co jest dobre do nauki?

Temat przeniesiony do archwium.
Do nauki do CPE korzystam z ponizszych zrodel:

CPE Practice Tests (Oxford)
New Proficiency Test Builder (Macmillan)
English Vocabulary in Use advanced (Cambridge)
Advanced Grammar in Use advanced (Cambridge)

czy mozecie polecic jeszcze jakies pozycje? co jest wazne w przygotowaniach do CPE?
Myśle że coś do writingu by ci sie jeszcze przydało. Trzeba znać te wszystkie formy ;) Poza tym wiadomo, trzeba jak najwięcej czytać, słuchać itd. ale to zapewne już wiesz.
dzieki :)

tak przy okazji, forum CPE jest takie zywe... ze az nie moge sie wyrobic z czytaniem postow.
Czy dobrze Ci sie uzywa tego Test-buildera? Polecasz?

A ja sobie dzis kupilam ksiazke, ktora mnie zalamala. A raczej - ja sie zalamalam!
Napisze zaraz nowy watek o niej;)

Pozdrowienia
"Upstream Proficinecy" (Express Publioshing)
Swan / Vince
"New Progress to Proficiency" w. self-study
"Examination Papers with answers" - czarna :)
"Practice Tests for the Revised CPE" (Express Publishing)

I tradycyjnie - sluchanie, czytanie i mowienie (chocby do siebie) :)

pozdrawiam :p
Testbuilder jest niezly!
Wiem, że to już dość stary wątek, ale wciąż i wciąż powtarzają się pytania takie jak to - czyli z czego się uczyć - więc dodam, że świetną książką na poziomie CPE jest "CPE Use of English".
witam, jeśli chodzi o gramatyke to polecam "grammar in context" oraz "english proficiency course" bywatera, ale to oczywiscie musi byc wkomponowane w reszte. stymze mozesz miec problemy z dostaniem tych ksiazek.. w ksiegarni nie widzialam od lat. czy ja napisalam po polsku? hehe, jakos dziwnie brzmi :)
1. New progress to Proficiency, Leo Jones, CUPrn2. Proficiency Pass Key, Nick Kenny, Macmillian/Heinemannrn3. New Proficiency Masterclass, Kathy Gude, Michael Duckworth, OUPrn4. Focus on Proficiency, O'Connell, Pearson Educationrn5. Proficiency Practice Tests Plus, Jackman, Kenny, Longman/Pearson Edu.rn6. Use of English for the Revised Cambridge Proficiency Examination, Virginia Evans, Express PublishingrnDobre sa rowniez ksiazki z cwiczeniami na phrasal verbs i idioms, a takze na synonimy i antonimy wydawnictwa Altravox, np. rn- Pawel Scheffler, 1001 angielskich czasownikow frazowych w cwiczeniach.rn- Collin Phillips, Expand your vocablularyrn- M. Tisdale, Phrasal verb testsrn- M. Matasek, 101 Exercises in English idioms and fixed phrases
Powiem krótko i na temat. Wpiszcie w google to: English Esl Textbooks Great Collection.....
życze miłego ściągania i czytania,słuchania i nauki. Jest tego masa :) Do FCE, CAE, CPE, TOEFL, Business English itp itd :)
Bardzo możliwe, że podobne pytanie już było, ale informacje jakie udało mi się znaleść są raczej szczątkowe i ogólne. Więc zapytam tutaj - jak wypada Objective Proficiency w porównaniu z innymi podręcznikami - cenowo i hmm, jakościowo? (Opinie o tej książce/książkach są różne - zauważyłem tylko jedną wspólną cechę - wszyscy twierdzą że kurs ten jest co monotonny, jeśli nie zwyczajnie nudny :)) CAE zdawałem w czerwcu (czekam na wyniki), do zamierzam CPE podchodzić w sesji letniej 2008 - poszukuję podręcznika self-study, głównie jako uzupełnienie kursu w szkole językowej. Pozdrawiam Michał.
*(...) jest co NAJMNIEJ monotonny, jeśli nie zwyczajnie nudny. (...)

Przepraszam za zgubienie wyrazu i jednoczesne utrudnienie zrozumienia mojego postu.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Szkoły językowe