Ile macie lat?

Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 210
Ha ja jestem z siebie dumna, nauczyłam sie własnie znaczenia jednego słowa - hallo- to jest jedyne obce słowo które wymawiam codziennie do słuchawki. Wszyscy znają angielski a badania społeczeństwa dowodzą czegoś innego. Ciekawe z czego wynika to zakłamanie?
18 ale jeszcze na nic nie zdawałam, bo nie myslałam o tym wcześniej. Planuję w bliżej nieokreślonej przyszłości. Tylko nie wiem czy zaczynać od FCE czy od razu wziąć się za CAE
jeszcze o pieniadzach, mozliwoscach i nauce: zgadzam sie z kociamama - anglie po raz pierwszy zobaczylem juz po zdanym cpe, a bylo to dawno. nie bylo mnie stac na testy, podreczniki i komputer, internetu nie bylo [tak, tak - byly takie czasy :)]. ojciec kupil mi tylko michaela swanai slownik, a kolezanka pozyczyla sterte czasopism i kilka testow na xero [bez klucza!] - listening comprehension mialem w kinie, bo chodzilem na filmy bez okularow przez pare lat :) - poza tym piosenki: tlumaczylem sobie teksty bez konca. nie chcialbym nikogo urazic, ale mam wrazenie, ze nadal - niestety - narzekanie jest u nas w modzie.

pozdrawiam wszystkich uczacych sie - niezaleznie od grubosci portfela.

s.w.
i co...zdałeś;>?
i co...zdałeś;>?
i co...zdałeś;>?
16
no podziwiam, da roku sie uczysz i zdales FCA??? ZDRADZ MI TEN SEKRET JAK TO ZROBISZ!!! serio pytam!pozdrawiam
haaaaaaa nie wierzycie mi :) spoko nie musicie ;) zdalam FCE na B i CAE na C
ja mam 21 lat, w czerwcu zdałam FCE na A i jestem z tego dumna (nie jest łatwo pogodzić sesję na studiach matematycznych z egzaminem z angielskiego i tutaj rada dla młodszych - po pierwsze zdawajcie co tylko możecie i to jaknajwcześniej bo macie jeszcze mało na głowie, a po drugie podobno młodszym łatwiej się uczyć :) )
pozdrawiam
oczywiscie ze to mozliwe - zobacz na stronie ucles ze fce jest dla ludzi ktorzy mieli okolo 300 godzin zegarowych czyli okolo 400 lekcyjnych uczac sie metoda tradycyjna a przy Callanie juz po 1/4 tego czasu. Znam dziewczyne co nie znala w ogole angielskiego i po 10 tyg intesywnej nauki od zera zdala FCE na "A". Ryła codziennie przez 6 godzin w Londyńskim Callanie a wieczorami dziubała ćwiczenia i próbne testy. Nigdy wczesniej nie uczyła sie zadnego jezyka obcego. A dzis ma juz cpe zdane na A (2 lata samodzielnej nauki i konsultacji z nativem). Zatem w ciagu 2 lat doszla od zera do CPE. I wcale nie jest jakas tm inteligentna tylko pracowita. Pozdrawiam!
nieźle nieźle! 130 postów! to chyba świadczy że pytac o wiek wcale nie jest niegrzecznie:) a ja mam 17 juz od paru ładnych lat :)))))))) i będę walczyć w kampanii listopadowo-grudniowej o fantastyczny papierek z napisem CAE. potrzebuje motywacji i czężko mi się zabrac jak czas nie stoi mi z tasakiem nad głową, więc wymyśliłam sobie certyfikat!
mimo to mam nadzieję ze większość z was uczy się tego języka bo lubi a nie bo chce coś sobie wstawić w ramkę urodzinową... a co do tego londyńczyka to może miło pojechac tam na wakacje ale chyba jest to jedyne miasto anglii w którym nie potrzebujecie dobrego angielskiego bo cięzko tam o anglika w dzisiejszych czasach...... większość kaleczy jak przysłowiowy 'Kali' i po 1 maja łatwiej tam chyba dogadać sie po polsku:/
pozdrawiam i życzę powodzenia!
Nie widzę żadnego powodu , aby się czuć malutkim w porównaniu z kims na tych forach - tutaj znajduje się, że tak powiem, elita. Ja będę zdawać FCE w grudniu tego roku mając 15 lat, i nie myslę o sobie jako jakimś ośle- chciaż ,owszem, mobilizuje mnie to do jezcze cięższej pracy- tylko dlatego ,ze o rok starsze ode mnie dziewczyna ma CPE na A, co przecież okropnie kontrastuje z FCE, gdyż wiem ,ze prawdopodobnie jestem jednym z tych niewielu, którzy będą zdawać FCE w moim województwie w wieku < lub = 15 lat :)
16 lat i fce na A. teraz mam 17 i mysle o cae w sesji letniej, ale ze cpe i tak planuje w czasie studiow, wiec i z advancem spieszyc sie nie musze :) Najwazniejsze to znac jezyk, a certyfikaty sa po to by sie dowartosciowac :P
a ja mam 16 :)
A ja mam 24 i czarny pas w bjj
Ja mam 13 lat, zdałem FCE w zeszłym roku, a w czerwcu zamierzam podejść do CAE. Jak piszę próbne to zdaję readingi, listeningi i speakingi. Jeszcze muszę potrenować writing i use of english. Słyszeliście o tym nowym teście IELTS?
>Ja mam 13 lat, zdałem FCE w zeszłym roku, a w czerwcu zamierzam
>podejść do CAE. Jak piszę próbne to zdaję readingi, listeningi i
>speakingi. Jeszcze muszę potrenować writing i use of english.
>Słyszeliście o tym nowym teście IELTS?

Co za wspaniale dziecko!!! Mozna cie zaadopotowac?
Ehhh aby moje siostrzenice sie chcialy tak uczyc...

nie taki nowy ten IELTS... :)))
Mam 16 lat, ale dopiero planuję zdawać CAE za ponad rok, czyli sesja zimowa 2005.
No coz... ja w Callanie sie prawie dwa lata uczylam, a przedtem tez mialam za soba kilka lat nauki, tyle, ze takiej szkolnej. Zdalam w tym roku na C - nie jestem zadowolona. Chociaż sama jestem sobie winna - nie siedzialam nad testami wieczorami. W ogole nie siedzialam :P Accccchhhhh, i ten moj Callan to w Ostrowie, a nie w Anglii :-)
a ja mam sporo lat :) 28 :) i nie zadawałam ani FCE, ani CAE ani CPE...ale za to skończyłam filologię angielską kierunek jezykoznawstwo i podyplomowe tłumaczeniowe. Nie potrzebne mi sa te egzaminy państwowe. pozdrawiam i wszystkim zdajacym powodzenia!!!
hej
a ja w grudniu bede miala 25 i CAE chce zdawac w czerwcu - mam nadzieje ze nie w tą sama sobote w którą wychodze za mąż ... :p
topolówka:>
32 lata - teraz w czerwcu zdałam FCE na B - uczę sie ang. od trzech lat
No właśnie to było dawno....od tamtego czasu poziom FCE czy CAE chyba się nie obniżyl tylko wręcz przeciwnie...
38 lat CPE na C
15 lat w tym roku zdałam FCE na B, i przeniesli mnie debile do grupy na CAE, a ja już sama nie wiem- zdawać CAE w tym czerwcu czy może za rok w grudniu? Załamałam się bo nie wiedziałąm że jest taki skok między FCE a CAE i chyba nie dam rady, jeszce w tym roku egzamin gimnazjalny... a chciałabym zdać... kto ma jakieś testy albo materiały do CAE?
Teraz mam 17 lat. W tamtym roku zimą zdałem FCE na b. A w czerwcu mam zamiar ZDAĆ cae.
lat 18, podchodze do cae w marcu, a rok temu zdałam fce... na A :D
Ja mam 16 lat i zamierzam zdać CAE za jakieś 2 latka. Jeszcze przed maturą :). Ale mi się nie spieszy.
Temat przeniesiony do archwium.
121-150 z 210