speaking czerwiec

Temat przeniesiony do archwium.
hey, czy ktoś z was miał już speaking a cae? jeśli tak to jakie obrazki mieliście? pozdrawiam i życzę powodzenia ;)
Też jestem ciekawa o co pytają w tym roku? Jeśli ktoś już zdawał, to podzielcie się tym o co pytali i jakie mieliście ilustracje
ja miałam wczoraj. nawet byl latwy, mam nadzieję, że dobrze mi poszło.. tak przynajmniej twierdzi dziewczyna, z ktorą miałam egzamin. zbyt wiele juz nie pamietam no ale
part 1
skad jestes
co lubisz robic
czego nie lubisz robić a musisz regularnie?
reszty niestety nie pamiętam
part 2
kolezanka miała 3 obrazki dot spędzania wolnego czasu w nocy i był koncert, chyba przechadzka na plaży i na ulicy jakiegos duzego miasta, musiala powiedziec jak sie czuja i cos jeszcze a ja gdzie oni mogą najchetniej spedzac czas.

ja mialam 3 obrazki o tym jak dzieci spedzaja czas.. na pierwszym graly w jakąs gre planszową, na drugim w sklep a na trzecim nastolatki graly w pilke, musialam powiedziec co ich to uczy czy cos

part 3
obrazki z zawodami i trzeba bylo powiedziec jakie problemy mogą napotkac i cos jeszcze
part 4
wgl nie pamietam
i to wszystko ;)
Dzięki Mirabell, mam nadzieję, że też będę miała dobre wrażenia. Ajak tam ci poszło z pozostałych części? Jakie masz wrażenia, łatwe czy trudne. Co sprawiło ci najwięcej trudności? Ja mam mieszane uczucia. Reading - nie zdążyłam i pod koniec strzelałam, writing łatwy,UE łatwy, listening taki trochę łatwy a trochę niestety nie.
Hi etna,
czy pamietasz jeszcze jakies odpowiedzi- z jakiejkolwiek czesci????
Witam!

Ja również bardzo chętnie zobaczę o czym był speaking w tym roku - własny mam jutro więc zawsze zdąży się przypomnieć słownictwo na jakiś temat :-)
Szczerze, nie za bardzo pamiętam. Coś tam było z break- jako rozpad (breakdown, break up, break out).
Speaking mam 17.06., oczywiście napiszę co było, ale to chyba będzie dla większości za późno.
ja miałem speaking dzisiaj i nie było w sumie tak źle jak myślałem, a byłem bardzo zestresowany-szczególnie jak już siedziałem i czekałem aż mnie wyczyta z numerka;/
w 1 części ja miałem pytania:
klasycznie;o rodzine, czy duża, czy mała. co robimy jak sie spotykamy
drugi miał
czy lubi parties i coś tam jeszcze

obrazki;
ja; ludzie spędzający czas w górach w lato, właśnie idą po jakimś szlaku, a w drugim kobitki siedzią w cafe, cos piją i patrzą na zimowy krajobraz gór, pyt. how are they enjoying to co robią, albo jakoś tak

partner;
ludzie biorący udział w competitions, w pierwszym bieg a w drugim szachy, py. po co oni to robią

part3
żegnamy się z kolegami ze szkoły i mamy sie z nimi jakoś pożegnać
6obrazkow chyba z dyskoteką, balem, akademią, wspólnymi wakacjami, wspólną fotografią i upominkami, wady i zalety każdego, które najlepsze

part4
czy lubisz fotografie jako pamiątki, why/why not
co myslisz na temat opinii ze mlodzi ludzie teraz nie poswiecają tyle czasu nauce
a dalej juz nie pamietam bo sie juz cieszylem ze to koniec stresu.
ogólnie facet był miły robił jakieś dziwne miny, takie w sumie zachęcające nas do mówienia a ten co oceniał też sie ciagle usmiechał jak czasem na nas spojrzał, ale starajcie sie nie za bardzo długo gadać, bo mo partner tak zrobił to ten egzaminator ciągle nerwowo patrzył na zegarek i musiał mu przerwać, więc spokojnnie na luzie mowcie i jak dla mnie to po tych pierwszych pytaniach stres juz troche zszedl i mowilem tak calkiem swobodnie;)))) Powodzenia wszystkim
ludzie
U mnie było tak:
Part 1:
- skąd jestem
- czy lubię turystykę stacjonarną czy objazdową
- czy moim zdaniem Polacy zarzucili gotowanie w domu i dlaczego

Part 2/3/4 - motyw przewodni to nasza przeszłość i próby zachowania dziedzictwa.
Part 2: Obrazki:
- Notatki: dwie laski uczące się, laska w szklarni z roślinkami i nie pamiętam kto - jaka jest ważność notatek i po co je robią
- Osiąganie celu: gość z jakimiś łódkami, sportowiec i ktoś jeszcze i pytanie o to, komu najłatwiej spełnić marzenia

Part 3:
Sześć obrazków z motywem przewodnim: przeszłość. Na obrazkach były:
- dzieci macające szkielet tyranozaura
- gość lepiący garnki
- facet w stroju sprzed 100 lat na bicyklu
- lokomotywa parowa ciągnąca pociąg

i dwóch nie pamiętam.
Pytanie było, ale treści nie pamiętam. Ogólnie chodziło o to, które sposoby zachowania przeszłości są najlepsze.

Part 4:
Główne pytanie było o to, czy i co z czasów naszych dziadków warto zachować.
Było też kilka podobnych pytań.

Ogólnie było to dość proste.
Piszę, bo obiecałam:
cz.1 skąd jesteś
ile lat uczysz się angielskiego
co najlepiej lubię w angielskim
cz.2
studentki robią notatki i pani podczas gotowania.
Jak myślisz po co robią i komu będą bardziej potrzebne. A koleżanka miała powiedzieć które notatki będą bardziej użyteczne.
Koleżanka miała pana skaczącego przez płotki, grającego na gitarze i pana z makietą jakiegoś osiedla.
Mnie zapytali, który z nich spełni moim zdaniem swoje marzenia.
cz.3
Różne zawody: fryzjer, bibliotekarka, stewardesy, śmieciarze, ktoś sprzedający żywność. Pytania dotyczyły problemów z jakimi mogą zmagać się poszczególne grupy pracowników (staff). I trzeba było wybrać tych najbardziej użytecznych dla ludzi.
cz.4
czy wysoka cena gwarantuje że produkt jest dobry
czy jadasz regularnie (czy coś takiego)
więcej za bardzo nie pamiętam. Trwało to wszystko bardzo szybko i w sumie jestem zadowolony. Pozdrawiam i trzymam kciuki
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia