przechodze wlasnie chwile zalamania

Temat przeniesiony do archwium.
postanowilam uczyc sie do cae calkiem sama ( chce zdawac w grudniu 2004). wszystko byloby ok, gdyby nie fakt, ze od lutego czeka mnie sporo kucia na studiach - niestety nie zwiazanych z angielskim. wlasnie przechodze chwile zalamania, bo \"objective cae\" z ktorej to ksiazki mam zamiar sie uczyc wydaje mi sie okropnie trudna. nie wiem tez jak uczyc sie do writingu, bo po prostu nie mam pomyslow na teksty. no i te slowka! poczatkowomialam zamiar uczyc sie 100 dziennie, ale to nie dziala - czy jest gdzies zestaw slowek obowiazujaych do cae? bardzo by sie przydalo cos takiego. jak ktos zna sposoby ( tylko oprocz supermemo- jakos do mnie ten program nie przemawia) na taka ilosc slowek to prosze o wsparcie. ahaj jeszcze jedno - czy uwazacie, ze lepiej sie uczyc najpierw \"na sucho\" a testy zostawic na koniec (dodam, ze z samym rozwiazywaniem testow nie mam problemu - z reguly wychodza mi lepiej niz by na to wskazywal poziom mojej wiedzy) czy od poczatku walkowac testy i na nich sie uczyc?
Pogodzenie angielskiego z kuciem do egzaminów jest trudne. Ja zdawałam z czerwcu i broniłam pracę mgr w czerwcu - udało się jedno i drugie. Moim zdaniem egzamin był dużo prostszy od tego, co znalazłam w podręczniku, prostszy od większości testów które przerobiłam. 100 słówek dziennie - no daj spokój! To zupełnie niepotrzebne. Nie sądzę, żeby istniał zestaw słówek do wrycia na CAE. Powodzenia!!!
Cześć Amryd :)
Nie załamuj się!
Ja też postanowiłam przygotowywać sie do CAE zupełnie sama.. mam zamiar przystąpić do tego egzaminu już w czerwcu (2004)..
też mam dużo kucia do sesji.. + inne dodatkowe zajęcia, typy praktyki i praca..
Trzymaj się i nie dawaj! :) PA
dziekuje za slowa otuchy. chyba tego mi bylo trzeba. :) wracam do nauki, bo do lutego mam zamiar przerobic duuuzo materialu (od lutego do czerwca troche mniej a potem do grudnia juz baardzo powaznie sie przygotowywac). szczerze mowiac boje sie troche porazki, gdyz nie zdawalam fce i nie mam nawet pojecia jak to wyglada na zywo. ale bede sie mocno starac i zobaczymy... w kazdym razie zycze powodzenia w sesji letniej:)
Ja mam zupełnie inne doświadczenia. Wydaje mi się, że egzamin jest dużo trudniejszy od tego, co jest w dostępnych testach i podręcznikach, bez porównania! Większość osób zdających twierdzi, że np. reading jest po prostu zajebiście trudny!
Może powinnaś od razu podejść do CPE, skoro twierdzisz, że CAE jest taki prosty, że nie należy sobie nim głowy zawracać? Uczyc się jakichś tam słówek?
Hej, Kaśka1
Ty jakiś geniuś jesteś, cy cuś?
czesc,
Co do pomysłów na writing, to przykładowe zadania można znaleźć w różnych podręcznikach i zbiorach testów. Ja przerobiłam \"wrintingi\" z podręcznika Advanced Masterclass - jest tam wiele wskazówek i gotowych przykładów (ale chodziłam na kurs, więc na pewno było mi łatwiej, ale uważam, że pod tym względem ta ksiązka jest ok). Nie załamuj się! Zdasz na pewno! Powodzenia.
nie załamuj się!! :) wiem, że to jest easier said than done, ale naprawdę nie masz powodów do załamywania się!!! rok czasu to jest naprawdę kupa czasu. Może pocieszy Cię to, że ja do CAE przystąpiłem pół roku po przystąpieniu do FCE :) no jeszcze wyników CAE nie mam,ale jestem zadowolony z tej decyzji o tak wczesnym przystąpieniu do CAE. A do Writingu polecam gorrrrąco książkę Virginii Evans (wydawnictwo Express Publishing) \"Successful Writing- Proficiency\". Od razu mówię, żebyś nie przerażała się tym, że jest to książka do CPE, bo jest ona napisana w sposób baaaardzo przystępny. W niej są wszystkie typy Writing\'ów (poza tym duuużo przydatnych słówek ,kolokacji, zwrotów i wyrażeń potrzebnych do Writing\'ów- jednym słowem znajdziesz w niej wszystko co jest potrzebne do bezbłędnego Writingu!!:) ) i głowa do góry!!! pozdrawiam!
amryd, czemu twój nick świeci się na czerwono i nie masz obok w nawiasie napisane gość?????
O ja tez mam....
mój tez sie swieci na czerwono i nie mam pojęcia dlaczego?
osoby ktore piszą na forum jako zalogowane nie są \"goścmi\" - mozna wejsc w ich profil (klikajac na czerwony link-nick) i zobaczyc wszystkie wpisy uzytkownika i pare informacji o nim.
a Ty Zuziu jakaś bardzo głupiootka? rycie słówek na pamięć mija sie z celem nauki języka. Wyryć na pamięć nie znaczy umieć zastosować. Mój zakres słów jest o wiele niższy niż osób, z którymi chodzę do klasy, które nawet nie myślały o FC, a zdałem CAE i potrafię płynnie rozmawiać po angielsku.
Najważniejsze to dużo czytać i dużo słuchać.
Po jakimś czasie \"rozumienie\" słówek samo przychodzi. Nieraz łapałem się na tym, że potrafiłem \"odgadnąć\" znaczenie zdania, mimo, iż nie potrafiłem przetłumaczyć poszczególnych słówek.
ale jak wejść? klikam na te nicki bez gość w nawiasach i nic.......
Trzeba samemu być zalogowanym, żeby móc kliknąć. ^_^
OBJECTIVE CAE to bdb ksiazka; jedna z trudniejszych, ale warto! Ja sobie ja sama robilam i zdalam na A.
teraz już mogę Ci powiedzieć, że nie ma się co załamywać!! dziś dostałem wyniki CAE i zdałem na B!!!! :) Sam w to nie wierzę, bo do samego CAE przygotowywałem się 3 miesiące!!! Zabrałem się we wrzesniu i podszedłem w grudniu do egzaminu :) A w czerwcu zdałem FCE- też na B :) Jak widzisz- wszystko jest więc możłiwe :) Tylko trzeba naprawdę trochę przysiąść i się zmobilizować. ale warto :)
Temat przeniesiony do archwium.