Test z vocabulary.com

Temat przeniesiony do archwium.
Temat głównie dla osób posiadających już CPE i/albo znających ten język naprawdę dobrze.

http://www.vocabulary.com/
Ile punktów/procent udało wam się zdobyć w teście VQ? Mój rekord to trochę ponad 700 po wybraniu kilkudziesięciu słów, ale zwykle wychodziło mi coś koło 650, choć bywało znacznie gorzej (jeszcze nie mam żadnego certyfikatu). Zdaję sobie sprawę, że daleko mi jeszcze do perfekcji.

Jestem ciekaw, jak wielki zasób słownictwa mają osoby z CPE zdanym na A czy B. Wydaje mi się, że z większością pytań nie powinni mieć większych problemów, alem ciekaw :)
edytowany przez Move: 19 lis 2010
A miałam robić coś zupełnie innego.
Mnie się strona na lawie cały czas zawiesza.
Most of these words you will not encounter in everyday life, so I wouldn't worry about not knowing them.
Absolutely.
Some of those “big words” were familiar to me, like felicitous, assiduous, barrage, nefarious, veritable or volatile and vacillate ( probably because of Volatire and ‘Young Werther”
or like ‘expedient’ because of C-Span ) but many of them were not.
We don’t really need them “quotidially” ( keeping it adequate to the above “register” :)
Of course, there’s that one word that didn’t come up there, it’s ‘checked’ viz. stopped in progress.
Cytat: eva74
Most of these words you will not encounter in everyday life, so I wouldn't worry about not knowing them.

That's pretty obvious, but I think every advanced learner needs to be acquainted with many of them. It's nigh impossible to read novels or poetry without a wide range of vocabulary. Heck, a lot of popular magazines contain a vast amount of really obscure words, such as "circumlocution" or "truculence".
Yes but you don't necessarily need to take CPE to read poetry and all that ‘beefy’ journals
( in the sense of that ‘turgid’ lexical density)
Such words are best learned in context as you go long, in my opinion. The similar usage is often condemned, labeled as sesquipedalianism and maybe rightly so. I don’t know.
It’s good to know them but on the other hand, you won’t find them many in the exam. There’s a great deal of other stylistic devices with which you can “galvanize” a spasmodic shock into your audience.
The best way to learn new vocabulary is TO READ books which have something to say, all the Classics, books by Nobel prize winners and all well-known writers.
Ok, ale pytanie dotyczyło waszych wyników...
Your VQ: 400 Percent: 88% (185/208) Current Streak: 11 Longest Streak: 28
Ale robie jescze raz jak bede mial czas
ale super strona!!! dzięki za link, Move!
na razie przerobiłam 100 słówek i mam 86%. Dlaczego, mimo tego, że mam mniejszy odsetek prawidłowych odpowiedzi niż Lukas, moje VQ jest większe?? (510). Od czego to zależy?
Bo Twój brat jest tam adminem.

Może dobrze radzisz sobie ze słowkami z wyższego pułapu - program raczej nie daje raz słówka łatwego, a raz trudniejszego, tylko po pierwszych kilkunastu odpowiedziach ustala, na jakim jesteś poziomie i potem serwuje leksykę z odpowiedniej pólki.
zrobilem 2 raz i po 20 slowkach mialem wynik 780, a potem jaksie zaczely slowka z kosmosu to oczywiscie spadlo do 650.
Wynik chyba zalezy od tego jakie slowka wylosujesz na poczatku testu.
Temat przeniesiony do archwium.