CAE writing - czego się spodziewać?

Temat przeniesiony do archwium.
Cześć,
Przygotowywuję się do CAE między innymi z advanced expert - cae (longman, zielona). Na końcu książki znajduje się writing reference, z przykładami co i jak się pisze. Jest tu: character reference, information sheet, report, article, formal letter, brochure/guidebook. Mam tylko wątpliwość, czy są to wszystkie formy wypowiedzi, które mogą pojawić się na egzaminie? Pytam, bo w pdfie z UoC z informacjami dla kandydatów znalazłam: 'You may be asked to write one of the following types of text: an article, a letter, a report, a proposal, a note or message, a memo, a contribution to a
leaflet or brochure, a review, a competition entry, an information sheet, a notice or
announcement, or some instructions or directions.'

Więc jak to jest? Czy na egzaminie może się pojawić wszystko, czy jest jakaś hmm, 'zamknięta lista'? I czy jest jakaś książka, gdzie znajdę wszystkie lub prawie wszystkie formy wypowiedzi do egzaminu, z przykładami, wskazówkami, z ogólnym pojęciem jak się w ogole to wszystko pisze...

Bardzo proszę o pomoc!
Z tego co wiem, to info z informacji dla kandydatów jest pełne i prawdziwe:/
Generalnie można się spodziewać takich właśnie form i faktycznie jest tego sporo.
Ja nie mam czasu na naukę tego wszystkiego, postanowiłam się skupić na kilku formach i niech się dzieje wola nieba.... Zamierzam opanować zwroty i konstrukcję listów formalnych, nieformalnych, opisy charakterów, raport, competition entry, artykuł do gazety i tyle.
zazitka, a czy korzystasz z jakiejś/znasz dobrą książkę stricte pod writing? Słyszałam, że Successful Writing V. Evans jest dobra, ale nie wiem, czy znajdę tam to, czego potrzebuję właśnie pod CAE.
ja korzystam z typowych ksiazek do cae - expert, gold plus i tam są przykładowe writingi. Być może to za mało, ale ja nie mam czasu na więcej:( Ogólnie jestem w wielkim stresie i im bliżej do egz. tym bardziej rośnie we mnie przekonanie że nie zdam/

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia