speaking (CPE)

Temat przeniesiony do archwium.
zastanawiam sie kiedy macie speaking (CPE).ja mam 9 czerwca...
12 czerwca - Gdansk
szkoda, bo podpytalabym cie o zdjecia...ehhh, ale pewnie i tak dostalabym inne...

a ja przed chwila wrocialam z listeningu...suma sumarum byl ok, ale byc moze mam zafalszowany obraz i przyjdzie mi sie srogo rozczarowac, jak wyniki przyjda...
a nie chcialabys sie jakos podzielic tym co bylo? O czym byly teksty itp.
ja wróciłem z listeningu przed sekundą i musiałem pogłowić się sekundę nad słówkami "pervasive", "elusive" i "traffic congestion" - w sumie domyślałem się ich znaczenia, ale lepiej przypomnijcie je sobie przed listeningiem, bo może się Wam trafią ;D

ogólnie dość nudne nagrania, o meduzach, kurzu, korkach, jedyne co było ciekawe to musical discoveries.. na szczęście wszystko wydało mi się łatwe, oprócz ostatniej części, której zasadniczo nie lubię ;D fajnie było by mieć A
Ja też miałem dzisiaj listening. Co mieliście w 2 części w pierwszej luce (coś o talerzach...) i w tej, gdzie chodziło o to czego nie należy robić po ugryzieniu przez meduzę ? Ja miałem "plates" i "heart rate" ale nie jestem pewien. A co w I części w pytaniu o producencie odkurzaczy i przyczynie sukcesu jego produktu - ja miałem B - design , w pierwszym pytaniu miałem,że studiuje mapy przed badaniem, czyli B. Jeśli ktoś pamięta, to może wypisze też co miał w part 4...
w części drugiej w pierwszej luce miałem "upside-down dishes" (chyba dokładnie tak to ujęli w nagraniu), natomiast po 'ugryzieniu' pasowało rzeczywiście "heart rate". Przy producencie miałem C "faith in his own product"... a w part 4, już słabo pamiętam, ale miałem chyba [Babka] [Facet] [Oboje] [Oboje] [Oboje ] [Facet].. . .

z tymi mapami już nie pamiętam co to było
Wklejam rozmowe z gg ze znajoma, ktora miala dzis listening:

"miałam zestaw b
w pierwszym było o wodospadach i tam były odpowiedzi a i b wg mnie
potem było o obrazach i mi wsyzło c i... CHYBA b, bo a też jkakby pasowało
potem było o producencie odkurzaczy i hm... w pierwszym było c na pewno
a w drugim to strzelałąm, bo nei dosłyszałam dobrze potem była jazda w 4 - gość mówił o kurzu odpowiedź jest c w pierwszym na 1000%
druga częśc - b
potem było o meduzach
potem w tych 4 tesxtowych był gość cogadał o muzyce, pierwsze było chyba d, potem c ostatnie b (też chyba :P).... w pytaniu o to, co zmienił zapis nutowy było to, gdzie mowa o bardziej skomplikowaanych melodiach (b bodajze) a dalej nei pamiętam
ostatnia rozmowa była o autobusach i mi wyszło tak głupio jakoś bo T H B B T H.... (T - kobieta, H - facet)"
Same literki mi już nic nie mówią, bo nie mam aż tak dobrej pamięci :(
aha przy tym producencie odkurzaczy, w drugim pytaniu też strzelałem... było to sformułowane w nagraniu "businessmen find manufacturing less inspiring" i potem wahałem się bardzo między odpowiedzią, czy manufacturing jest "old-fashioned" czy "in decline", w końcu wybrałem "old-fashioned", ale nie wiem czy dobrze ;-)
A co mieliście w part 3 przy pytania o to, jak rozmówca postrzega wybieranie przez komputer słów z tekstu (lub coś podobnego). Ja zaznaczyłem początkowo, że jest to "ślepa uliczka", ale potem zmieniłem na niewymagającą formę rozrywki
ja pamiętam, że tu zaznaczyłem "it leads to nowhere" czyli tą ślepą uliczkę
Też tak miałem, ale zmieniłem, bo dokładnie tak mówiła dziennikarka, zaś zdanie krytyka było chyba trochę inne. A jeszcze co do part 3, to czy miałeś w jednej luce "enemies", a w drugiej "winter" (nie pamiętam w jakich miejscach) ? Ja jeszcze miałem "shallow", "wind (on the sea)", "sandy beaches" i "person's head"
dokładnie tak jak Ty, tylko że zamiast samego "winter" miałem "the winter time"

a na końcu "internal organs" bodajże
a ten krytyk powiedział chyba "But well, it's a dark alley". To wprawdzie nie ślepa uliczka, ale wydało mi się, że to wyrażenie przekazuje tą ideę.. może;)
A co wybrałeś jako przyczynę sukcesu odkurzaczy ? Ja design, bo marketing mi nie pasował, a faith było dopiero na końcu i wcześniej narrator wiele mówił o wyglądzie odkurzaczy. Pomyliłem się z tą mapą, chodziło mi o 2 pytanie w part 1, gdzie chodziło o to, co studiuje przed poszukiwaniem sezonowych wodospadów; ja wybrałem B - coś o cechach terenu, bo A - rain patterns niezbyt mi pasowało (choć nie wiem...).
wybrałem "faith in his own product", zdaje mi się, że było to powiedziane inaczej w jakiś sprytny sposób, na początku

a co do mapy, wybrałem "photographic evidence", ale to chyba bez sensu, więc tu mogę mieć błąd
ehh, przepraszam, ale mnie nie bylo, bo pojechalam do Francyji na chwile :)
ja mialam zestaw A.jako,ze bylo to juz jakis czas temu, to nie za dobrze pamietam :(:(:(
generalnie byl ok.najtrudniejsza-dla mnie-byla sluchanka nr 2 (jakis autor, albo filozof-tu pamiec zawodzi, mowil o swojej ksiazce) z 1 czesci, ale nie za dobrze pamietam co dalam (wiem,ze A i C, ale nie pamietam w jakiej kolejnosci:()
w 2 czesci- z lukami bylo o budowaniu domow ze slomy-wszystko jasno i czysto-mialam problem tylko ze zrozumieniem jakie trzeba bylo zainstalowac "fans", okazalo sie,ze "extractor fans".

kurcze, powinnam byla napisac wszystko co bylo zaraz po powrocie. moze nastepnym razem:P

w czwartek mam speaking, wiec opisze wrazenia, zdjecia i o co pytali :)

pozdrawiam:)
I jak tam Wiedźminko?:) Jak było na speakingu?:)
wlasnie wrocilam...dobrze miec to out of the way:P
bylo sympatycznie.wstepne pytania dotyczyly kraju z ktorego pochodze, czy miejsce w ktorym mieszkam jest czesto odwiedzane przez turystow i co (jesli) sie zmienilo w Polsce ostatnimi czasy. moja kozelanke pytano o miejsce, jakie miejsce polecilaby do odwiedzenia w Belgii (jako, ze jest z Belgii) i w jakim kraju chcialaby mieszkac w przyszlosci.
pozniej mialysmy pytanie z obrazkami.na 1 zawody wioslarskie, na 2 dzieci w szkolnej lawce-zglaszajace sie do odpowiedzi, na 3 kilka produktow kosmetycznych roznych firm, 4 zdjecie z kamery, ktore ma pomoc sedziom w ocenie, ktory biegacz pzrekroczyl linie mety pierwszy(przynajmniej na takie mi wygladalo:P), na 5 konkurs pieknosci, na 6 dziewczynka a za nia stol komisyjny z ze zlotymi pucharami i siedzaca za nim kobieta, no i last but not least :P zjecie starszych panow grajacych w kulki czy cos. na poczatku mialysmy opowiedziec o 2 obrazkach-nr 4 i 6 i powiedziec czym sie roznia i w jakich okolicznosciach mogly byc zrobione i co sie na nich dzieje. pozniej mialysmy podyskutowac i wybrac obrazek (sposrod wszystkich) na poster dotyczacy wspolzawodnictwa w srodowiskach akademickich.
pozniej pytania wapomagane "karteczka":) moje:"how important is following the latest trends? fashion, leisure, technology" moja kolezanka:"how do people influence you? school, family, work", no a pozniej ja mialam pytania: jak wazne sa obrazy i slowa w reklamie i jak mlodzi ludzie moga wplynac na spolecznosc (lokalna) w ktorej mieszkaja. qrcze, zapomnialam co moja kolezanka miala...aha! czy mozna sie oprzec wplywom innych ludzi i...nie pamietam :( jej ostatniego pytania. generalnie duzo bylo o influence:P
no i to by bylo na tyle :) generalnie milo i sympatycznie, chociaz ja troche zdenerwowana bylam, ale to tylko ja, zawsze mam motyle w brzusiu:P

pozdrawiam i zycze powodzenia!!!!!!!!
czy moglibyście napisać w jakim czasie opisuje się rysunki na egzaminie: Present Simple czy Continous??
We wszystkich mozliwych;) (w zaleznosci od tego jakie masz do tych obrazkow pytania). A tak w ogole to czy na pewno o cpe się pytasz?;)
ja rowniez dalam faith jest to jedna z tych odpowiedzi ktorych jestem pewna oraz tego ze w kurzu bylo pervasiveness a w 2 book (powiedzial bardzo wykretnie "volume" :)) chyba najgorzej poszlo mi ostatnie nie nawidze tego zadania najlepiej 1 i 3 drugie jest moim ulubionym ale przeslyszalam sie i napisalam shadowy zamiast shallow mniejsza o to ze to nie mialo sensu gramatycznie ale stwierdzilam ze lepiej to niz nic :)
mialem zestaw A
generalnie caly part I byl taki sobie. w extract 1 (o wyslaniu CD w kosmos) mialem b i ze po to zostaly wyslane zeby zebrac informacje (nie pamietam jaka to litera), extract 2 (o autorze ksiazki) mialem b (cos o tym ze przystosowal rzeczywistosc na swoje potrzeby) natomiast drugie pytanie zaznaczylem a (zaczyna sie od justify), w extract 3 mialem a i c (instinct), extractu 4 nie pamietam.
Part II w sumie oprocz stwierdzenia z tym "fans" (co wiedzminka napomknela) bylo do przezycia, w pierwszym - "barn" potem juz nie pamietam gdzie ale bylo np "bricks", "row of houses", "wooden", "water pipe(s)" (nie pamietam czy l.p. czy l.mn.).
Part III tu pamietam ze w pierwszym chodzilo (chyba) o patterns... (odpowiedz b)
Part IV mam [Babka] [Facet] [Oboje] [Oboje] [Oboje] [Facet], ale slyszalem tez wersje [Babka] [Facet] [Oboje] [Oboje] [Babka] [Facet].

jeszcze `tylko` reading, writing i uoe :)
ehh, a moje reading, writing & uoe wisza na wlosku, znaczy ich losy wisza na wlosku, bo...obdarowano mnie dzis biletem na koncert U2-na jutro, no i nie moge nie isc (no bo to przeciez U2!!!!!!) wiec w czwartek bede najprawdopodobniej bardzo niewyspana, a wiec raczej malo kumata i malo kreatywna...
no nic, co am byc, to bedzie...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe