Phrasal Verb Tests

Temat przeniesiony do archwium.
Znacie moze ksiazke Mel Tisdale, Phrasal Verbs Tests ?
Przejrzalam w ksiegarni, kupilam i probuje rozwiazywac - zalamka! Phrasale nigdy nie byly moja mocna strona (dlatego kupilam te testy). Mam wrazenie, jakbym nic nie umiala, wiekszosci phrasali, ktore tam wystepuja nigdy na oczy nie widzialam. Ok, moze ja jednak sie nie nadaje na CPE w przyszlym roku, ale... o tej ksiazce pisze we wstepie: "The book relies on a certain level of competence in the use of English and would be more suited to students of an intermediate level and above". Intermediate????? Ha!
Jesli znacie te ksiazke, powiedzcie, czy to poziom CPE, wyzszy, nizszy?

Pozdrawiam:)
Nie slyszalam o tej ksiazce..czy sa w niej odpowiedzi?:) Ja sie ucze phrasali tworzac sobie z nimi.. krzyzowki :p Oczywiscie wtedy kiedy mam czas, czyli w wakacje, wiekszosc z nich lezy pozniej przez pol roku bo nie chce mi sie do nich zabrac:p Pozdrawiam :)
Odpowiedzi sa... a phrasale... pare przykladow z testu nr 1. Powiedz(cie) szczerze, czy one sa powszechnie znane, tylko ja jakas glupia??
np.
revolve around
grope around
poke about
gad about...

Ale metoda ksiazki niezla, podoba mi sie.
>Powiedz(cie) szczerze, czy one sa powszechnie znane, tylko ja jakas
>glupia??

native speakerom są;)
A nie-native speakerom juz mniej. Masz racje. Nie jestes glupia. A teraz jak juz bedziesz znala takie phrasala to wrecz przeciwnie;]
Podoba mi sie ta ksiazka :) Bede musiala przyjrzec sie jej z bliska jak tylko znajde sie w poblizu ksiegarni, wlasnie takich phrasali mi brakowalo. Co ciekawe, latwiej mi sie uczy wlasnie tego typu rzeczy bo sie chociaz nie myla, tak jak phrasale z 'give' , 'get' czy 'make' :D

>Ale metoda ksiazki niezla, podoba mi sie.

A jaka jest jej metoda?:)
czy mogłabyś napisać jakiego wydawnictwa jest ta książka?
dziękuję:-)
a ja soebie robie "a good turn of phrase" z Express publishing i tez bardzo mis ie podoba ta ksiazeczka a phrasale w niej takie ze pierwszy raz na oczy widze
Dzieki za wszystkie odpowiedzi:)
@Agus - takie z get itp tez sa;)

Wydawnictwo Altravox Press
Maja strone http://www.altravoxpress.com

Ksiazce mozna zarzucic troche drobnych bledow (w rodzaju literowek), ale ogolnie jak dla mnie ok.
Metoda - kazda strona to inny test, u gory strony sa tylko zdania do uzupelnienia (w dalszej czesci definicje), nizej - czasowniki, ktorych nalezaloby uzyc, jeszcze nizej same "prases", a na dole cale phrasal verbs do wyboru - autor poleca, zeby zaslaniac kartka caly dol strony i stopniowo sprawdzac.
Odpowiedzi sa podane na 2 sposoby - na koncu klasyczny klucz do testow, ale jest tez przypadkowa numeracja kazdej luki i mozna osobno sprawdzic np. sam czasownik albo samo slowko mu towarzyszace. Nie widzialam czegos takiego gdziew indziej, fajne.

Jak natkniecie sie na te ksiazke, to dajcie znac;)
Pozdrawiam!
Kto wie czy sie nie zaopatrze, phrasal verbs nie sa moja mocna strona :) Bede musiala poszukac w ksiegarni i przejrzec:)
To ja polecam:
Phrasal Verbs Organizer, John Flower, wydawnictwa LTP (Thomson &Heinle)

- ponad 700 czasownikow;
- ponad 1000 znaczen;
- wszytko pogrupowane: by verb, by particle, by topic;
- dodatkowo na konu ksiazki mini-dictionary, ze wszystkimi czasownikami i zdaniem przykladowym (praktycznie klucz jest niepotrzebny)
wydaje mi się, że jest to dosyć łatwa książka i uczę się z niej na Cae
Czy ta ksiazke mozna dostac w przecietnej ksiegarni jezykowej?? W tej, gdzie zawsze kupuje niestety jej nie ma (albo nie zauwazylam, bede musiala spytac). Domyslam sie ze jest dosc gruba to i pewnie swoje kosztuje..ale dobrze byloby chociaz przejrzec :)
Ja znalazłam ją przypadkiem w Głównej Księgarni Naukowej w Krakowie.
Cena 34,20.
Pozdrawiam:)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa