wybór słownika

Temat przeniesiony do archwium.
Można powiedzieć, że pytanie jest proste, który słownik polecacie na tym poziomie, tak aby zawierał dużo słownictwa, wyrażeń itp, miał dobry układ graficzny i przystępną cenę. Dodatkowo interesuje mnie wasza opinia na temat tzn. pocket dictionaries, z którego mógłbym korzystać poza domem, a który oferował by dużo słownictwa.
Polecam "Longman Dictionary of Contemporary English".Jest to slownik ang.-ang. z CD-ROMem.Płytka jest rewelacyjna.Kazde slowo zawiera tlumaczenie,przykładowe zdanie z tym słowem.Jest takze jego wymowa.Cena ok.70 zł z CD.Jesli chodzi o slownik kieszonkowy to polecam:"Pocket English Dictionary.English-Polish Polish-English.Langenscheidt" Pozdrawiam :)
Ostatnio miałem w ręku słownik 'pocket' oxfordu ang-ang oraz longmana
ang-pol. Może ktoś z was używa te słowniki. A jeżeli chodzi o duże słowniki
to potrzebuje słownika, który miałby w miarę bogate słownictwo, bo słownik, który posiadam mimo swoich 1800 stron i 100 tys słów(ang-ang) często pozostawia wiele słów bez odpowiedzi.
Witaj.
Mam slownik kieszonkowy oxfordu: http://www.oup.com/elt/catalogue/isbn/[tel]?cc=gb
Kupilam go na promocji ze względu na cene i wymiary - maly i lekki. Zaplacilam za niego niecale 20 zł:) Wczesniej z kieszonkowych uzywalam PWN. Niezbyt wygodny, za duzy i zbyt ciezki...pękaty
Na poczatku nie moglam przyzwyczaic sie do malutkiego formatu Slownika Oxford. Literki drobne, slownik niewielki. Jednakże slowek to on ma chyba wiecej niz ten wiekszy klasyczny kieszonkowy PWN.
Teraz bardzo lubie ten slownik. Ma naprawde duzo słowek. Nie mam porownania z innymi slownikami np. Longmana. Nie wiem czy jest lepszy czy gorszy od Longmana. Wiem jedno - jesli bede wyjezdzac do GB na pewno zabiore go ze soba:)
pocket dictionaries jak dla mnie to taki sobie pomysl. zdecydowanie za malo slow!

Ze slownikow jednojezycznych polecam zdecydowanie Oxford Advanced Learner's Dictionary (kolo 50zl). jest tez wersja z CD - warta zakupu!

Podoba mi sie i uzywam go czesto. Do kazdego slowa jest sporo przykladow i kolokacji.

Polecam tez goraco Language Activator Longmana (nie jestem pewien ceny) - zamieszczone sa w nim slowa o podobnym znaczeniu ale uzywane w roznym kontekscie, stylu. taki powiedzmy slownik nowoczesny synonimow z masa przykladow zdan i wyjasnien. swietny do nauki powyzej FCE.
Polecam nową edycję Longman Dictionary of Contemporary English 2005 - z dwoma płytami CD. Najlepszy słownik jaki widziałam!!! Demo można znaleźć w sieci.
Temat przeniesiony do archwium.