Advanced expert CAE coursebook - dobra czy nie?

Temat przeniesiony do archwium.
autorzy: Bell, Gower,Hyde wydawnictwo Longman

Czy to dobra książka do samodzielnej nauki (zakładając, że ma się klucz) czy nie za bardzo? Bo mogę ją mieć za darmo, ale nie chcę tracić czasu na coś nieefektywnego.
Cytat: xluc
autorzy: Bell, Gower,Hyde wydawnictwo Longman

Czy to dobra książka do samodzielnej nauki (zakładając, że ma się klucz) czy nie za bardzo? Bo mogę ją mieć za darmo, ale nie chcę tracić czasu na coś nieefektywnego.

Nigdy nie pracowałam na tej książce, ale patrząc na wydawnictwo to nawet się nie zastanawiaj. Longman (oczywiście zaraz po Cambridge) jest najlepiej zorientowanym i dostosowanym wydawnictwem do przygotowania do egzaminów Cambridge. I nigdy jakakolwiek praca z podręcznikiem do angielskiego nie będzie 'stratą czasu na coś nieefektywnego' ;)
Ja sie uczę z tej książki i uważam, ze jest bardzo dobra. Przyjemna szata graficzna. Z tyłu jest powtórka z gramatyki. Są też omówione różne "wyrpacowania" na writing. Dla mnie świetna książka. Jest płytka z listeningiem. Oczywiście, jak to książki kursow, jest łatwiejsza niż rzeczywiste zadania z CAE. Ale polecam :)
aaa ja się uczyłam na kursie ale spokojnie można korzystać samodzielnie. Na pewno nie będzie to strata czasu. Słyszałem też duzo dobrego np. o podręczniku GOLD. Ale Expert tez jest oki.
Jak za darmo, to bierz :D

Jedna z lepszych książek do CAE na rynku. Warto mieć na uwadze radę Earthworm, bo większość coursebooków jest trochę za łatwa. Dopiero końcowe rozdziało odpowiadają poziomowi trudności właściwego egzaminu. Więc ten coursbook (najlepiej z ćwiczeniami i CDs) + jakiś Wellman/Vince i dasz radę. Poza tym lepiej korzystać w domu z Experta niż GOLD'a (kiedyś rozmawiałem z doradcą metodycznym Longmana, to mi właśnie Experta polecił na zajęcia indywidualne).
Ah, bym zapomniał. Nie zapominaj o past papers !!!
Co to są te past papers?

I jeszcze jedno pytanko, wiem, że jest nowa i stara wersja podręcznika. Ja mam starą, która"nie uwzględnia nowej formuły egzaminu" - co to dokładnie znaczy, co się zmieniło (książka stara jest z 2006 roku chyba, nowa z 2008 roku).
Past papers-> testy z poprzednich lat.
https://www.ang.pl/forum/cae/46803#post287884
>
Cytat: xluc
Co to są te past papers?

To sa po prostu egzaminy z lat ubiegłych z odpowiedziami - można kupić w dobrych księgarniach.

> I jeszcze jedno pytanko, wiem, że jest nowa i stara wersja podręcznika. Ja mam starą, która"nie uwzględnia nowej formuły egzaminu" - co to dokładnie znaczy, co się zmieniło (książka stara jest z 2006 roku chyba, nowa z 2008 roku).

Od grudnia 2[tel]więc od klku lat już - obowiązuje nowy, trudniejszy format CAE. Najwięcej zmian jest w części Use of English (nie ma error correction i register transfer - za to trudny (leksykalny= idioms, phrasals, fixed phrases) paraphrasing i trios (gapped sentences) - trzy zdania z lukami i podaj z głowy słowo, które pasuje do wszystkich trzech. Reszta to kosmetyka, a listening -teraz wszystkie cześci słyszysz 2 razy.
Temat przeniesiony do archwium.