Samodzielna nauka do CPE

Temat przeniesiony do archwium.
Jaką książkę czy inne materiały polecilibyście do samodzielnej nauki?
Cytat: moomphas
Jaką książkę czy inne materiały polecilibyście do samodzielnej nauki?

Ja bym polecał zbiory ćwiczeń ze słownictwa i gramatyki na poziomie CAE/CPE.
Np. Michael Vince 'Advanced language practice'
Richard Side & Guy Wellman 'Grammar and Vocabulary for advanced and proficiency'
Mark Skipper 'Advanced grammar and vocabulary'

Ale oprócz tego jakiś podręcznik kursowy np. Upstream Proficiency - ale wszystkie komponenty (SB, WB, SB, nagrania czytanek, a nie tylko listeningów, zwłaszcza warto zdobyć Companion - bardzo pomaga opanować słownictwo bo są podane nawet polskie odpowiedniki.

Ale kurs, ale dobry kurs, motywuje do pracy, a speaking i writing lepiej jest robić z innymi ludźmi, a writing wymaga pewnego 'ustawienia' pod egzamin, pewnego przerobienia typowych szablonów wypracowań.

Dobre sa też testy Macieja Mataska 'Advanced Vocabulary and Structure Practice', oraz Krzysztofa Kiljana '1000 trios' - zadania z trzema zdaniami z lukami, do których trzeba podać z głowy słowo pasujące do wszystkich trzech.

Potem można Virginię Evans CPE Use of English.




Dzięki wielkie za odpowiedź!
Obczaiłem podane przez ciebie książki i chyba zdecyduje się na taką kombinację:
Advanced grammar and vocabulary Mark Skipper
Maciej Matasek 'Advanced Vocabulary and Structure Practice
Krzysztof Kiljan '1000 trios'
Kurs może rzeczywiście by się przydał, pomyślę nad tym. Wtedy pewnie wskoczyłoby Upstream Proficiency
edytowany przez moomphas: 28 lut 2011
Cytat: moomphas
Dzięki wielkie za odpowiedź!
Obczaiłem podane przez ciebie książki i chyba zdecyduje się na taką kombinację:
Advanced grammar and vocabulary Mark Skipper
Maciej Matasek 'Advanced Vocabulary and Structure Practice
Krzysztof Kiljan '1000 trios'
Kurs może rzeczywiście by się przydał, pomyślę nad tym. Wtedy pewnie wskoczyłoby Upstream Proficiency

To i tak na rok pracy materiał i to ciężkiej pracy przez rok.

Warto od czasu do czasu jakiś test CPE zrobić, zeby zobaczyć jak ida postępy.

Matasek i te Trios to jest jak ktoś przysiądzie może trzy miesiące roboty. Trios się robi jak krzyżówki :) U Mataska są ćwiczenia i bardzo trudne i bardzo proste. Ale Skipper to jest niezła orka, ja się wspomagam fiszkami i Anki, bo nie da rady inaczej, tysiące słów, a pamięć wielce wybiórcza :P

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie