jaka książka do CPE?

Temat przeniesiony do archwium.
z jakich knig przygotowywaliście bądź przygotowujecie się do profa? co można o nich dobrego powiedzić?
dobra księgarnia językowa w wawie (z książkami do CPE)?
hey polecam testy z longmana (taka fioletowa;)) nie pamietam autorow a ksiazke pozyczylam znajomemu wiec nie mam jej pod reka .sa 2 czesci tej ksiazki w kazdej 6 testow.a jezeli chodiz o ksiazke ( a nie testy) to biore z new progress to proficiency z cambridge'a leo jones'a.jak dla mnie jest bardzo ciekawa podoba mi sie layout i w ogole polecam
pzdr
Dla mnie dobra ksiazka z testami to taka, gdzie jest duzo testow. Wiec zwroc uwage na cene i ilosc testow w srodku. JEst taka ksiazka w kolorze purple "Practice Tests for CPE" (czy jakos tak). WErsja z kluczem, testow chyba 6 w srodku i wmiare cenowo atrakcyjna.

Do gramy i slownictwa moze byc LAnguage PRactice Vince'a, + Grammar and Vocabulary for CAE and CPE (czy jakos tak, pomaranczowa Longmana).

Co do slownictwa polecam duzo czytac genuine materials, czyli prasa literatura, listetning - filmy, BBC/CNN.

POzdrawiam,
Kociamama.
moim zdaniem świetna ksiązka do PCE to "upstream proficiency", jak dla mnierewelka!!!!!!!, szczególnie pod katem ciekawych tekstów, listeningów, ogromnej ilości słówek, i ciekawe tematy an speaking!. polecam!
a nie sadzicie np. że dobre były by testy CUP, bo w końcu z Cambridge
na poprzednich certyfikatach miałem bardzo złe doświadczenia z testami z readingu i nie lepsze z listeningu, bo były ciekawe w odróżnieniu od egzaminów i w nich nie schodziłem poniżej 90% a na CAE to chyba z 60-70% było i do dziś tego nie rozumiem (a raczej nie jestem osobą która łatwo ulega stresowi)
keep on writing
Objective-Proficiency Cambridge University Press- bardzo dobra dla self-students. Zdalam,wiec chyba sie sprawdza;)
powodzenia
A ma ktoś może wymienione książki w wersji e-book i chce się nimi bezinteresownie podzielic(no bo jedyne co mogę wysłac to testy do CAE, ale jak ktos ma CPE to po kiego mu oklepane tesciki do CAE??)??
pozdrawiam;
Zając Poziomka
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa