CPE

Temat przeniesiony do archwium.
Mam ogromna prosbe o przeslanie mi informacji o CPE. Nie zdawalam zadnych wczesniejszych egzaminow i sie zastanawiam czy sobie poradze. Mam dobry angielski, mieszkam od 5 lat w USA, i mam straszna ochote sprobowac CPE i zobaczyc na jakim jestem poziomie. Jakies dobre rady??? Bede zdawala w grudniu. DZIEKI !!!!!!!!!!!!!!
Chyba nie zdasz.
Bo jesli zamiast wyszukac w necie informacji na temat CPE, a jest tego mnostwo, zadajesz takie pytanie na forum to swiadczy, ze chcesz miec wszystko podane na tacy.
CPE zas jest egzaminem wymagajacym pewnej dojrzalosci i samodzielnosci.
robie probne testy juz od jakiegos czasu, pytalam sie o jakies wskazowki a nie zeby ktos to za mnie zdal. Jak napisalam nie mam problemu z ang. po prostu chcialam sie dowiedziec jak egzamin wyglada, what\'s wrong with that!!!!!!!!!!!!!! Thanks anyway.............
Egzamin wyglada wlasnie tak jak probne testy ktore rozwiazujesz!!! Ja zdawalam w czerwcu tego roku w W-wie. Egzamin byl trudny (meczace jest to ze sie siedzi ponad piec godzin tylko z krotkimi przerwami). Mysle ze jezykowo to na 100% sobie poradzisz-skoro mieszkasz tak dlugo w USA. Musisz tylko dodatkowo zwrocic uwage na przygotowanie sie do poszczegolnych czesci np. writing wymaga konkretnych typow wypowiedzi: report, essay, article etc.speaking wymaga nie tylko znajomosci jezyka ale tez umiejetnosci dochodzenia do wspolnych wnioskow z osoba z ktora zdajesz, minutowej wypowiedzi na zadany temat, wazna jest tez czesc \"summary\" w \"use of English\"- za to jest b. duzo punktow -informacje na te tematy powinnas znalezc w dobrych ksiazkach przygotowujacych do CPE
A reszta to robienie testow Ja zrobilam ich staaasznie duzo no i caly czas sie uczylam. Ale sie oplacalo, dostalam \"A\"
Powodzenia!
Dzieki !!!!!!!!!!!
Wejdz sobie na stronę www.britishcouncil.pl tam znajdziesz przykładowe test i komentarze do nich.

pozdrowy

paweł
Temat przeniesiony do archwium.