Longman Exam Skills Proficiency

Temat przeniesiony do archwium.
Ostatnio w księgarni zauważyłam serię Longman Exam Skills Proficiency. Każda z czterech książek tej seri poświęcona jest innym częściom egzaminu. Na pierwszy rzut oka wygląda to na bardzo przydatny materiał do nauki. Czy ktoś korzystał może z tych książek? A może doradziłby coś innego?
Mam część Reading i aktualnie z niej korzystam. Miejscami wydaje mi się prosta (za prosta), np ćwiczenia z prepositions. Poza tym jednak bardzo przyjemnie się z niej uczy, świetna do self-study, dużo ciekawych tekstów, kolokacji, idiomów. Dlatego też zamierzam się jeszcze zaopatrzyć w use of english;) Nie jestem jednak pewna czy to poziom CPE czy raczej pre-CPE... musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto się na tym lepiej zna ode mnie;)

Ogólnie jednak polecam.
A propo reading-u. Wczoraj zaczęłam przerabiać GOLD-a CPE i natknęłam się na taki oto fragment reading-u, który chyba dobrze obrazuje, jaki ten egzamin jest zakręcony:
"I spent a great deal of time inside myself, as if in my own world, screened off from everything else. But there was no world there inside me, only a kind of nothing layer, a neither-nor, a state of being hollow without being empty or filled without being full. It just was, inside myself. This emptiness wasn't tormenting in itself. I was inside the emptiness and the emptiness was inside me - no more than that. It was nothing but an extension of time - I was in that state and it just went on. But the sense of unreality and of always being wrong when I was out in the world, outside myself, was harder to bear"
A teraz pytanie do tego:
"When she was apart from others and 'inside herself' the writer felt:
A) nothing at all
B) hopeless and lonely
C) at one with nature
D) cut off form the world"
Ja obstawiam A, ale oczywiście nie jestem pewna, bo mam wrażenie, że sam autor nie wiedział co miał na myśli, pisząc te słowa. :)
Co wy na to?
ja obstawiam D.

a odpowiedzi nie masz?
dla mnie to jakiś horror
wydaje mi się, że zarówno A, jak i D mają uzasadnienie. Może bardziej D.
Co za wydumane pytanie :o(
Czolem, uwazam ze D bo autor podal......in my own world, screened off from everything else....Nie A bo caly paragraf jest o uczuciach.
No dobra, przekonaliście mnie. To chyba rzeczywiście chodzi o D.
Ach ten reading!
tez optuję za D
pozdrawia
ziomal
bez CPE
Chyba obstawilabym D :) nie sugerowalam sie wczesniejszymi postami, dopiero jak sama wybralam to popatzrylam. No, ale na pewno wiemy, ze B i C nie :)
tez D NJASJHNAKSMNFGDST
Uważam, że te książki są dla początkujących CPE. Dobre są Gold CPE - książka i maximiser oraz jeżeli chcesz ćwiczyć tylko vocab i reading to dobra będzie New Proficiency Testbuilder (Mark Harrison / wyd. Macmillian) - cena ok. 78.50zł (niestety drogo)- jest tam tez listening.
Do powtórzenia gramatyki i vocabu korzystam z
"CPE Use of English 1 for the revised Cambrodge Proficiency"- Student's book, Express publishing, autor: Virginia Evans, coś ok. 60 zł. Ale moim zdaniem warto, bo jest tam dużo idiomów, gramatyki, reading też jest i na końcu appendix jest fajny. Powodzenia!!!
W teacher's book stawiają na A.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Studia językowe