CAE czerwiec 2014

Temat przeniesiony do archwium.
Jak Wam poszło? Pamiętacie odpowiedzi?
Ja jestem nie za bardzo zadowolona, chociaż nie można powiedzieć, że było strasznie trudne.
W reading gapped text zjadł mi tyle czasu, że ostatnie zadanie zrobiłam na pałę, a najgorszy był listening ostatnia część, która zazwyczaj była moja ulubioną, ale chyba już chciałam iść stamtąd :D
Odpowiedzi, które pamiętam to tak:
Reading:
1.artysta do Moneta i Vana porównywany, bo są wszędzie
2. "it" się odności do akward moments
3. "flipsade" dwa sposoby patrzenia na sytuacje



Use of english :
part 1. prospective employer, otherwise , make impact, suitability, corresponds, typical information ( chyba źle), approach, common prastice, tone,
part 2. basically, reluctance, undeveloped, prediction,
part 3. sign, lift, welcome,
part 4. put off due to,
let me know if you happen to
to come up with

listening.
part 1 1.1. odpowiedz ze disappointed, że nie wygrała, 1.2. że zła lokalizacja
2. 1. że chciała exciting job 2.2 że lubią, że są fit
3.1. performaces are so likeable 3.2. odpowiedz druga coś o wide audience

uzupełnianka

bells, 2 000, felxible and airtight, metals, traditional songs, finger holes, starter kit ( napisałam przez d fajnie :/ )

o podróżniku nie do końca pamiętam kolejność więc piszę tak zawile :
1. odpowiedz 3 że był stymulated....
nie chciał tam pracować, bo odpowiedz 2. nie lubił meetings
któreś tam, że był dissapointed, że źle wpłynęło odkrycie na wyspę i to była odp 1.
ostatnie że chce pojechać tam gdzie są research są robione

a ostatni listening do bani

Oczywiście to jest tylko moja radosna twórczość i nie sugeruje, że poprawna i słuszna
Pozdrawiam
Ja mialam reading torche inaczej, ale psozedł mi masakrycznie, bo nie zdazylam sie wyrobic wgl i tez ostatnia czesc to wiekszosc strzelalam, bo juz musialam przepisywac odpowiedzi na answer shit.
Z use'a mialam part 1common method, character, associate(chyba zle) , suitability, essential infomation
part 2 to na pewno for, nowhere, rather, that, as,
part 3 renewed, undeveloped, predictions, revival, persuasive, basically,
part 4 lift, welcome, tour, light, sign
part 5 before coming up with, let me know if you happen to, napisalam put forward due to(myslisz, ze za to 1 punkt mi doejma czy dwa?), do not blame you for, made it difficult for, z tym means nie wiedzialam.
a listening to masakra dla mnie. 3 part niby zrozumialam, ale nie nadazalam z czytaniem tych odpowiedzi byly za dlugie, wiec poszlo mi beznadziejnie.
sheet* hahah sory
jeszcze part 1 z use'a matches
jeszcze z part 3 privatisation
i revolutionary
jeszcze z transformacji no reasons why you cannot. Masz tak?
ja dałam privacy, revolutionary,
don't blame you for, made it difficult for,
prediction napisałam l.poj nie wiem jaka powinna być.
nie wiem z tym pkt ale czas w sumie dobrze :D i w sumie przesunęli na przyszłość tak jakby więc może będzie pkt
USE w part 2. become settled ( a chyba powinno być be ), are, nowhere, as if, worse than human were animals ( zastanawiałam się nad occured) , rather , could remind them, introduced by Europeans, they had no difficulty,
mam be settled i as for w tym pierwszym, a na koncu bylo as if i tzreba bylo as wpsiac. KURDE dalam can zamiast could, a to przeszlosc przeciez. reszta tak samo
a tę transformacje z no reasons jak masz?
a jak mieliscie ostatnie w listeningu?
z reasons nie pamietam nawet jak miałam, bo miałam źle i nie za bardzo pamiętam co wpisałam.

listening ostatni dla mnie porażka

pierwszy o szkole co gadał to że zrobił decyzje i że może self-believe
ta jewellery że odkryła coś nowego i że jest niezależna
surfer że poprawił swoją obecną sytuację, ...............
wpisałam że ta co o bieganiu to, że w zawodach i że w towarzystwie
ten co mówił o konkursie to, że zobaczył fajne miejsca, ...................
listening w części pierwszej to wg mnie.
1.1. odpowiedz ze disappointed, że nie wygrała, 1.2. że było słabe jedzienie
2. 1. że chciała coś innego niż praca biurowa (didn't fancy her), ale tu nie byłam pewna; 2.2 że można dobrze poznać topografię miasta, o ile pamiętam;
3.1. że performaces są tak nieporównywalne 3.2. że sędziowie, którzy się znają na tym powinni sugerować wygranych (poerwsza opcja)

w wywiadzie nie pamietam, a ostatnia dwie na pięć osób chyba rozszyfrowałam

mam pytanie o UoE - w części gdzie do trzech zdań dobieramy brakujące słowo, dodaliście stroke czy strike, chyba w trzecim zdaniu?
ja dałam strike
no właśnie chyba tak powinno być, ja dałam stroke, bo mnie zmylił idiom a stroke o luck :(

a w pierwszej czesci reading powinno być wg mnie essential information
kurcze niby z tym ze essentaial info proste, ale jakos mi nie pasowalo :/
a ze strike mi się wydaje m.in. ze względu na ten idiom lucky strike
Tam chyba powinno być w tym trzecim 'break' jednak... ale nie jestem pewny.
a lucky break -> uśmiech losu
break na pewno.... dla mnie masakra byl reading, egzaminator lazil w te i spowrotem i strasznie mnie rozpraszal
to triosy to sign, lift, break, light, welcome? Ja zamaist break dalam tour, bo mi do jednego break nie pasowalo. Ale tour nie pasowalo do pierwszego, wiec dupa. Ale moze faktycznie break :c
I zrobil ktos transormacje z reasons lub means? Jesli tak to jak powinna byc?
Z means to chyba będzie: ...do not have the means to get... ale nie jestem tego pewny 100% i oczywiście the połknąłem na egzaminie
A z reasons jak to szło w oryginale bo nie potrafię sobie już przypomnieć?
nie pamiętam, ale ja tam dałam no reasons why you cannot
tam bylo cos w stylu, ze teraz juz mozesz isc gdzies tam.
A wiem, że "nothing stopping you from going to the party on saturday" i trzeba było reasons użyć -> zrobilem to jakoś bardzo podobnie czyli "no reasons why you cannot".
a nie reason?
Dostałem dzisiaj wyniki. Zdałem na B:). Readnig, writing i uoe exceptional reszta w okolicach good.
Zabrakło dwóch punktów do A tylko:(...
A jak wam poszło?
Czy można sprawdzić jakoś wyniki bez numeru ID?
Czy ktoś może z przygotowujących się do egzaminu uczył się z książki Spotlight on CAE i ma do niej odpowiedzi? ; )
hej, jestem załamana bo właśnie sprawdziłam wynik chociaż zdałam na 71% to mam z writing'u tylko jakieś 58% a wydawało mi się, że ta część poszła mi najlepiej... :( miałam dużo struktur, łądne słownictwo i trzymałam się formy, ale miałam przekroczone limity słów (i to sporo) - czy myślicie że to jest powód tak niskiego wyniku? bo jak pisałam próbne egzaminy to mój lektor zawsze dawał mi 16-18 pkt. z przekroczonym limitem... :(
Temat przeniesiony do archwium.