CAE 3 grudnia 2011 r.

Temat przeniesiony do archwium.
Piszcie piszcie jak wam poszło! Nie rozumiem czemu nikt nie zaczął tego tematu :)
najgorszy jak dla mnie był listening ;) pomijając fakt że był ostatni to zawrotne tempo w szczególności 2 tekstu troche mnie przerosło ;) reading podchwytliwy, miło zaskoczył mnie use :)
part 4 w listeningu byl dziwny..... ;d
edytowany przez Kasiula1320: 03 gru 2011
No zgadzam się. Nie wiem czy miałyśmy to samo, ja miałam wersję E. Ale nie mierzyłam wysoko. W Practice Testach zawsze zawalałam Listeningi, ten ostatni w ogóle. No i na egzaminie też ostatnia część mnie rozwaliła.

Podobało mi się nawet pisanie, tematy przyzwoite, UoE bajeczka, tylko parę kłopotów miałam. M.in. w Part 3 z słówkiem 'net' i bodajże 'lay'. w Part 2 coś pod koniec co było z kolesiem 'but I ... proved wrong' też nie wiedziałam, wpisałam 'had'. W Part 1 to dziwne było z tym, że 'osiągnąć [jakiś tam] stan fizyczny' i tam było 'earn', 'attain', 'fulfil' i coś tam jeszcze. Dałam 'attain', ale wahałam się nad 'earn', bo to było D, a mało zaznaczyłam odp. D :D w Part 4 największy problem z ostatnim przykładem. Nie widziałam żadnej korelacji papirka o prace z występem na scenie ;p a w Part 5 to może ze 2 problematyczne.


W słuchaniu jeszcze w Part 2 nie byłam pewna do jakich części tego drzewa przyczepiane są te sznury. Na nagraniu słyszałam '[coś tam, nie pamiętam już co] and roots', i wpisałam te trzy słowa. Pewnie będzie źle. A z tym kolesiem i tancerką Part 3 masakra, wszystko co było w ABCD było powiedziane i weź tu wyłapuj.

Piszcie czy mieliście podobnie, porównajmy wyniki, nie żyjmy w niepewności :)
Napiszcie też coś o readingu, każdy co pamięta. To nam pomoże :)
co to net wpisałam network ( co pewnie jest źle) a do lay layer ;)
ai to nie bedzie branches? w tym bonsai tree? :)
No może i branches, serio nie pamiętam. Ale wpisałaś tylko jedno słowo? Bo ja ewidentnie słyszałam '... and ...' . A czytanie jak? Moje odpowiedzi jakie pamiętam to w pierwszym że musiał być miły, w drugim embarrased, w trzecim coś z general i intended reader, czy coś takiego, w czwartym to nie miałam pojecia i strzelnełąm do D co coś o ludziach pisali, 5 z tymi małpkami to dałam 'circumstances under which...' a 6 też strzelałam juz nie pamietam na co strzelilam. Część II to tam zbyt długa żeby przytoczyć, cz. III to kojarze odpowiedzi, że w paragraph II rodzice są zbyt mało familiar w tej kwestii, i już dalej w tej części nie pamiętam. Część IV porażka, jedyne dobrze to bede miec chyba z tym przykładem ze słowem 'commendable'.

Napisz co pamiętasz to porównamy ;P
tak wpisałam tylko jedno :) poza tym wpisałam garden cetres, retirement, palace, branches, light and humidity tyle pamiętam ;) w słowotworstwie wpisalam na pewno embarrassment, layer, solution, seemingly?, network kurcze i więcej też już nie pamiętam ;) w tym co trzeba było wpisać słowko napewno mam have albo had, till, up, to. 3 słowa pasujące wpisałam break, position, straight, get. Czytania kompletnie nie pamiętam, czasami miałam wrażenie że to test na inteligencje a nie na znajomość języka :D
Kurcze, troche mi się różni. Z tymi triosami też. No nic, wystarczy czekać do wyników. A kiedy ustny masz? Chyba, że już miałaś?
Hej wszystkim. Też pisałam CAE 3 grudnia. Nie spodziewałam się takiej formy egzaminu, szczególnie PART 1 reading. niestety nie znalam ani intimidating ani condescending i po drugim namyśle zaznaczyłam złą odpowiedź, jestem na to wściekła. buuu. poza tym kiepskie warunki zdawania w Białymstoku. Hałas niesamowity. Mialam problem z listeningiem. ale tez napisalalam branches,palace,garden centres, coś tam fair, humidity and light.
listeningu PART 4 nie słyszalam absolutnie nic przy tym natłoku informacji. Boję się wyników, bo zjebałam totalnie listening. Speaking mam 11.12 (nd) o 12:00 trzymajcie kciuki.
ja mam w tym tygodniu ;) bądźmy dobrej myśli i czekajmy na wyniki :)
Cytat: weronikawiktroria
Hej wszystkim. Też pisałam CAE 3 grudnia. Nie spodziewałam się takiej formy egzaminu, szczególnie PART 1 reading. niestety nie znalam ani intimidating ani condescending i po drugim namyśle zaznaczyłam złą odpowiedź, jestem na to wściekła. buuu. poza tym kiepskie warunki zdawania w Białymstoku. Hałas niesamowity. Mialam problem z listeningiem. ale tez napisalalam branches,palace,garden centres, coś tam fair, humidity and light.

O, nawet ktoś nowy się odezwał :) Hej. No ja podzielam zdanie w stu procentach. Rzeczywiście te słówka były dla mnie nowe, dlatego nawet nie umiałam ich tutaj przytoczyć, kompletna chińszczyzna. Warunki do zdawania może i miałam dobre, ale Listening też był dla mnie masakryczny, a część ostatnia (moja odwieczna największa zmora) to kompletna padaczka i strzelanina. Ale cieszę się, że też wpisałaś w Part II humidity and light, bo co do tego byłam przekonana, natomiast moja przedmówczyni miała coś zupełnie innego. Napisz co tam pozaznaczałaś w readingu, może coś z use of english? Chciałabym porównać ;)
w readingu pierwszy krotki tekst nie pamietam,ale wiem,ze mam źle. drugi tekst to byl chyba o tych Górach Rwenzori, dosyć prosty, ale nie pamietam tych literek. Trzeci tekst hmm... nie mam pojęcia,co to było, a czwarty- miałam za mało czsu i dwa ostatnie 2 podpunkty strzelilam. nie mialam zielonego pojecia jak odpowiedzieć na pytanie, w którym akapicie jest wspomniane,że zarówno książka jak i film wywołują podobną reakcję. co do use of english-Part 1. attain, bear in mind i wiecej nie pamietam :D ze słowek napisalam- netting a chyba poinno byc network, embarrassment, "Susan was the last person I expected to see there"
duzo nie pomogę, bo serio kiepsko z pamięcią. Trzeba było od razu na forum wypisywać :) boję się speakingu, jak sie uczylam,to nigdy nauczycielka nie wiedziala jak poprowadzić rozmowę, więc jak to ma wyglądać? na początku jakieś luźne pytania tak? a potem co? z góry dzięki za info.
Cytat: weronikawiktroria
duzo nie pomogę, bo serio kiepsko z pamięcią. Trzeba było od razu na forum wypisywać :) boję się speakingu, jak sie uczylam,to nigdy nauczycielka nie wiedziala jak poprowadzić rozmowę, więc jak to ma wyglądać? na początku jakieś luźne pytania tak? a potem co? z góry dzięki za info.

Dobra, rozumiem. Wszystko okaże się 26 stycznia. Ja też słabo pamiętam, przypomina mi się dopiero jak ktoś opowiada (tak samo miałam po First'cie). A speaking'u to już się prawie nie boję. W porównaniu do tego co było tydzień temu to bajeczka. Zeszły piątek jak sobie przypomnę - masakra. Kłębek nerwów. A teraz to już świadomość, że to tylko 17 minut, a nie 6 godzin.

Nie wiesz jak wygląda speaking? Pełno tego w książkach do Advanced'a i w internecie.

O ile dobrze pamiętam to część I. to jakieś pytanka o Ciebie, zainteresowania, miejsce gdzie żyjesz, itd.
Część II. to opisujesz i porównujesz dwa zdjęcia (do wyboru spośród trzech) i dostajesz po pytanku po tym jak partner opisał swoje zdjęcia (pytania dotyczą jego zdjęć - sprawdza to czy go słuchasz i Twoje szybkie reagowanie).
Część III. to macie zestaw zdjęć, opisujecie je z partnerem i decydujecie się które najbardziej pasują do zadanego pytania.
Część IV. to kilka pytań tylko do Ciebie (nie dyskutujesz z partnerem) na ogólne tematy, ta część jest dość długa i może poruszyć dość kłopotliwe kwestie, zależy na co się trafi.
Cytat: weronikawiktroria
w readingu pierwszy krotki tekst nie pamietam,ale wiem,ze mam źle. drugi tekst to byl chyba o tych Górach Rwenzori, dosyć prosty, ale nie pamietam tych literek. Trzeci tekst hmm... nie mam pojęcia,co to było, a czwarty- miałam za mało czsu i dwa ostatnie 2 podpunkty strzelilam. nie mialam zielonego pojecia jak odpowiedzieć na pytanie, w którym akapicie jest wspomniane,że zarówno książka jak i film wywołują podobną reakcję. co do use of english-Part 1. attain, bear in mind i wiecej nie pamietam :D ze słowek napisalam- netting a chyba poinno byc network, embarrassment, "Susan was the last person I expected to see there"

Attain i bear in mind też mam ;) embarrassment oczywiście też, z tą Susan to nie wiem czy dałam is czy was, nie pamiętam jaki czas tam był. A tego NET to nie miałam zielonego pojęcia co ma być, z tym słowem nie pamiętam żebym ćwiczyła jakąkolwiek konstrukcję i strzelnęłam w innet, żeby nie zostawić pustego, bo przecież punktów ujemnych nie ma ;)
Niech żyje wolność ;p wolność i swoboda! :D
Chcialbym przygotowac sie do CAE i szukam naprawde dobrej szkoly językowej.
Do tej pory kilka juz zaliczylem i czekam na zaufane oipnie...
w krakowie ...zapomnialem dodac
No i jak wasze wyniki? Pochwalcie się.
Hahahahaha.................... Zdałam na "A" 85/100 wielki sukces :D
Noo, wielkie gratulacje ;) Ja tylko C, ale ważne że zdane! Jupi! :))
no pewnie, tym bardziej, że poziom był bardzo wysoki, więc ja bym się cieszyła i z C :) już kkoniec z egzaminami z angola, teraz na hiszpański czas zacząc :)
hej :) ja zdałam na C :D jestem bardzo zadowolona, ale brakowało mi 4 pktów do B, więc niedosyt jest :P
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego