Poziom języka,a ocena na dyplomie ? Ocena C

Temat przeniesiony do archwium.
Hej Wszystkim,
na wstępie chciałabym zaznaczyć,że moje pytanie,czy bardziej refleksja na temat egzaminów kierowana jest do osób,które naprawdę mają jakieś doświadczenia w tej sprawie i bardzo proszę o nie-wpisywanie argumentów,jakie miały już zresztą miejsce,dotyczacych oceny osób nie posiadającyhc AAAAAAAAAA na dyplomie,gdyż nie o to tutaj chodzi :) Otóż jeszcze parę lat temu byłam pod wrazeniem osób chwalących się (całkiem słusznie) osiągniętymi przez siebie poziomami językowymi,szczególnie gdy były one potwierdzone odpowiednim certyfikatem.Teraz jednak po dość długim czasie przekonałam się,że to nie poziom jest tutaj istotny,tylko ocena jaka widnieje na dyplomie :) Ponieważ wiem już trochę o tym,mogę z pewnością stwierdzić,ze jest ona zależna od wielu czynników i niezawsze wskazuje na brak,badz powiedzmy nadwyzke wiedzy,danego kadydata,mimo to w wielu przypadkach słyszy się o tym,jak to super certyfikat na b. wysokim poziomie nie jest tak jak powienien,czy tez wcale honorowany,ponieważ kandydatowi ,,brakło do wyższej oceny"...Czy w zwiazku z tym jeśli ktos zdał egzamin CPE (czy też jakikolwiek inny) wskazujący w tym przypadku na poziom C2 tak naprawdę nie znajduje się na tymże poziomie,a swój dyplomik może sobie ....? Jakie macie doświadczenia z tym egzaminem,jeśli chodiz o tą ,,niższa ocenę"?
Cytat: pattiiii
Hej Wszystkim,
na wstępie chciałabym zaznaczyć,że moje pytanie,czy bardziej refleksja na temat egzaminów kierowana jest do osób,które naprawdę mają jakieś doświadczenia w tej sprawie i bardzo proszę o nie-wpisywanie argumentów,jakie miały już zresztą miejsce,dotyczacych oceny osób nie posiadającyhc AAAAAAAAAA na dyplomie,gdyż nie o to tutaj chodzi :) Otóż jeszcze parę lat temu byłam pod wrazeniem osób chwalących się (całkiem słusznie) osiągniętymi przez siebie poziomami językowymi,szczególnie gdy były one potwierdzone odpowiednim certyfikatem.Teraz jednak po dość długim czasie przekonałam się,że to nie poziom jest tutaj istotny,tylko ocena jaka widnieje na dyplomie :) Ponieważ wiem już trochę o tym,mogę z pewnością stwierdzić,ze jest ona zależna od wielu czynników i niezawsze wskazuje na brak,badz powiedzmy nadwyzke wiedzy,danego kadydata,mimo to w wielu przypadkach słyszy się o tym,jak to super certyfikat na b. wysokim poziomie nie jest tak jak powienien,czy tez wcale honorowany,ponieważ kandydatowi ,,brakło do wyższej oceny"...Czy w zwiazku z tym jeśli ktos zdał egzamin CPE (czy też jakikolwiek inny) wskazujący w tym przypadku na poziom C2 tak naprawdę nie znajduje się na tymże poziomie,a swój dyplomik może sobie ....? Jakie macie doświadczenia z tym egzaminem,jeśli chodiz o tą ,,niższa ocenę"?

Ciężko przeczytać twój tekst bez podziału na akapity. Na egzaminie za takie pisanie gorsze oceny się dostaje. Ale wracając do Twojego - nie najbardziej klarownie zadanego pytania - odpowiedź znajdziesz na stronie Cambridge ESOL. Za egzamin CAE ale zdany na A dostaniesz certyfikat na poziomie C2 - bo zdaniem Cambridge ESOL nie jesteś gorszy niż osoba, która zdała CPE na C.

DARIO - czy to jakaś nowa zasada? Ja w 2009 zdałam CAE na A i to jest poziom C1 - tak jest na certyfikacie
hej Dario,dziękuję za odpowiedż,pisząc posta troszkę sie spieszyłam ;) kiedyś już słyszałam o tej zasadzie i właśnie byłam ciekawa,czy tak rzeczywiście jest,bardzo mnie zastanawia,co z osobą,która otrzyma ocenę C na dyplomie,powiedzmy CPE? czy nie ma ona takich samych uprawnień,jak osoba z ocena b,czy a? wiem,że czasem wymagana jest ta wyższa ocena do tego,aby podjąć studia,czy pracę związaną z językiem,co mogłoby wskazywac na to,że taki dyplom nie posiada wartości i bardziej opłaca się miec już ten niższy poziom zaliczony na ocenę wyższą,czy to prawda?
Cytat: agnieszka84
DARIO - czy to jakaś nowa zasada? Ja w 2009 zdałam CAE na A i to jest poziom C1 - tak jest na certyfikacie


Frankly, I do not remember since when I remember this rule being into force. It seems to me I saw it in 2010. Anyway find enclosed the internet link below

http://cambridge-english-advanced.cambridgeesol.org/exam-overview/test-results

and I was referring to the following excerpt:

'Exceptional candidates sometimes show ability beyond C1 level.
If you achieve grade A in your exam, you will receive the Certificate in Advanced English stating that you demonstrated ability at Level C2'.
To teraz chyba rozumiem ludzi, którzy ze mną zdawali CPE w zeszłym tygodniu, mówili o tym, że najwyżej jak im się nie uda to dostaną certyfikat tak jakby z dobrą oceną CAE. Nie kumam jednak tego, skoro jest taki system to w moim przypadku niby po co zdawać CPE? A jednak myślę, że dużo trudniej było teraz dostać C (wyników jeszcze nie ma, zobaczymy) niż A na CAE, oczywiście to moje wrażenie, za łatwe uważamy to co umiemy, wiadomo :-)
Poza tym może to dotyczy wyniku 100% lub bardzo blisko tego, z tej tabelki tak "mgliście" wynika ten poziom C2 przy ocenie A :-)
edytowany przez agnieszka84: 21 cze 2011
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa