Kursy do CAE

Temat przeniesiony do archwium.
Czy ktoś by mi mógł polecić dobry kurs do CAE w jakieś dobrej szkole językowej w Katowicach lub okolicy? Chodzi o to że chcę zdawać CAE w grudniu ale nie bardzo wiem czy zdam bo nikt nie może mi sprawdzić writingu czy ocenić mój speaking.
Z góry dziękuje
Nie polecam Ci żadnych kursów. Nie ma to jak zajęcia prywatne, zwłasza jeśli chodzi o sprawdzenie Twoich umiejętności na tych dwóch obszarach - mówienie i pisanie. Tu po prostu niezbędne sa zajęcia indywidualna. Wiem to z własnego doświadczenia. Na kursie nauczyciel owszem sprawdzi Twoje wypracowania, poprawi błędy, ale na komentarze nie ma już za wiele czasu, bo w grupie jest jeszcze kilka innych osób, którymi musi się zająć.
Dla mnie writing był horrorem i mam bardzo dużo szczęścia, ze mój tata ma profeciency, sam uczy angielskiego i był wystarczająco cierpliwy by czytać moje wypociny. Dzięki temu zdałam CAE. Nie wyobrażam sobie osiągnięcia tego poziomu na kursach.

Kiedys chodziłam do British Counsil w Katowicach. To było dość dawno (poziom pre - intermiediata i intermediate). Szkoła nienajgorsza, ale wszystko zalezy na kogo trafisz. W pierwszym roku miałam z Polką - było super, bo bardzo przykładała się do naszych zajęć i czystym sumieniem mogłabym ją polecic. W następnym roku dostałam Anglika i była raczej kapa. Gość spokowany był już 10 minut przed końcem zajęć i gotowy do wyjścia.
Nigdy nie chodziłam tam na wyższy poziom, ale od koleżanki słyszałam, ze z kursu przygotowującego do Cae była raczej zadowolona, choć do egzaminu z powodów osobistych w końcu nie podeszła.
Mimo to stawiałabym na lekcje indywidualne, zwłaszcza jeśli chodzi o speaking i writing. No bo Use of Engllish można szlifować na takiej "Zbiorówce" z powodzeniem,a mówienie tylko pod warunkiem, że masz siłę przebicia i przekrzyczysz tłum.
Powodzenia !
Dzięki tak właściwie to się z Tobą zgadzam ale nie wiem gdzie ja kogoś takiego znajdę (moi rodzice niestety nie znają perfekcyjnie angielskiego). Co prawda w gazecie zawsze kilka ogłoszeń jest ale nigdy nie mogę być na 100% pewna nawet jeśli spytam o wykształcenie (dużo ludzi udziela korków mając FCe lub własciwie bez żadnych certyfikatów) czy taka osoba naprawdę mi pomoże zdać egzamin.
to spytaj jakie dana osoba ma certyfikaty i wykształcenie, a jeśli się zdecydujesz na lekcje, poproś o pokazanie certyfikatu
Cieszę się, ze rady się przydały i jednocześnie mam propozycję. Mieszkam w Sosnowcu. Nie chcę, by zabrzmiało to jak nagabywanie, ale gdybyś była zainteresowana polecam mojego ojca. Ma zdany CPa, od lat pracuje w szkole. Przygotowywał do egzaminów już kilka osób, ma rozeznanie jeśli chodzi o poziom wymagań i przede wszystkim potrafi ocenic, czy ktoś jest już na tyle dobry by zdać, choć z Cae to róznie bywa i nawet najlepsi daja czasem plamę.
Poza tym ja sama, mimo ze mam już za sobą Cae, szukam kogos do szlifowania konwersacji, bo to moja pięta Achillesowa ...
Hm
A mógłbyś mi powiedzieć ile u Twojego taty kosztują takie kursy?
Agie ja jestem z okolic Katowic i będe teraz podchodzić do CAE. Jeżeli chcesz moge Tobie udzielić lekcji :)

kontakt: mail [email] lub gadu-gadu: 3229526
Tanie to niestety nie jest. Trzeba liczyc się wydatkiem ok. 50 złotych za ok. 90 minut, choć w praktyce takie zajęcia zawsze są trochę dłuższe (nigdy nie kończy z zegarkiem w ręku, lecz gdy przerobi zaplanowany). Wydaje mi się, ze mniej więcej takie ceny obowiązują na rynku, choć mam to szczęście, ze nigdy nie korzystałam. Gdybyś miała jeszcze kogoś do pary na zbliżonym do Twojego poziomie byłoby duzo taniej (ok. 30 złotych od osoby)...
Wydaje mi się że cena korepetycji jest standardowa. Szczególnie kuszące wydaje mi się jednak znalezienie tej drugiej osoby bo to jednak zawsze taniej. Zastanowie się więc i poszukam kogoś a jak się zdecyduję to dam ci znać. Gdybys mogła to podaj swojego maila. Pozdrowienia
Oby się udało kogoś znaleźć - tak jest nie tylko taniej, ale i przyjemniej, i efektywniej. Na przykład speaking - we dwójkę poczujecie sie jak na egzaminie. Poza tym prawde mówiąc podręczniki do nauki angielskiego sa tak zaprojektowane , że najlepiej uczy sie w grupie.

Wolałabym jednak nie podawac swojego maila na forum, by nie być posądzona o reklamę. Jeśli byś się zdecydowała podaj mi twój adres mailowy - na pewno sie z Tobą skonataktuję.
OK Jak siÄ™ zdecudujÄ™ to napiszÄ™ tu swojego maila
Pozdrowienia
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Praca za granicÄ…