kurs pedagogiczny

Temat przeniesiony do archwium.
z tego co wiem, to z CAE mozna uczyc angielskiego w szkole jesli sie ukonczy rowniez kurs pedagogiczny. czy ktos moze mi przeslac info dot. takich kursow w warszawie lub okolicach?
masz studia wyższe? Jesli nie, to nic Ci nie da nawet CPE.
mam magazyniera (mgr) czy to wystarczy?
ale z czego masz tego mgr?
żeby pracowac w szkole musisz mieć mgr, przygotowanie pedagogiczne które robi się na uczelni lub na specjalnym kursie pedagogicznym, aby z tym wszystkim uczyc anglika musisz miec co najmniej CAE i kurs metodyczny koniecznie.
acha, zapomniałam, jako stazystka w szkole zarobisz przez pierwszy rok od 600 do 800 zł, oczywiście jeśli spełniasz wyżej wymienione kryteria.
nie mozna od 2006 roku uczyć bez lic. jeżeli jeszcze nie jesteś nauczycielem. jeszcze niedawno wystarczyło mić studia podyplomowe z nauczania j.angielsiego i dobrze byłoby mieć cae i można było uczyć dziś już raczej nie chyba że nie mają nikogo to i z fce wezmą ale to już raczej przeszłość
kurs metodyczno pedagogiczny organizuje nauczycielskie kolegium jezyka angielskiego w wa-wie, trwa dwa semestry, kosztuje 2200zl, zeby sie zapisac trzeba miec mgr i cae. kurs daje uprawnienia min.edukacji do nauki w szk pdst, gim i liceum. pozdrawiam
Jak ktos wie cos o kursach w innych miastach nie tez jakies infa napisze
Z samym CAE można już uczyć w prywatnych szkołach językowych. Oficjalnie wymagają jeszcze ukończonego kursu pedagogicznego, ale wiele szkół przymyka na to oko, jeśli mają duże zapotrzebowanie na lektorów.
ostatnio tez dowiadywalam sie o kurs pedagogiczny ( mieszkam w miescie sredniej wielkosci ) i kosztuje on ok. 500 zl i trwa niewiele ponad miesiac. 500 zl. to duzo mniej niz kurs w stolicy ponad 2000!!!
Ewciu, nie chciałabyś uczyć dzieci w wieku od 1-14 lat. Z CAE widzę taką możliwość, jak bedziesz zainteresowana to jest to możliwe i to na terenie całego kraju, masz tu link http://helendoron.com.pl/
Oni wymagają tam CAE, a jeżeli chodzi o przygotowanie metodyczne to sami we własnym zakresie organizują szkolenia.
powtarzam to co już wcześniej pisałam: do pracy w szkole jako anglista jest potrzebne: Co najm. CAE, mgr, przygotowanie pedagogiczne (zaręczam, ze kurs nie może trwać miesiąc, trwa nawet cały rok!!!) oraz DODATKOWO kurs metodyki nauczania języków obcych-nie mylcie tego z kursem pedagogicznym!!! Kurs metodyki lub oczywiście studia podyplomowe z metodyki nauczania jęz. obcych ( nowe przepisy mówią, że studia podypl. dla nauczycieli muszą trwać przynajmniej trzy semestry tj co najmniej 350 godzin) . Pracuje w szkole, uczę nie pierwszy rok, więc wiem. Pozdrawiam. I tak jak pisałam, młody nauczyciel stażysta to około 700 zł.
Mam takie pytanie do Wiktorii: czy ty tam pracujesz? Jesli tak to napisz cos wiecej, jak zoorganizowana jest ta praca, ile mozna zarobic itp.? dzieki z góry
HEJ! A ja mam CAE, i nawet Magistera, ale niemam kursu pedagogicznego - czy ktos wie czy z tym moge gdziekolwiek uczyc? Poza korkami rzecz jasna...
Acha, i gdzie mozna zrobic taki kurs? (Najlepiej ok. Wawy)
witam. widze, że jestes dobrze poinformowany wiec mam pytanie. Ukonczylem pedagogike opiekuńczo-wychowawczą z poradnictwem społeczno-zawodowym w Słupsku. Mature zdawalem z angielkiego i zdalem na 5. Teraz bede chcial zapisac sie na kurs przygotowywujący do zdania egzaminu o certufikat CAE. Jeśli zdam ten egzamin co powinienem jeszcze zrobic by nauczć j. ang. w szkole. Mieszkam w Lęborku (woj. pomorskie) wiec gdzie są najbizej jakies szkoły prowadzące metodologie nauczania języka angielskiego??? odp
jest jakas strona z taka szkola w trojmiescie organizujaca taki kurs metodologi nauczania jezyka angielskiego, bo wyksztalcenie pedagogiczne juz mam
BC w Gdańsku rganizuje studia podyplomowe refundowane przez EFS.Warto spróbować.
Hej!ale Wiktoria nic Ci nie wspomniała o kosztach( niemałych),które musisz ponieść w związku z dokształceniem się na tych kursach.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Nauka języka