cpe-listening

Temat przeniesiony do archwium.
Jaki jest poziom trudnosci cpe listening. Moze to glupie pytanie...chodiz mi o to jak ma sie to do poziomu trudnosci w sluchani uang na bbc world np. czy na cnn. Uwzgledniajac tez mnogosc akcentow...czy listening cpe jest trudniejszy niz audycje takich stacji informacyjnych?czy to ten level?
Dziękuje za odpowiedzi.
Hej!
Jeśli chodzi o wysiłek w zrozumieniu treści z powodu akcentu/tempa to jest raczej podobnie. ;) Istotą sprawy jest jednak, IMHO, logiczne (choć nie zawsze :P) odpowiadanie na pytania na które odpowiedź częstokroć sprawia niemały problem, pomimo zrozumienia przekazu lektorów. :]
BTW- jak dla mnie listening to najlatwiejsza część egzaminu!
Pozdrawiam!
ja tez mam nadzieje, ze poziom nie bedzie wyzszy niz angielska telewizja, listening mam juz za 6 dni wiec przekonam sie na wlasnej skorze! I tez tej czesci boje sie najmniej, bardziej przeraza mnie speaking przed komisja i czesc pisemna, do ktorej jestem tak przygotowana, ze od dwoch lat wlasciwie olalam ksiazki i bazuje tylko na tym, czego uzywam na codzien pracujac w Anglii. Jesli zdam to bedzie troche graniczyc z cudem...
Teraz juz moge sie wypowiedziec co do poziomu listeningu CPE, poniewaz dzis wlasnie mialam okazje w nim uczestniczyc...
Trudnosc slownictwa w glownej mierze jest wlasnie na poziomie normalnego angieskiego, jaki slyszy sie w tv, chociaz przewinal sie tez dosc formalny jezyk w tekscie o matematyce, gdzie bylo kilka slow, z ktorymi sie wczesniej nie zetknelam. Nie wiem, jaki jest poziom listeningu CAE, ale wg. mnie listening CPE nie jest najgorszy. Bardziej przeszkadzalo mi to, ze bylo malo czasu na przeczytanie pytan przed wysluchaniem tekstu i pozniej ciezko bylo sie skupic na intensywnym sluchaniu i jednoczesnie czytaniu ze zrozumieniem, ale jak mowilam- nie bylo wcale tak zle!:-)
Hej dziekuje za odpowiedzi. Szykuje sie na czerwiec na to ale slyszalem ze akcenty sa trudne i w ogole same najgorsze rzeczy. Że tam jest sama awangarda wszystkiego co najtrudniejsze.
Słuchalem kiedys jakiegos "dżokeja" na bbc :) i nie zrozumialem nawet tematu rozmowy (chociaz strzelam ze to byly konie :)). Czyli główna trudność to nie język?
moim zdaniem najgorsze nie jest wcale 'uslyszenie ' tych wszystkich slow ale wylapanie tego co chce ktos powiedziec i o co pytaja :> ale ja na szczescie mam to juz za soba, i wcale nie jest tak zle!!!
Witam! no ja niestety tez mam do czynienia wlasnie z testami z listeningu,mam pytanie jednak czy ktos moze posiada te ksiazki i testy ktore w nich sa , a jest ich 12 w 3 ksiazkach(razem) ja posiadam tylko te ktore sa w dodatkowej ksiazce dla nauczyciela :D chetnie sie wymienie .pisac na nr [gg]
aha i jeszcze jedno ,chodzi mi o CPE Gold
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Olimpiada języka angielskiego