proficiency masterclass

Temat przeniesiony do archwium.
Witam,
co myslicie o tej ksiązce do CPE ??? jakie jest wasze zdanie ? w grudniu zdalem CAE i w przyszlym grudniu ( po wakacjach ) chce ( musze ) zdac CPE. robie sobie tą ksiazke i cwiczenia ( nowa wersje zaktualizowaną do nowego CPE) i mam wrazenie ze nie jest trudna. Czy tez takie macie wrazenie ? bo np. mam dwie ksiazki do CPE ale do tego starego jeszcze i na nich sobie wlosy wyrywam. Pozatym jak uczylem sie do CAE to pamietam ze to była męka a teraz wlasnie robie tą ksiazke do tego CPE i zastanawiam sie czy to nkie byl zły wybór... Jakie jeszcze polecacie ksiązki do CPE ? moze jakies do self study. albo jaka jest uznawana za trudą .sory za ortografie ale mam ją gdzieś.
Uczyłam się ze starego Masterclass'a i miałam wrażenie, że ta książka nie jest tyle trudna (choć trudna też była), ale nudna. Bardzo wyszukane słownictwo, a gramatyka na bardzo wysokim poziomie (co się chwali). Na zajęciach robiliśmy też Pass Key, która w porównaniu z Masterclass'em była śmiesznie łatwa. Polecam, poza robiem testów, podręcznik "Grammar and vocabulary for Cambridge advanced and proficiency" (Longman) oraz stronę www.flo-joe.co.uk :)
no coz...tez sie ucze teraz z tego booka i dla mnie to na poczatku byl horror. Masa nieznanego slownictwa i trudne czytanki. Ale to dlatego ze ja od razu przeskoczylam z FCE na CPE. Bd go zdawac za rok i mimo to nie czuje sie pewnie. Mnie sie osobiscie ta ksiazka nie podoba. Dodatkowo korzystam jeszcze z Bridging the gap( ksiazka dla uczniow z Grecji, gdzie mieszkam) i tez mi sie nie podoba bo w jednym unicie znajduje sie do 150 nowych slowek...slowem:masakra!!
As long as I am concerned I think Masterclass Proficiency is OK (workbook consists actually of 3 complete and reliable practice tests), although I value Objective or Upstream a little higher. Besides I would highly recommend Oxford practice tests for Proficiency + EXPLANATORY answer key.
I also do recommend Proficiency Masterclass. I learned from that book and succeeded in the exam.
Nic dziwnego, ze ci sie nie podoba. FCE to poziom sredniozaawansowany, CPE - poziom bieglosci. Mysle, ze nie masz szans przeskoczyc od FCE do CPE w rok.

A co do ksiazek, dobra jest Objective Proficiency z self-study packiem.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Studia językowe

 »

Matura