoła średnia też?
do srednich tez, ale zastanow sie, bo mozesz czasem trafic tam na uczniow lepszych od siebie!
Wszystkie rodzaje szkół- do liceum też cae wystarczy. Chyba, że dyrektor szkoły stwierdzi, że zatrudnia tylko nauczycieli o najwyzszych kwalifikacjach- mnie się zdarzyło, że dyrektor szkoły powiedział, iż szuka kogoś z cpe lub po filologii :)
Edmundo, to prawda, ale takie ryzyko jest w każdym zawodzie, że uczeń prześciga "mistrza" :) Poza tym taki uczeń zmusza do podnoszenia kwalifikacji !
jesli przescignie to swietnie, gorzej gdy juz na dzien dobry trafiasz na goscia ktory spedzil dziecinstwo w nowym jorku...
No fakt :) To się można wtedy trochę zdołować :)Chociaż ja bym się bardziej bała takiego, który dzieciństwo spędził w Wlk.Brytanii :)Poza tym, co nieukninione, coraz więcej uczniów liceum robi certyfikaty, bo mogą w ten sposób zostać zwolnieni z części matury!
Oprócz CAE, kursu pedagogiczno-metodycznego i doświadczenia , mile widziane jest jeszcze wyższe wykształcenie. Dyrektorzy bardzo często szukają osób z CPE lub po filologii, bo zmuszają ich do tego przepisy, dopiero na końcu sierpnia jak nie znajdą nikogo kto spełnia ich kryteria (a tak dzieje sie często), zatrudniają osoby z niższymi kwalifikacjami- np. mnie;-)
A gdzie można zrobić taki kurs metodyczny?

Ja mam wyższe wykształcenie (ale nie filologia), certyfikat CAE (zdany na C w tej sesji). Bardzo bym chciała uczyć w szkole - mam upr. pedagogiczne do nauczania przedmiotów ekonomicznych :)

Czy mogę coś zrobić, aby się zahaczyć w szkole?

Bardzo mi na tym zależy, a oferty pracy są tylko dla nauczycieli języków obcych.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź osoby, które są znawcami tematu (od tzw. podszewki).

K.
To zależy z jakiego jesteś miasta- ja mogę dać namiary na taki kurs w Krakowie. Cena to ok. 1600 zł za zajęcia od października do czerwca. Zajęcia są prowadzone w języku angielskim, w weekendy- obejmują m.in. fonetykę, gramatykę, literaturoznawstwo, historię Wlk. Bryt. i USA. Kończą się egzaminami (z każdego przedmiotu)- oczywiście teź w języku angielskim- pisemnymi i ustnymi. Oczywiście zapomniałam wspomnieć o studiach wyższych. Trzeba mieć dyplom wyższej uczelni, dyplom CAE i zaświadczenie, że jesteś czynnym nauczycielem żeby zapisać się na taki kurs- przynajmniej takie były wymagania na kursie, na który ja chodziłam! Może w innych miastach jest inaczej:)
z matury??? zaden certyfikat nie zwalnia z mowej matury.
wszedzie jest tak samo, tyle ze w niektorych osrodkach wymagaja by sie bylo czynnym nauczycielem angielskiego.
Inko26 jestem z Katowic. Czy ktoś z Was drodzy forumowicze orientuje się gdzie mogłabym pytać o taki kurs albo ile to kosztuje?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrowionka

K.
Oto link do kolegium, do ktorego chodzilam ja: http://www.kolegium.edu.pl/
Zainteresuj sie tym teraz, bo w pazdzierniku zaczynaja sie juz zajecia! Z dyrektorka kolegium mozna negocjowac- np przyjmuje juz osoby po fce! Zajecia sa w soboty i od 2 semestru w niektore niedziele- mniej wiecej od 9 do 15, wiec spokojnie mozna sobie dojezdzac z Katowic:) Co do tego typu kursów w Katowicach nie znam zadnych adresow:( Ciebie dotyczylby ten kurs:
http://www.kolegium.edu.pl/index1.htm
cae daje uprawnienia do nauczania?? pierwsze slysze!
Oczywiście nie sam, ale gdybyś była w temacie to byś słyszała nie "pierwszo" :)
w sosnowcu są studia podyplomowe dla nauczycieli (sama je kończyłam i ucze teraz w szkole).mozna isc tez na kurs do WOM-u.
samo cae nic nie daje- trzeba miec mgr i kurs metodyczny
Tornado, a czy te studia jeszcze istnieją?Ja słyszałam, że je zlikwidowali bo chętni co prawda byli, ale po przejściu egzaminu wstępnego została garstka ludzi za mała na utworzenie 2 grup. Może to był jednak przypadek jednorazowy?Wiesz cos na ten temat?
hm... nie wiem czy jeszcze istnieją. ja je skonczylam, ale chyba bym ich nie polecala. taniej i szybciej mozna zrobic odpowiedni kurs w WOM-ie
Ludzie, po CAE można uczyć już mając tylko licencjata innego kierunku i przygotowanie pedagogiczne, a metodyczne jest tylko potrzebne do nauki klas 0-3, chociaż ja uczę nawet bez tego metodycznego. Przeczytajcie sobie Rozporządzenie MENiS o kwalifikacjach nauczycieli j. obcych.
Czyżbyśmy czytały inne rozporządzenia?? Masz link do etgo, które Ty czytałaś? Nie rozumiem sensu posiadania umiejętności mętodycznych do klas 0-3 a nie posiadania ich do nauczania starszych klas! Trochę się to dla mnie kupy nie trzyma. Poza tym uczę angielskiego czwarty rok i zawsze było tak jak ja i Tornado piszemy!
Podstawowym problemem jest to że bardzo chciałbym, aby uczyła mnie w liceum osoba z CAE. Mam zdane FCE na ocene b (w III klasie gimnazjum), niestety moja nauczycielka licealna, jest nauczycielem po "Koledżu" (cytat :P) i niejednokrotnie krew zalewala mnie gdy dowiadywalem sie, ze nie istnieje cos takiego jak konstrukcja "to get sth done" (to jeden z najdelikatniejszych przykladow), tak wiec w polskich realiach majac CAE bez zawahania walczcie o prace w liceum :)
A owszem, fce zwalnia z matury na poziomie podstawowym, a cae rozszerzonym!
Zaden certyfikat nie zwalnia z nowej matury. Nawet CPE zdany na A.
Masz rację- sprawdziłam to. Nie zwalniają, ale chyba jednak dużo dużo łatwiej zdać nową maturę niż cpe na a :)
inka26, jeśli możesz to zamieść link do właściwego rozporządzenia, szukałem go i jakoś nie mogę znaleźć, z góry dziękuję
coniu..konstrucja get sth done istnieje..i osoby,ktore posiadaja cae (domniemam ,ze ty posiadasz skoro krytykujesz swoja pania po koledzu..)na pewno powinny ja znac,stosowac..wiedziec o jej istnieniu..pozdrawiam..
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 41
poprzednia |

« 

Pomoc językowa