hej ludzie!;)

Temat przeniesiony do archwium.
Może ten temat już się gdzieś tutaj pojawił, ale proszę o pomoc;) Czy ktoś ze zdających, albo tych, którzy będą zdawać CAE mógłby polecić konkretne pozycje książek do nauki? Albo jakieś inne pomysły? Korzystaliście z kursów przygotowawczych w szkołach językowych? Czy lepszą opcją jest samodzielne przygotowanie? Kompletnie nie wiem, jak się za to zabrać. Pomóżcie ;) Pozdrawiam!
Ja się przygotowuję w szkole językowej. Dla mnie jest to mobilizacja i jak coś to jest ktoś kto może poprawić moje błędy i ewentualnie dać jakieś wskazówki. Z książek to polecam testy przede wszytskim: Cae Testbuilder, Cae PRactice Tests Harrisona, i Cambridge Certificate in Advanced English. Uważam, że dobrym podręcznikiem jest Ready for CAE ( korzystałam też z Advanced epert ale tamten jest zdecydowanie lepszy ). Korzystam także z książek Advanced Learner's Grammar Mark Foleya i Advanced LAnguage Vinca i uważam że są pomocne.
Dzięki za info. Ja planuję przygotowywać się sama. Mam nadzieję, że coś mi z tego wyjdzie. Najgorzej wychodzi mi speaking. Od jak dawna się przygotowujesz? I kiedy planujesz zdawać?
Zdaję w czerwcu......Hm.... ogólnie uczę się ang ok kilku lat, ale tak bardziej intensywnie to od pazdziernika.
kaska.. ja zdawałem speaking wczoraj:PP Uczyłem się sam. :) pisemny jutro. generalnie polecam CAE Practice tests with key - Nick kenny, Jacly Newbrook.
Dodana CD z testami na kompa i pełny listening :) 6 testów jest ok.
i jak poszło?;p ile czasu się przygotowywałeś? ja najbardziej boję się właśnie speakingu.
nie ukrywam ze akurat speakingu sie nie bałem. 5 lat siedziałem w USA i UK a ucze sie ang od 17 wiec mysle ze nie było źle. Cały mój proces przygotowan to 1 rok. a speaking cwiczyłem dając konwersacje:) Gorzej poszłona pisemnym.. tu juz nie jestem takim optymistą.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa