CAE w czerwcu, piszę na 60% - C, czy dam rade podbić na B? Część Use of English

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
za 2 miesiące egzamin, tak wiem późno się obudziłem, ale słyszałem, że CAE na C nic już nie daje i potrzebne jest przynajmniej B, a najlepiej A. (Czy to prawda?) Mój problem polega na tym, że nie za bardzo wiem jak się uczyć do Use of English (najwięcej problemów z transformacjami), tzn. widzę transformację z point to wiem, że muszę użyć "on the point of" ale skąd ja to wiem? W jaki spsób się tego nauczyłem, jak mi się to wbiło do głowy? Robię dziesiątki testów, i ciągle ~60%, zero progresu. Ciągle widzę nowe konstrukcję, nie wiem jak sobie pomóc. Czy są jakieś książki z najpopularniejszymi / most common phrases / idioms ? Patrzyłem w jakiejkolwiek książce do CAE (CAE Result) to wszystko jest porozrzucane po wszystkich unitach i też nie ma jakoś tego zwięźle ułożonego, a 15 unitów nie przerobie w 2 miesiące.

Krótko i na temat: Pomocy, moje transformacje na Usie leżą :<

Ponadto co polecacie na część pierwszą oraz drugą use'a? Pierwsza to głównie phrasale i kolokacje - są jakieś listy podsumowujące? Problem mam też z triosami, ale tutaj sprawa jest prosta, robie Triosy z książki 1000 Trios for CPE.