How to write a note / notice ?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Mam takie zadanko:

"Write a note to your teacher explaining that you are unable to attend classes this week as you have to go to another city to take part in an important tennis tournament. Ask your teacher for details of the classwork and homework you will miss so that you can do some schoolwork while you are away."
'Objective CAE' p.21

Moje pytanie brzmi: czy mam napisać tą notatkę używając takiego samego słownictwa jak w poleceniu, czy mogę/muszę zmienić je na swoje ?? Ewentualnie, czy mógłby mi ktoś podać przykład jak to zrobić...

Drugie pytanie: czy w znacie jakieś strony w necie, gdzie można znaleźć najważniejsze informacje dot. pisania writingów (co używać, na co zwracać uwagę, itp.) i nie tylko?
oo

widzę ze przerabiasz tą samą książkę co ja

Przejrzałem dokładnie cały Writing Folder z Notices&Notes i mam dla ciebie parę informacji:

1) Wręcz MUSISZ zmieniać słowa na swoje, nie można się przecież powtarzać (choć w niektórych wypadkach ciężko, ale musisz się postarać)

2) Użyłbym raczej stylu formalnego

3) Musisz zawrzeć wszystkie informacje z polecenia (IMPORTANT!)

Przykład:

Note to mrs. Jonson from XXX.XXX

I would like to inform I will not be able to attend classess the following week, because I am forced to travel to another city to enter significant tennis championships, which will be held there. Therefore, I am asking for guidance about the entire classwork and homework, so that I could do some work during my absence.


Thank you in advance,

XXX.XXX


Ja bym to tak napisał...;)
Dzięki za odpowiedź.

Możesz do mnie napisać do bedziemy sie czasem konsultować :)
[gg]

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa