Samodzielna nauka do CAE

Temat przeniesiony do archwium.
Chyba jednak samodzielnie postaram się przynajmniej do końca tego roku szkolnego przygotować do CAE, a od października zapisać na kurs. Powiedzcie mi jaka książka najlepiej przygotuje mnie na przejście z poziomu FCE na CAE, żeby było to takim zaczątkiem, wstępem. Czytałam wiele opinii o podręcznikach, ale są one sprzeczne, dlatego chciałabym, aby ktoś przekonany o dobrej książce z której korzystał na zajęciach, albo sam, napisał mi opinię o dobrej książce na samodzielne przygotowanie. Głównie z gramatyki i słówek. Dzięki!
Moim zdaniem najlepszy podręcznik to "objective advanced" w wersji self-study + kasety. Do tego jakaś książka do gramatyki. Ja korzystałam z Vince "First Certificate language practice" - w ramach powtórki i "Advance language practice". Do słownictwa korzystałam z "English vocabulary in use. Upper-intermediate and advance", ale w samym podręczniku i ćwiczeniach do Objective i tak masz już bardzo dużo słownictwa. Niedawno odkryłam też "Wordbuilder" Heinemanna i bardzo mi się spodobał. Korzystam z niego przygotowując się samodzielnie do CPE, ale do CAE też będzie dobry. Jeśli masz kłopoty z pisaniem, to absolutnie niezbędnym podręcznikiem jest "Successful writing. Proficiency" Virginia Evans. Wbrew nazwie świetnie przygotowuje do CAE, tylko trzeba znaleźć kogoś, kto będzie sprawdzał, to co napiszesz.
Bardzo dziękuję, chyba wydam majątek na te książki, ale zapewne się opłaci;)
Przyznam , że nie widziałam tego Objectiva ale sama korzystam z Upstream Advanced i jestem bardzo zadowolona. Uzupełniam ją Vincem i różnymi innymi typu CPE use of English Virginni Evans. Upstream jest świetny ma masę słownictwa i osobno jest Companion czyli zbiór słowek z każdego unitu a nawet podzielony na sekcje (reading, language Focus), zaoszczędza to mnóstwo czasu. Ja uczę sie z tego zresztą wiele jest bardzo dobrych opini o Upstream. Ponadto jakaś książka do writingu Successful Writing Prof. jak pisała przedmówczyni serio jest kapitalna. No i oczywiście listeningi i radio przez net.

Pzdr
Ktoś wam polecał te książki czy same się na nie zdecydowałyście??
Mi Upstream doradziła nauczycielka. Ogólnie Upstream cała seria to solidna marka a Advanced to jej najlepsza książka. Fakt , to nie jest książka self-study, ale nadaje sie do tego jak najbardziej. Tylko radze dokupić Companion.
Luelka, a moglabys powiedziec ile te ksiazki tak mniej wiecej kosztuja? tez jestem nimi zainteresowana. A moze moglabys mi przeslac ksiazke do CAE,ktorej juz nie uzywasz? Pozdrawiam
zależy gdzie kupujesz ale ja płaciłam tak
Upstream Advanced - 56 zeta
zależy gdzie kupujesz ale ja płaciłam tak
Upstream Advanced - 56 zeta
Upstream Advanced Companion - 23; CPE use of English - 66; Advanced Language Practice coś koło 60. Przesłać to niestety nie moge bo wszystkie używam a w ebookach ich nie mam
Pzdr
Ja tez bardzo polecam upstream advanced. Mnie się bardzo podoba. Kupiłam sobie podręcznik, ćwiczenia, teacher's book i wszystkie potrzebne płyty :), zrezygnowałam z companiona. Trochę kasy na to poszło, ale myślę, że było warto. Tylko że ostatnio dużo wyjazdów, więc dawno do nich nie zagladałam. Na allegro kupisz dużo taniej niż w księgarni (ostatnio widziałam nowy podręcznik z ceną startową kilkanaście złotych). Mam też Vince'a i raczej mi się podoba. No i supermemo.
Temat przeniesiony do archwium.