CPE vs. CAE

Temat przeniesiony do archwium.

W czerwcu 2002 zdałem CAE na B. Ile czasu powinienem poświęcić na naukę do CPE?
Czy CPE jest dużo trudniejszy od CAE?
ludzie na tymze forum powiadaja iz jak sie ma CAE to do CPE juz nieduza roznica:)ja nie wie m bo dopieroa zdaje CAE.ale wiekszosc odpowiada ze to mala roznica a niektorzy podchodza prosto do CPE bez zdawania CAE:)
a jeszcze inni twierdzą, że różnica pomiędzy CAE a CPE jest większa niż miedzy FCE a CAE... jaka jest prawda? czym mierzy sie trudnosc egzaminu a jak ustala sie limit czasu przygotowan? czytalem na tym forum o jakis 500 h nauki, 800h nauki itp. jest jakis wzorzec ucznia w Sevre (czy jak to sie tam pisze - francuskiego nie znam:)?
a jak maja sie moje mozliwosci wzgledem tego wzorca?
>a jeszcze inni twierdzą, że różnica pomiędzy CAE a CPE jest większa
>niż miedzy FCE a CAE...
Maja racje gdy miedzy CAE okolo 350 h to miedzy CAE a CPE gdzies z 700h
jaka jest prawda?
Wzgledna a zalezy od twoich zdolnosci i wklasu pracy :)
>czym mierzy sie trudnosc gzaminu
popatrz sobie na testy CAE i CPE to zobaczys
> a jak ustala sie limit czasu przygotowan?
BEZ LIMITU
Even if you\'ve passed CAE, it\'s a very big jump from CAE to CPE. Proficiency requires a wider knowledge of vocabulary, idiomatic expressions and collocation.
ja słyszałam że np. CAE jest bliżej poziomu CPE niż FCE. To zależy z jaką wiedzą przystępuje się do egzaminu CAE i ile pracy włożyło się w nauke. Jeżeli wynik jest w miarę pozytywny to chyba mozna w niedługim czasie przymierzać się do CPE.
W podręczniku przygotowawczym do CPE pisali, że CAE jest położony w 2/3 drogi między FCE a CAE. CPE dopiero będę zdawał, więc nie wiem, czy to prawda.
Ma kursach w British Council zawsze nam powtarzali, że większa \'przepaść\' istnieje między CPE a CAE; dalej w to wierzę. Odnoszę też wrażenie, że prof to mnie tylko test ze znajomości angielskiego - ten egzamin sprawdza również wyczucie językowe (nie można nauczyć się wszystkiego) oraz umiejętność myślenia. Na czerwcowym egzaminie kilka razy zdarzyło mi się, że rozumiałam zarówno tekst (wszystko co do słowa), jak i pytanie, a mimo to nie potrafiłam na nie odpowiedzieć. To było coś w stylu:
Tekst: \"Niebo jest niebieskie a trawa zielona\"
Pytanie: Co autor miał na myśli? O_o
No i zastanawiaj się teraz człowieku nad odpowiedzią...

Tak przy okazji: między FCE (na A) i CAE (na A) miałam dwa i pół roku przerwy (w tym semestr leniuchowania i 2 lata chodzenia na kurs). Między CAE i CPE (na A) już tylko półtora roku (chętnie poczekałabym dłużej, ale śpieszyło mi się ^__^) Wniosek: wszystko jest względne i zależy od sposobu nauki! Zdolna osoba pewnie dałaby radę i w rok!
rok temu zdalem FCE (b), a w czerwcu CAE (C) :/ teraz jestem w pierwszej klasie liceum i sie zastanawiam czy dam rade zdac CPE przez maturka. Jest to mozliwe? :) czy lepiej poczekac i na studiach to zdawac..
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Olimpiada języka angielskiego

 »

Studia językowe