CPE we Wrocku

Temat przeniesiony do archwium.
HEj, szukam kogoś kto chodził na kurs przygotowujący do CPE we Wrocławiu. Czy morzecie mi polecić jakąś szkołe gdzie te kursy są na naprawdę dobrym poziomie? Do tej pory chodziłam do International House i w sumie jestem b.zadowolona, ale może macie jakieś inne typy? Mam zbyt słaba wolę żeby uczyć się sama, więc potrzebuję jakiegoś kursu :-)
Czy ktoś może się orientuje gdzie w częstochowie można się przygotowywać do CPE? Byłam już w wielu szkołach językowych i wszędzie mi mówią że na tak wysokim poziomie kursów nie prowadzą bo nie mają chętnych? Ale przecież musi gdzies byc coś takiego organiozwane????
jestem z wrocławia i chcę zdawać ten egzamin
możemy się skontaktować
[email]
[gg]
Cześć. Rozmawiałem z osobami, które przygotowywały się do egzaminów na anglistykę w EnglishEntrance i zdały. Oni też w sumie byli zainteresowani CPE tylko uczyli się na poziomie CAE i dostawali trudniejsze materiały do domu i jakoś dali radę. Ja z kolei zdawałem CPE, ale sam się przygotowywałem, po prostu kupiłem parę książek (polecono mi w jednej z szkół językowych coś takiego jak Michael Swan \'Practical English Usage\', miałem też gramatykę Vince\'a i trochę testów) i się dużo uczyłem. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba kursy do CPE są dużo droższe od kursów normalnych, nie wiem gdzie i za ile dokładnie, ale to było na pewno więcej jak tysiąc zł za semestr, to podziękowałem.
Niedawno wróciłem z Kanady, obecnie mieszkam we Wrocławiu. Tam ukończyłem kurs dla nauczycieli jezyka angielskiego TESL. Teraz wybieram się na studia ale w międzyczasie chciałbym zdać CPE. Nie wiem czy mój angielski jest na wysokim poziomie,
i czy dam radę. Poszukuje materiałów do nauki,chętnie kupie np testy. Nie wiem również czy jest jakaś data do której trzeba się na ten egzamin zapisać. To mój adres [email]
ludziska-jezeli jestescie juz zaawansowani w jezyku to szkoda kasy na szkoly jezykowe-kupcie sobie podredczniki testowe do CPE plus internet-sluchajcie sobie www.capitalfm.com dajcie na listen live i juz i dacie rade-powodzenia i pozdrawiam-apropos ja tez zdaje proficiency w czerwcu we wrocku
wiesz-na taki poziom jak proficiency to ludzie sie sami w domku ucza-trzaskaja testy itd. i mysle ze dlatego nie maja duzo chetnych-bo i po co wydawac kase na te kursy jesli ktos juz zamierza zdawac CPE to przeciez nie jest false beginner i nie potrzeba mu osoby prowadzonej natomiast na tym poziomie to polega nauka na trzaskaniu jak najwiekszej ilosci slow i idiomow i czytania tekstow testowych i listening-gdzie trzeba read between the lines bo odpowiedzi nie sa podane na tacy=pozdro
Temat przeniesiony do archwium.